Skocz do zawartości
NHTC56

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń

Polecane posty

fryderyk    8

Jaka telewizja trwam? Nie oglądam w ogóle telewizji, ona nie jest potrzebna do samodzielnego myślenia.

A jeśli czytam felietony, to tylko Korwin-Mikke. On najmądrzej gada o tych sprawach.

henio2    101

Tiaa, znaleźli potencjalnych wyborców to teraz łechcą ambicje rolnicze... Jak głosowali za zakazem uboju rytualnego i Kaczyński leciał na Majdan to jakoś o Polakach mało myśleli

Też hoduję bydło ale jestem przeciw ubojowi rytualnemu to powinno być dla nas atutem że humanitarnie traktujemy zwierzęta a rząd tylko robił z tego nagonkę przeciwko PiS za 5 cm stanowiska za wąskie odbierają dopłaty a potem te zwierzę ta giną w męczrniach i to mna być ok ale głupi rolnicy dali się PO podpuścić

STIG0013    406

snickers ma, bo po co oni się tam pchają i kto ich tam zapraszał? Już zapomnieli jak Ukraińcy naszych siekierami rąbali ?Polacy kilka lat w kolejkach do lekarza a oni ich zapraszają bo miejsca mają. Kiedy nasi pojadą to zaraz Rosja coś blokuje.

• Like 1

Wiadomość z agroFakt.pl

Zgadza się, dlatego napisałem "teoretycznie". Po za tym to całe embargo wykorzystują zakłady przetwórcze bo obniżki cen nie są adekwatne do ich kosztów związanych z zakazem eksportu. Niestety producenci żywca nie mają wpływu na rynek:/ Decyzje polityczne owszem.

Edytowano przez snickers_2005

cypisek    0

To że ceny są za niskie to wiadomo ale co ma do tego rząd? akurat w tym wypadku nic. Rosjanie przestali brać i trzeba szukać nowych rynków zbytu. NIe zwalałbym wszystkiego na rządzących.

Powodzenia życze i popieram

Ciekawi mnie statek co napiszesz jak cena mleka pojdzie do dołu? Z tego co wiem to mleczarnie już wstrzymują wysyłki mleka bo nie przetworzone nie może wyjechać ze strefy zagrożonej pomorem. A zaden lekarz powiatowy nie wyda swiadecta zdrowia. Po prostu : SORRY, TAKICH MAMY RZĄDZĄCYCH

arkadio    6

ten zakaz importu i te podrzucone dziki to robota Putina. Jakby PIS i Sikorski ostatnio na Ukrainę nie wyjeżdżali nie byłoby tego wszystkiego. Putin się boi UE i broni Ukrainy ale niestety dla nas nie mógł na Majdan wprowadzić swoich wojsk i zrobić porządku przez igrzyska w Soczi. Bał się ich bojkotu, że nikt nie przyjedzie w tak dofinansowaną inwestycje. A podrzucenie dzika czy jego dobrze zmrożonych części załatwiło cudownie sprawę. Ten zakaz ma czysty wymiar polityczny.

I bardzo proszę ludzi którzy nie mają pojęcia o sytuacji na rynku wieprzowiny w ostatnim okresie o niewypowiadanie się poniewaz tylko podgrzewacie już i tak rozpalona atmosferę. Powinniśmy tworzyć jedność jak górnicy....

marekfarmer    4503

Nie tylko wieprzowina tanieje bo wołowina również cierpi. Polski minister spraw zagranicznych zamiast lecieć do Moskwy pertraktować przywrócenie handlu to pojechał sobie karierę polityczną na ukraine robić. Wkurza mnie że media zajmują się Ukrainą a nie POLSKĄ my żyjemy w POLSCE a nie na ukrainie żeby non stop to samo pokazywać i pisać. Ja osobiście mam gdzieś ukraine niech robią sobie tam co chcą.

Jeszcze chwila a zablokuje Rosja import owoców i warzyw i mleko

Edytowano przez marekfarmer
  • Like 2

Jurmiczek    11

To ze zablokuje wszystko to jest pewne.uroOsłowie i nasza elyta załatwili to juz na bank.TAK NAPRAWDĘ BOJE SIĘ TEGO CO SIE WYDARZY ZA CHWILE NA UKRAINIE.OBY TYLKO NA UKRAINĘ. DANIA FRANCJA I HOLANDIA JAK CHE ZEMSTY ZE STRONY POLAKÓW TO BEDZIE JĄ MIAŁA!Sk**wieLE!

Edytowano przez Jurmiczek

arkadio    6

Rosja tylko dąży do tego aby zakazać nam eksportu, przez to chce rozpadu UE bo nie czuję się wystarczająco silna w Europie czy w świecie. Jeśli rząd nie przejrzy na oczy dalej poszczególne gałęzie rolnictwa będą miały gorzej...Oby tylko rolnictwo nie padło...

fryderyk    8

Powinniśmy czym prędzej wystąpić z Unii. Mafia i nic więcej.

Zabraniają produkować mleka, limitują wszystko co się da. Miliardy poszły na nowe, zbędne urzędy i urzędasów. Wzbogacili się dopłatami tylko bogaci. Bo biednych nie stać było na kredyty. A za te miliardy dopłat na rolnictwo płacić będą następne pokolenia.

• Like 3

marekfarmer    4503

arkadio Ty myślisz że Rosja się boi UE dobre żarty Rosja robi sobie z unią co chce Putin rządzi światem obudź się człowieku Unia do pięt nie dorasta Rosji .

walkol    33

Nie tylko wieprzowina tanieje bo wołowina również cierpi. Polski minister spraw zagranicznych zamiast lecieć do Moskwy pertraktować przywrócenie handlu to pojechał sobie karierę polityczną na ukraine robić. Wkurza mnie że media zajmują się Ukrainą a nie POLSKĄ my żyjemy w POLSCE a nie na ukrainie żeby non stop to samo pokazywać i pisać. Ja osobiście mam gdzieś ukraine niech robią sobie tam co chcą.

Jeszcze chwila a zablokuje Rosja import owoców i warzyw i mleko

Jaka chwila ? Mleko i przetwory już mają embargo od piątku +drób także wszyscy bedziemy jechac na tym samym wózku. Sikorski wywalczył na ukrainie zagładę polskiego rolnictwa- nic dodac nic ująć

http://www.portalspozywczy.pl/mleko/wiadomosci/producenci-mleka-i-drobiu-alarmuja-nie-mamy-co-zrobic-z-towarem,97368.html

Edytowano przez walkol
  • Like 1

szymon09875    94

Widzę, że kłócicie się między sobą o coś, co tak naprawdę wszystkich łączy.

Jak upadnie produkcja zwierzęca, ceny zboża polecą jeszcze bardziej na łeb w kraju (już są niskie). I w dodatku nikt nie będzie chciał kupować. Najpierw stracą producenci trzody (hehe - powiedzą zbożowcy), a potem także producenci zboża (hehe powiedzą wtedy byli hodowcy).

Wątpie że byli hodowcy powiedzą hehe bo oni bedą wtedy mieć produkcje roślinną. A ceny zbóż pewnie spadną ale przecież ceny na matifie nie zmienią się bo w Polsce bedzie mniej trzody.

Jurmiczek    11

Jaka chwila?Rosja nie zostawi Ukrainy dla uni niech to sobie wybiją z głowy niemcy i płatni polscy klakierzy.

arkadio    6

marekfarmer tylko że Putin łatwiej będzie miał gnębić i robić żarty pojedynczo niż w grupie. ale zostawmy ten temat bo jest gorzej niż źle

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ostatnio coś w radiu gadali że Janukowycz do Putina z prośbą o Azyl polityczny wystąpił a ten mu odmówił.

Jurmiczek    11

Ja jestem pewny że w ciągu najwyżej trzech dni w Sewastopolu i na Krymie będą stacjonować wojska Rosyjskie

Tomasz78    287

A ja mam gdzies to co się tam dzieje ,trzeba dbać o swoje i powiem Wam że mamy temat o strajku to róbmy coś w tym kierunku aby zwrócić uwagę władz na nasz problem ,a nie rozpisujemy się w kolejnym temacie o zupełnie czymś innym .Pora pokazać że rolnik też ma swój glos i chce godnie żyć ,więc zjednoczmy się wreszcie i zacznijmy działać.

ibis86    1

Musimy pamiętać, że MY wszyscy ( rolnicy ) jedziemy na tym samym wózku, musimy być solidarni, niezależnie od tego czy ktoś hoduje trzodę , bydło, drób czy jest ukierunkowany na produkcję roślinną. Dzisiaj jest tragedia na rynku trzody, wołowina też niestabilna, mleko i jego przetwory zaraz również odczują embargo.Nie możemy być obojętni na dzisiejszą sytuację rynku trzody, niezależnie od tego czy jesteśmy jej producentami , czy też ukierunkowaliśmy się na inną produkcję rolniczą. Akurat ja zajmuję się opasem bydła na trochę większą skalę, i drugi człowiek na moim miejscu tylko z litości dla producentów trzody solidaryzowałby się z nimi ale ja myślę , że MY POLSCY rolnicy musimy każde uderzenie w NAS traktować jakby to przydarzyło się każdemu osobno, bo dzisiaj świnie, jutro mleko , pojutrze drób .

fryderyk    8

Nie, nie musimy być solidarni. Nie będę solidarny wobec tych, którzy dostali po kilkaset tysięcy, bądź miliony dofinansowań, a teraz narzekają na niskie ceny. Taki jest rynek, raz na wozie, raz pod wozem. Trzeba działać i myśleć samodzielnie.

W życiu nie wziąłem dofinansowania z tego eurodziadostwa. Ale większe podatki będę musiał płacić przez tych, którzy naciągnęli ile się dało.

Drób już przedwczoraj.

Nie, nie musimy być solidarni. Nie będę solidarny wobec tych, którzy dostali po kilkaset tysięcy, bądź miliony dofinansowań, a teraz narzekają na niskie ceny. Taki jest rynek, raz na wozie, raz pod wozem. Trzeba działać i myśleć samodzielnie.

W życiu nie wziąłem dofinansowania z tego eurodziadostwa. Ale większe podatki będę musiał płacić przez tych, którzy naciągnęli ile się dało.

Naciągneli ile się dało i tez będą płacić tak samo jak Ty. I kto na tym lepiej wyszedł?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się