NHTC56

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń

Polecane posty

muoodyy    2

Ja jestem rolnikiem ale pracuje ale na strajk miejsce znajdę a jeśli sparaliżujemy wszystkie drogi to do pracy nikt się nie dostanie. Jestem z powiatu kwidzyńskiego nie mam hodowli świń ale jak świń w polsce nie będzie to gdzie ja zboże sprzedam.

 

jak najbardziej sie z Tobą zgadzam kolego. wszyscy siedzimy w tym gó...nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem rolnikiem ale pracuje ale na strajk miejsce znajdę a jeśli sparaliżujemy wszystkie drogi to do pracy nikt się nie dostanie. Jestem z powiatu kwidzyńskiego nie mam hodowli świń ale jak świń w polsce nie będzie to gdzie ja zboże sprzedam.

 

a nie pomyślałeś, że jak świnie podrożeją , to nie będzie Cię stać na mięso ? Boże ....! co za ludzie. A strajkujcie sobie do usrania...mam nadzieję ,że odpowiednie służby szybko udrożnią drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15347

Jutro 28.02 godz 17 w Białej Podlaskiej spotkanie z ministrem Kalembą. Sala konferencyjna starostwa powiatowego ul Brzeska 41, Jechać i wylewać żale, lepiej niż na strajk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Strajk w Bydgoszczy 4 marzec 2014 r.

http://forum.agrofoto.pl/gallery/image/258-odezwa/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Jutro 28.02 godz 17 w Białej Podlaskiej spotkanie z ministrem Kalembą. Sala konferencyjna starostwa powiatowego ul Brzeska 41, Jechać i wylewać żale, lepiej niż na strajk.

Rolniku będziesz tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

a nie pomyślałeś, że jak świnie podrożeją , to nie będzie Cię stać na mięso ? Boże ....! co za ludzie. A strajkujcie sobie do usrania...mam nadzieję ,że odpowiednie służby szybko udrożnią drogi.

O ile uważam, że blokowanie dróg zwykłym ludziom to największa głupota jaką można było wymyślić, o tyle Twoje twierdzenia o cenach są bzdurne. Ceny żywca poleciały na łeb na szyję, a ceny w sklepach albo stoją w miejscu, albo poszły w górę. Tu nie ma ekonomicznej logiki, tylko chęć wydymania rodaka, którą Polacy, co widać coraz częściej, mają we krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabaz    98

a nie pomyślałeś, że jak świnie podrożeją , to nie będzie Cię stać na mięso ? Boże ....! co za ludzie. A strajkujcie sobie do usrania...mam nadzieję ,że odpowiednie służby szybko udrożnią drogi.

Te @prawic_od_owiec, jak mięso będzie drogie to świniaka ubije i zjem i nie będę kupował tego chłamu który żresz ze sklepów, a który pochodzi z ferm z zachodu. Normalnie co za bambus. Pisiory zniosły ubój rytualny i jeszcze się za trzodę biorą. Normalnie achhhhhh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciastek12    44

Kolego @prawi_co_wiec a co byś zrobił jakby twoje ziemniaki były po 10 groszy? Ciekawe czy wtedy byś był taki mądry....a przecież jakby podrożały to nikogo by nie było na nie stać i tak byś ich nie sprzedał....Chyba nie zadajesz sobie z tego sprawy, że cena trzody spadła o 30% a w sklepach nie potaniało...przyjdzie klęska na Ciebie, że truskawka i ziemniak będzie tani i nie będzie Ci wtedy do śmiechu. Ja będę się cieszył bo obiad i deser będzie kosztował grosze....

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246

lukasz222- „O ile uważam, że blokowanie dróg zwykłym ludziom to największa głupota jaką można było wymyślić”

Bardzo rozsądnie, wypowiadasz się w tym temacie.

farmerek12

„Należy organizować albo strajk ogólnopolski na Wiejskiej lub powiedzmy kilka w większych miastach ale porządne ( a choćby taki jak we Francji „

 

 

Podpisuję się pod tym rękami i nogami. Akcja we Francji- po prostu coś pięknego ^^.

 

Pamiętajcie, że najważniejszym celem jest: wpłynięcie w jak największym stopniu na władzę oraz o nagłośnienie medialnie tej tragicznej sytuacji, dla odbiorców w tym wypadku, opinii publicznej „mieszczuchów”, oczywiście dokonując tego w mądry sposób, ponieważ blokady dróg- raz, że wzbudzą złość w stosunku do rolników, dwa odwrócą uwagę opinii publicznej od istoty problemu.

 

a jeśli sparaliżujemy wszystkie drogi to do pracy nikt się nie dostanie”

 

Rządowi specjaliści od Public relations, już mogą zacierają ręce na myśl, że rolnicy sami kolejny raz strzelą sobie w stopę, nawet bez żadnych działań z ich strony..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

Dobrze koledzy pisali, że niskie ceny to wina tylko i wyłącznie naszego rządu! Po co były oszczerstwa Kaczyńskiego i innych na temat Smoleńska? Tak samo teraz, pomoc dla Ukrainy.... porażka. W czasie II woj. światowej i zaraz po Ukraińcy (badziorami nazywali ich) Mordowali Polaków bo uważali że Kresy to ich ziemie. Wiem z opowieści pradziadków i dziadków jak uciekali na zachodnie ziemie bo Ukraińcy podpalali całe gospodarstwa a nawet potrafili głowy na sztachety wbijać. A teraz Dla nich oferujemy pomoc?! Matka polka dba o cudze dzieci na swoje nie patrzy. I nasz rząd sobie naskrobał. Fikał do Putina o gaz i myśleli że ruski nie ma innej drogi by puścić gaz na zachód. Położył na dnie Bałtyku rurociąg i położyli na nas! Tak samo teraz embargo na nasze mięso. I dobrze było że Rozbił się samolot z naszym rządem szkoda że brakowało tam kilku szczególnych ludzi! Jestem zdania że powinniśmy wystąpić z Unii, ceny za płody rolne powinny być takie by opłaciło się produkować i obejdzie się bez wsparcia z dopłat bezpośrednich i PROW czy tam SAPARD i zostali by tylko Ci którzy umią gospodarzyć w prawdziwym słowa znaczeniu! A nie tacy co posieją sobie koniczynę czy inne cholerstwo na polu skasują sobie dopłate bezpośrednią ONW i do motylkowych wychodzi gdzieś 2tyś/ha i raz do roku skoszą i maja tyle wspólnego z rolnictwem. I jeżdzą sobie nowymi samochodami! I tak jak koledzy piszą powinni rolnicy trzymać się razem. Osobiście nie hoduję trzody. Mam gospodarstwo gównie ustawione na produkcję roślinną i trochę bydła opasowego. I gdy teraz trzoda spada to ja tracę na cenie ziarna. Nie wiem nawet po ile teraz świnie są ale bydło w granicach 6zł/kg . I Ci co twierdzą że strajk - bunt nic nie da to niech pukną się w głowę i pojadą na wiejską i po jednym tuczniku dla naszych posłów dadzą bo są zbyt biedni

  • Like 1

Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107
a nie pomyślałeś, że jak świnie podrożeją , to nie będzie Cię stać na mięso ? Boże ....! co za ludzie. A strajkujcie sobie do usrania...mam nadzieję ,że odpowiednie służby szybko udrożnią drogi.

na wstępie widać że mieszczuch się odezwał-witamy.co innego mi na myśl nie przychodzi.

myślisz że jak tuczniki podrożeją to cię nie będzie stać wątpię.jest jedna rada,kupić tucznika od rolnika walnąć w łeb i masz taniej.ominiesz pośrednika..masz jakieś pretensję do rolników nie wiem o co,że chcą godziwej zapłaty za towar.rolnik to ma zawszę produkować po kosztach lub za bezcen.

jeśli chodzi o strajki jest zapisane że każdy ma prawo do strajku.myślisz że tylko z miasta mają prawo strajkować a rolnik nie.

jeśli chodzi o służby to nie wiem o co ci chodzi.myślisz że przyjedzie drugi Berkut i rozgoni towarzystwo.

  • Like 1

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

Moderator proszę dać bana fryderykowi bo pisze nie na temat.

Gada tak głupio że chyba sam ma świńską grypę. AH1N1 to nie świńska grypa tylko wirus też je atakuje i przyjęto potocznie taką nazwę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Fryderyk kim ty jesteś bo rolnikiem chyba nie najpierw negujesz strajk teraz wyjeżdżasz z grypą o co Ci biega bo nie rozumiem ,siejesz zamęt po co ,Twoje teorie do niczego nie prowadzą ,ograni się chłopie albo sobie odpuść. ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

Temat jest o strajku.

Proszę moderatora aby zbanował fryderyka bo cały czas pisze nie na temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

No ze strajkiem trzeba ostrożnie bo w razie co Nasz rząd przyjął ustawę 1066 i poradzi sobie szybko z protestującymi w brutalny sposób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meer    5

Nie użyją siły bo wiedzą co by było .. żaden z nich nie mieszkał by już w polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek73    0

My strajkowaliśmy w Zbuczynie, ale sami ze strefy buforowej nie poradzimy sobie. Potrzebna jest nam pomoc wszystkich hodowców trzody chlewnej z całej polski.


Zetor Team

Posiadacze Zetorów zapisujcie się do naszego klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam panowie w piątek to jest 07.03.2014r godzina 11:00 rondo Lipnica zapraszamy kujawsko pomorskie powiat wąbrzeski


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pikul139    0

wedlug mnie na wysztko powina byc cena minimalna zeby kazdy wiedzial ze dostanie godziwa zaplate a musial dokładavcnie wy przy swiniach ja przy bydle chodze 2 lata i kupijac cielenta n ie wiem za ile sprzedam jak sie uda zarobie jak nie to mam straty teraz duzo osob rezygnuje z opasow i swin w strone bydla mlecznego ciekawe jaka bedzie cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

Mam pytanie odnośnie tego dlaczego rolnicy hodowcy trzody od rządu i od podatników żądają skupu nadwyżki produkcyjnej której sami nie potrafią zagospodarować?


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kogut    1

Jakiej nadwyzki! Polska jest krajem w ktorej za malo produkuje sie wieprzowiny! Importujemy mieso z zachodu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Majster90
      Witam.
       
      Obecnie razem z ojcem uprawiamy 0,5ha truskawek ojciec jest na krusie, a ja jestem domownikiem. Podjęliśmy decyzję, że ojciec przepisze całość na mnie (1,3ha) Zamierzamy dalej powiększać uprawę do co najmniej 1 ha.
       
      I tu pojawia się moje pytanie czy istnieje jakaś dotacja czy dofinansowanie na tego typu działalność ? Oczywiście o programie młody rolnik wiem, ale wymóg 10,5ha jest dla mnie nie do osiągnięcia.
    • Przez gigany
      witam chciałbym dowiedzieć się coś o tworzeniu paszy dla trzody gdyż planuję zająć się poważniej chowem trzody do tej pory zajmowałem się tym bardziej hobbistycznie tzn miałem 1 maciorę i zostawiałem sobie z 5-6 prosiąt do odchowanie a pozostałe sprzedawałem
      Uprawiam głównie fasole/groch i zboża: pszenica, jęczmień, żyto, pszenżyto, owies, kukurydzę mieszanki np pszenice i żyto oraz uprawiam też bobik, łubin głównie na sprzedaż oprócz drobnych ilości które pozostawiam do odchowu tych prosiąt które zostawiłem dla siebie ( czyli jęczmień w późniejszym chowie pszenżyta i trochę pszenicy (nie licząc tej dla innych zwierząt))
      Moje pytanie brzmi czy ze wszystkich tych produktów mogę robić paszę dla świń?
      czy moge je wszystkie mieszac razem oczywiście w odpowiednich proporcjach?
    • Przez Jarek525
      Sprzedam

      Koncentrat sojowy dla warchlaków i tuczników od 25kg masy ciała do końca tuczu. Źródłem białka jest wysokobiałkowa (Hipro) poekstrakcyjna śruta sojowa. Koncentrat zawiera odpowiednio zbilansowane ilości aminokwasów, niezbędne witaminy i mikroelementy, aromaty i substancje zapachowe poprawiające pobieranie paszy przez zwierzęta.

      Bez dodatku śruty rzepakowej.

      Sposób dawkowania
      - warchlaki od 25-50 kg    15% -17,5%
      - tuczniki od 50-80 kg:      12,5% -15%
      - tuczniki od 80-110 kg:     10% -12,5%

      Parametry:
      Białko surowe 40,0 %,
      oleje i tłuszcze surowe 2,7%
      lizyna 4,4%,
      metionina 0,65%,
      met + cyst. 1,25%,
      treonina 1,8%,
      tryptofan 0,5%,

      Cena 2100 brutto przy zakupie minimum 1 tony (1000kg)
      Dowóz w cenie na terenie całej Polski (minimum 1 tona).
      Płatność przy dostawie kurierowi.

      Przy większych ilościach możliwa negocjacja cen.

      Zdjęcie przedstawia sprzedawany koncentrat.
      Produkt w workach 25kg, 1000kg na palecie.

      Jesteśmy legalnie działającą mieszalnią pasz pod Poznaniem, gdzie koncentrat jest produkowany.
      Kupujesz u producenta dzięki czemu omijasz pośredników i ich marże !

      Oczywiście na produkt wystawiamy Fakturę Vat.
       
      Kontakt:
      Tel. 664 764 296
       

    • Przez Gospodar55
      Witam mam na oku 2 chlewnie do dzierżawy jedna 500 m2 a druga 1900m2 i mam pytanie jak wygląda kontrakt na świnie z różnych firm.Mogł by ktoś opisać jak to wygląda,ile dostajecie za sztuke i czy można wziąć kontrakt że oni dają paszę i weterynarza,jaki rodzaj podłoża czy można wziąc głęboką ściółke?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam wiecie może kto zabiera świnki z powiatu konińskiego i daję dobrą cenę pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj