Skocz do zawartości
NHTC56

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń

Polecane posty

Unexpected    7

lukasz222- „O ile uważam, że blokowanie dróg zwykłym ludziom to największa głupota jaką można było wymyślić”

Bardzo rozsądnie, wypowiadasz się w tym temacie.

farmerek12

„Należy organizować albo strajk ogólnopolski na Wiejskiej lub powiedzmy kilka w większych miastach ale porządne ( a choćby taki jak we Francji „

Podpisuję się pod tym rękami i nogami. Akcja we Francji- po prostu coś pięknego ^^.

Pamiętajcie, że najważniejszym celem jest: wpłynięcie w jak największym stopniu na władzę oraz o nagłośnienie medialnie tej tragicznej sytuacji, dla odbiorców w tym wypadku, opinii publicznej „mieszczuchów”, oczywiście dokonując tego w mądry sposób, ponieważ blokady dróg- raz, że wzbudzą złość w stosunku do rolników, dwa odwrócą uwagę opinii publicznej od istoty problemu.

a jeśli sparaliżujemy wszystkie drogi to do pracy nikt się nie dostanie”

Rządowi specjaliści od Public relations, już mogą zacierają ręce na myśl, że rolnicy sami kolejny raz strzelą sobie w stopę, nawet bez żadnych działań z ich strony..

Patryk3802    182

Dobrze koledzy pisali, że niskie ceny to wina tylko i wyłącznie naszego rządu! Po co były oszczerstwa Kaczyńskiego i innych na temat Smoleńska? Tak samo teraz, pomoc dla Ukrainy.... porażka. W czasie II woj. światowej i zaraz po Ukraińcy (badziorami nazywali ich) Mordowali Polaków bo uważali że Kresy to ich ziemie. Wiem z opowieści pradziadków i dziadków jak uciekali na zachodnie ziemie bo Ukraińcy podpalali całe gospodarstwa a nawet potrafili głowy na sztachety wbijać. A teraz Dla nich oferujemy pomoc?! Matka polka dba o cudze dzieci na swoje nie patrzy. I nasz rząd sobie naskrobał. Fikał do Putina o gaz i myśleli że ruski nie ma innej drogi by puścić gaz na zachód. Położył na dnie Bałtyku rurociąg i położyli na nas! Tak samo teraz embargo na nasze mięso. I dobrze było że Rozbił się samolot z naszym rządem szkoda że brakowało tam kilku szczególnych ludzi! Jestem zdania że powinniśmy wystąpić z Unii, ceny za płody rolne powinny być takie by opłaciło się produkować i obejdzie się bez wsparcia z dopłat bezpośrednich i PROW czy tam SAPARD i zostali by tylko Ci którzy umią gospodarzyć w prawdziwym słowa znaczeniu! A nie tacy co posieją sobie koniczynę czy inne cholerstwo na polu skasują sobie dopłate bezpośrednią ONW i do motylkowych wychodzi gdzieś 2tyś/ha i raz do roku skoszą i maja tyle wspólnego z rolnictwem. I jeżdzą sobie nowymi samochodami! I tak jak koledzy piszą powinni rolnicy trzymać się razem. Osobiście nie hoduję trzody. Mam gospodarstwo gównie ustawione na produkcję roślinną i trochę bydła opasowego. I gdy teraz trzoda spada to ja tracę na cenie ziarna. Nie wiem nawet po ile teraz świnie są ale bydło w granicach 6zł/kg . I Ci co twierdzą że strajk - bunt nic nie da to niech pukną się w głowę i pojadą na wiejską i po jednym tuczniku dla naszych posłów dadzą bo są zbyt biedni

• Like 2

matingus    107
a nie pomyślałeś, że jak świnie podrożeją , to nie będzie Cię stać na mięso ? Boże ....! co za ludzie. A strajkujcie sobie do usrania...mam nadzieję ,że odpowiednie służby szybko udrożnią drogi.

na wstępie widać że mieszczuch się odezwał-witamy.co innego mi na myśl nie przychodzi.

myślisz że jak tuczniki podrożeją to cię nie będzie stać wątpię.jest jedna rada,kupić tucznika od rolnika walnąć w łeb i masz taniej.ominiesz pośrednika..masz jakieś pretensję do rolników nie wiem o co,że chcą godziwej zapłaty za towar.rolnik to ma zawszę produkować po kosztach lub za bezcen.

jeśli chodzi o strajki jest zapisane że każdy ma prawo do strajku.myślisz że tylko z miasta mają prawo strajkować a rolnik nie.

jeśli chodzi o służby to nie wiem o co ci chodzi.myślisz że przyjedzie drugi Berkut i rozgoni towarzystwo.

• Like 1

Wiadomość z agroFakt.pl

fryderyk    8

Ludzie, zobaczcie, jak to wygląda...

ASF okazało się, że nie będzie na tyle zabójcze dla polskiej hodowli trzody - dlatego reaktywowano świńską grypę, na którą 'rzekomo' zmarły dwie osoby. To jest kolejny bodziec, który sprawi, że ceny pójdą w dół.

A zgrywa się to w czasie, kiedy UE powinna organizować interwencyjny skup świń od rolników, aby wyrównać rynki europejskie. Świńska grypa, która jest zagrożeniem dla życia ludzi obecnie, sprawi, że skup w ogóle się nie będzie odbywał, bo istnieje poważne ryzyko.

Wszystko to jest dziełem Brukseli i innych państw UE. Zobaczcie, jak nas doją...

kafar191    7

Moderator proszę dać bana fryderykowi bo pisze nie na temat.

Gada tak głupio że chyba sam ma świńską grypę. AH1N1 to nie świńska grypa tylko wirus też je atakuje i przyjęto potocznie taką nazwę.

fryderyk    8

Ale może byś człowieku pomyślał, choć 5 minut w życiu?

Dlaczego znów nagłośnili w mediach tą świńską grypę? Bo cena żywca ma jeszcze bardziej spaść i Polska nie ma szansy mieć wysłania świń na eksport! Logika nie boli.

Tomasz78    286

Fryderyk kim ty jesteś bo rolnikiem chyba nie najpierw negujesz strajk teraz wyjeżdżasz z grypą o co Ci biega bo nie rozumiem ,siejesz zamęt po co ,Twoje teorie do niczego nie prowadzą ,ograni się chłopie albo sobie odpuść. ;[

fryderyk    8

A jak myślicie, komu zależy na dezintegracji wewnętrznej Polski i całej UE? Właśnie, Putinowi.

Po to te działania mające na celu osłabienie gospodarki, zainicjowanie protestów. Zaczniecie strajkować, może ktoś się dołączy i sytuacja jak na Ukrainie gotowa. Bo nie zapominajmy - jesteśmy równie skorumpowani jak Ruscy czy Ukraińcy, tylko, że krąży u nas mniejszy pieniądz.

Ja rozumiem, że część polskich rolników ma nic wspólnego z patriotyzmem - ich patriotyzm kończy się na stanie konta w banku lub własnym płocie w ogrodzie.

Edytowano przez fryderyk

kafar191    7

Temat jest o strajku.

Proszę moderatora aby zbanował fryderyka bo cały czas pisze nie na temat.

marekfarmer    4499

No ze strajkiem trzeba ostrożnie bo w razie co Nasz rząd przyjął ustawę 1066 i poradzi sobie szybko z protestującymi w brutalny sposób

Meer    5

Nie użyją siły bo wiedzą co by było .. żaden z nich nie mieszkał by już w polsce

slawek73    1

My strajkowaliśmy w Zbuczynie, ale sami ze strefy buforowej nie poradzimy sobie. Potrzebna jest nam pomoc wszystkich hodowców trzody chlewnej z całej polski.

jan2130    17

Witam panowie w piątek to jest 07.03.2014r godzina 11:00 rondo Lipnica zapraszamy kujawsko pomorskie powiat wąbrzeski

pikul139    0

wedlug mnie na wysztko powina byc cena minimalna zeby kazdy wiedzial ze dostanie godziwa zaplate a musial dokładavcnie wy przy swiniach ja przy bydle chodze 2 lata i kupijac cielenta n ie wiem za ile sprzedam jak sie uda zarobie jak nie to mam straty teraz duzo osob rezygnuje z opasow i swin w strone bydla mlecznego ciekawe jaka bedzie cena

Edin    24

Mam pytanie odnośnie tego dlaczego rolnicy hodowcy trzody od rządu i od podatników żądają skupu nadwyżki produkcyjnej której sami nie potrafią zagospodarować?

Kogut    1

Jakiej nadwyzki! Polska jest krajem w ktorej za malo produkuje sie wieprzowiny! Importujemy mieso z zachodu!

Edin    24

No to ja nie rozumiem ściągamy mięso z zachodu dla siebie a na wschód wysyłamy swoje?

PawelWlkp    326

Zaczynasz rozumieć. A ludzie którzy znaleźli się w strefie mają zakaz sprzedaży tuczników, a nawet uboju na własne potrzeby, a jak chyba wiesz tego się nie da przechować. Przez te 5 tygodni obowiązywania zakazu tuczniki przerosły, nikt ich nadal nie chce kupować, dlatego są protesty, które każdy kto choć troche zainteresuje się tematem powinien zrozumieć.

karolci13    26

A strajki są przeciw nieudolności rządu który gówno potrafi zrobić gdy ruski manipulują naszym rynkiem trzody!

donweter1989    180

A który potrafił? Najgorszy jest brak wyboru, bo kogo wybierzesz skoro już wszyscy byli przy korycie, a jeden był gorszy od drugiego.

• Like 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się