NHTC56

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń

Polecane posty

NHTC56    5

Robimy nowy temat, zeby sie już moderator nie czepiał bo denerwujace to jest.

 

Więc tak jest opcja na strajk 24.02 w Lipnicy i 27.02 koło Łasina...sam jestem z okolic Brodnicy wiec i tu i tu miałbym nie daleko, ale co wy na to aby połączyc siły i większą grupą udac się do Warszawy? Górnicy zawsze potrafią cos zdziałac dla siebie, a to tylko dlatego, ze zawsze sporą ekipą do stolicy zjezdzają do stolicy i się nie cackają, a takie blokowanie ulic jakos szczególnie nic nam nie da po za utratą poparcia i zrozumienia naszej sprawy od reszty narodu stojącego w korkach. Z tego co wiem to dostawcy PiniPolonia byli w czwartek w Warszawie ale jakos nic szczególnego nie zdziałali, po za wysłuchniem ich problemów przez pracownika ministerstwa rolnictwa bo było ich nie zbyt wielu. Co Wy na to? Może by zoragnizowac cos po niedzieli bo nie ma na co czekac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, niestety ja nie mogę jechać osobiście, ale w 100 % popieram, bo teraźniejsze ceny, które w moich stronach spadły do 3,40 zł/kg są tragiczne ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

Napewno trzeba działać i to natychmiast bo siedząc cicho damy przyzwolenie do nic nie robienia rządzącym. Trzeba by było zebrać się i strajkować jak największą liczbą. Trzeba pokazać nasz dramat ale i zarazem naszą siłę i determinacje. Jak sami nic nie będziemy robić to nikt za nas nie będzie walczył. Strajk jak najbardziej i najlepiej w Warszawie. Więc dogadujmy szczeguly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja pproponuje zorganizowac ogolno polski strajk tzn zeby w jak najwiekszej liczbie regionow rolnicy blokowali np arimr lub co tam w okolicy jest bo wystapienia nawet malych grup w calym kraju da wiekszy efekt psychologiczny niz jedna grupa gdzies tam. Pamietajmy o ukrainie, wystapienie w calej polsce rolnikow odrazu porowna sie do ukrainy a to duzy wplyw psychologiczny na wladze. Beda sie bali o d*py to wezma sie do roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurmiczek    11

Jak już robic strajk to z głową.Tak by ten rząd widział co się w Polsce dzieje a chetnych się znajdzie i to bardzo dużo.

Edytowano przez Jurmiczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Też jestem zdania, że nasze produkty są sprzedawane wg. widzimisię skupów i pory roku. Ale i jest w tym bardzo duża wina samych rolników. Bo każdy płacze, że tanio a jak przyjdzie ktoś i powie sprzedaj świnkę do noża to jeden z drugim dureń leci i oddaje o 0,50gr więcej niż na skupie od pokoleń zamiast o 3-6zł. więcej brać i tak jak na bazarach i sklepach trzymać cenę wspólnie swoich produktów a kto nie trzyma ten robi wypad! z branży. Tak samo jest z traktorami i maszynami u handlarzy. Dziesięciu przyjdzie i powie 40tyś. to za dużo za Zetora 7745 daje 25-30tys. handlarz mówi wypad. Ale poleci zaraz paru innych i dadzą za tego niedobitka 50-60tys. bez targowania. To dlaczego handlarze nie mają nas doić? jak niemyslących nie brakuje co psują ceny rynkowe i życie oraz rozwój innym. JAK WSZYSCY RAZEM NIE BĘDZIEMY SIĘ TRZYMAĆ to będą zawsze nas doić i śmiać się w oczy. Więc też jestem za trzymaniem cen żywaca i swoich produktów w wsiach by jak ktoś chciał kupić to niech płaci po 8zł. albo wypad do sklepu po ścięgna i słoninę za 10zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurmiczek    11

Risto daj sobie spokój z takimi tekstami

Edytowano przez Jurmiczek
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz27    4

RISTO dobrze gada niestety od pokolen nie ma zgrania i jest jak jest zamiast ciagnac za soba to ciagna z nas . Tez bym przylaczyl sie do strajku choc nie mam duzej chodowli ...czekam tylko na jakies konkrety bo tak dalej byc nie moze zeby z nas panstwo beszczelnie doilo bo dostajemy doplaty a jak sami dostaja za darmo kase i to nie malo a inni gloduja to jest w porzadku mowie tu o poslach oslach beszczelnie wciskaja oblude bo i tak im to zwosa czy ktos wierzy czy nie


zetor team
ZIELONA STRZALKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszmtz    70

ja jestem za tym , premier dla ukrainy to pieniadze ma ;[ , lepiej by zorganizowal jakas pomoc dla hodowcow trzody


zima trwa juz za dlugo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus1998    56

Ja także jak najbardziej jestem za protestem i to najlepiej ogólnokrajowym. Połączmy siły i pokażmy tym naszym złodziejom z rządu, że polski rolnik nie jest głupi i potrafi walczyć o swoje. Zamiast robić coś z tym co się teraz dzieje na rynku trzody, pomór i te śmieszne ceny to oni wolą ganiać za tą Ukrainą nieszczesną i lizać d*pe za przeproszeniem Unii. Mają nas wszystkich głęboko gdzieś i jeśli szybko czegoś nie zrobimy to z nami koniec. Ciekawe czy oni sami chcieliby pracować za darmo, a nawet do tego dokładać... Chłopaki róbmy coś, bo nas wykończą!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haczyk5    25

W Polsce pół roku do lekarza trzeba czekać a nasi politycy będą sprowadzać rannych z Ukrainy. Ja też popieram pomysł z tym protestem. Oni zamiast się interesować Polską i co się w niej dzieje to interesują się kim innym i im pomagają. Chcą pokazać swoją dobroć ale im to nie wychodzi

 

 

Proponuję też aby do tego dołączyli się hodowcy bydła i też strajkowali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurmiczek    11

ja bym zaproponował by wszyscy Polacy się połączyli obojętnie z jakiej parti i zrobić ogólnokrajowy marsz protestu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Popieram Wydaje mi się że dobrym pomysłem jest ogólnopolski protest. Nie jestem pewien czy blokowanie dróg to dobry pomysł. Pamiętajmy że to uderzy w zwykłych ludzi którzy jeżdżą do pracy czy odwożą dzieci do szkoły. Usłyszą w TV ile to rolnicy dostają z Unii ile dostają z budżetu Państwa a tu jeszcze na drogi wychodzą. Może najlepiej było by blokować Państwowe budynki tak jak jeden z Kolegów zaproponował ARIMR czy może urzędy gminy. Jedno jest pewne pojedyncze protesty nic nie dadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rotor32    94

Pomysł bardzo dobry. tylko trzeba by zebrać te min. 200 osób, żeby ktoś się pofatygował wyjść z tej ich nory. Założyć komitet protestacyjny. A i tak wątpię żeby to coś dało. Najrozsądniej było by skontaktować się z komitetem który strajkował w szczecinie lub bydgoszczy. Zapytać co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik98465    0

Witam proponował bym wybrać się do warszawy pod ministerstwo i domagać się rozmowy z panem ministrem. Lecz nie wybierał bym się bez żadnej broni, wkońcu jak nie ma ceny na tuczniki to pozostaje nam tylko smród także proponowałbym się z nim podzielić tym smrodem, przykładowo beczką z gnojowicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Panowie ale co wam to da?

Po rządzie to spłynie jak woda po kaczce.

Zamordowali Leppera to teraz mają pole do popisu w rzadzie i robią co tylko chcą z rolnictwem.

Póki Tusk bedzie przy władzy to bedzie coraz gorzej.

 

A ja bym wziął na łyżkę do tura pełno zabitych swiń i wywalił w Warszawie przed ministerstwem rolnictwa.

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurmiczek    11

Najlepiej jak będzie sejm z P Osłami z 2000-3000 głosów poparcia!juz o senacie nie wspomne bo na wymioty bierze jak się ten twór widzi.A najważniejsi europosłowie tu to prawdziwy raj i koryto bez dna.

Edytowano przez Jurmiczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Na cenę rząd aż tak wielkiego wpływu nie ma. Głównym postulatem powinno być bezwarunkowe odstrzelenie 100% populacji dzika we wschodniej Polsce i co najmniej 75% w zachodniej w celu ochrony pogłowia trzody przed ASF. I to w trybie natychmiastowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurmiczek    11

rząd jest wybierany po to by służył danej nacji. W Polsce jest odwrotnie,NISZCZY POLSKI NARÓD ZA POZWOLENIEM NASZYCH WYBRAŃCÓW CZYLI POSŁÓW.

Edytowano przez Jurmiczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

Bez sensu jest jakies pospolite ruszenie, to nie jest ukraina. Trzeba się okreslic albo organizujemy sie tak, że każdy w swoich terenach z okolicznymi rolnikami sie umawia i załóżmy w ciągu jednego lub dwóch dni w wielu cześciach kraju zrobic strajk, lub zjechac naprawde dużą ekipą do warszawy i tam pokazac o co nam chodzi (tak jak górnicy, ich w warszawie naprawde jak potrzeba to jest sporo i zawsze cos osiągną), bo tam mielibysmy szanse chociaz na to, zeby ktos z rządu do nas wyszedł i nas wysłuchał, a jak tak sobie staniemy przed urzędem gminy czy na jakiejs tam drodze, to tak naprawde kto do nas wyjdzie z rzadzących. Ja jestem za opcją wyjazdu do warszawy gdzies 26-27 luty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

Może tu na forum niech ktos skopiuje z tamtej strony te szczegóły odnosnie strajku w warszawie i organizujmy sie bo nie ma na co czekac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurmiczek    11

NHTC56 rzuciłeś temat na Ceny tucznika to juz wrzucaj na kazdą strone bo widzę już nikt nie zaglada na tą czyli STRAJK ROLNIKÓW

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Majster90
      Witam.
       
      Obecnie razem z ojcem uprawiamy 0,5ha truskawek ojciec jest na krusie, a ja jestem domownikiem. Podjęliśmy decyzję, że ojciec przepisze całość na mnie (1,3ha) Zamierzamy dalej powiększać uprawę do co najmniej 1 ha.
       
      I tu pojawia się moje pytanie czy istnieje jakaś dotacja czy dofinansowanie na tego typu działalność ? Oczywiście o programie młody rolnik wiem, ale wymóg 10,5ha jest dla mnie nie do osiągnięcia.
    • Przez gigany
      witam chciałbym dowiedzieć się coś o tworzeniu paszy dla trzody gdyż planuję zająć się poważniej chowem trzody do tej pory zajmowałem się tym bardziej hobbistycznie tzn miałem 1 maciorę i zostawiałem sobie z 5-6 prosiąt do odchowanie a pozostałe sprzedawałem
      Uprawiam głównie fasole/groch i zboża: pszenica, jęczmień, żyto, pszenżyto, owies, kukurydzę mieszanki np pszenice i żyto oraz uprawiam też bobik, łubin głównie na sprzedaż oprócz drobnych ilości które pozostawiam do odchowu tych prosiąt które zostawiłem dla siebie ( czyli jęczmień w późniejszym chowie pszenżyta i trochę pszenicy (nie licząc tej dla innych zwierząt))
      Moje pytanie brzmi czy ze wszystkich tych produktów mogę robić paszę dla świń?
      czy moge je wszystkie mieszac razem oczywiście w odpowiednich proporcjach?
    • Przez Jarek525
      Sprzedam

      Koncentrat sojowy dla warchlaków i tuczników od 25kg masy ciała do końca tuczu. Źródłem białka jest wysokobiałkowa (Hipro) poekstrakcyjna śruta sojowa. Koncentrat zawiera odpowiednio zbilansowane ilości aminokwasów, niezbędne witaminy i mikroelementy, aromaty i substancje zapachowe poprawiające pobieranie paszy przez zwierzęta.

      Bez dodatku śruty rzepakowej.

      Sposób dawkowania
      - warchlaki od 25-50 kg    15% -17,5%
      - tuczniki od 50-80 kg:      12,5% -15%
      - tuczniki od 80-110 kg:     10% -12,5%

      Parametry:
      Białko surowe 40,0 %,
      oleje i tłuszcze surowe 2,7%
      lizyna 4,4%,
      metionina 0,65%,
      met + cyst. 1,25%,
      treonina 1,8%,
      tryptofan 0,5%,

      Cena 2100 brutto przy zakupie minimum 1 tony (1000kg)
      Dowóz w cenie na terenie całej Polski (minimum 1 tona).
      Płatność przy dostawie kurierowi.

      Przy większych ilościach możliwa negocjacja cen.

      Zdjęcie przedstawia sprzedawany koncentrat.
      Produkt w workach 25kg, 1000kg na palecie.

      Jesteśmy legalnie działającą mieszalnią pasz pod Poznaniem, gdzie koncentrat jest produkowany.
      Kupujesz u producenta dzięki czemu omijasz pośredników i ich marże !

      Oczywiście na produkt wystawiamy Fakturę Vat.
       
      Kontakt:
      Tel. 664 764 296
       

    • Przez Gospodar55
      Witam mam na oku 2 chlewnie do dzierżawy jedna 500 m2 a druga 1900m2 i mam pytanie jak wygląda kontrakt na świnie z różnych firm.Mogł by ktoś opisać jak to wygląda,ile dostajecie za sztuke i czy można wziąć kontrakt że oni dają paszę i weterynarza,jaki rodzaj podłoża czy można wziąc głęboką ściółke?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam wiecie może kto zabiera świnki z powiatu konińskiego i daję dobrą cenę pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj