bocianlask

Mf 6180 + agregat uprawowo siewny 4m da radę?

Polecane posty

bocianlask    3

Witam.

Mam pytanie do bardziej doświadczonych ode mnie użytkowników forum.

Posiadam MF'a 6180 120km oraz agregat uprawowo - siewny bierny rolmasz kutno 3m i muszę do tego zestawu kupić siewnik. Wybór padł na Nodeta 3m, lecz zacząłem zastanawiać się czy nie przerobić agregatu na 4m i kupić odpowiedni siewnik.

 

I teraz właściwe pytanie do Was czy mój MF wydoła przy agregacie biernym 4m i siewniku Nodet 4m?

Czy lepiej nie kombinować i zostać przy 3m?

Dodam jeszcze, że ziemie u nas są cięższe- gliniaste.

Proszę o Wasze opinie.

 

P.S wiecie może ile waży taki 4-ro metrowy nodet?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciagnac pewnie da rade, tylko ze moze go podnosic, jak zapniesz ciezki agregat+ciezki siewnik z duza skrzynia zasypowa. jak masz juz 3m, to zostal bym przy 3m i sie nie bawil w przerabianie. z 4m źle jezdzi sie po drogach a z 3m nie ma tego problemu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

mam agregat bierny 3m ciągam go 115 KM jest w sam raz a 4 m tez by pociągnoł lecz tok myśle tylko 6-7 km na godz a to za wolno i marudnie ja jeżdżę 10km/godz

 

i ciągnik nie jest przemęczony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

mówię o zestawie z siewnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sapacz    0

Mam mniejszy ciagnik (110kM z 6 cyl) i tez mam agregat upr-siew 4m. Siewnik jest pneumatyczny Accord i zbiornik prawie przy samych ramionach dodatkowo solidne obciążenie z przodu ale gdy bym miał zamontować siewnik typowy skrzyniowy mechaniczny jeszce na hydropaku to jedynie 3m. Jak chcesz siać na 4 metry to przemyśl taki zestaw ja bardzo polecam siewniki Accord!

Edytowano przez sapacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocianlask    3

Dziękuję bardzo za odpowiedzi.

Właśnie chodziło mi o to czy ciągnik nie będzie cały czas "męczony" przy 4m

Czyli jednak zostanę przy 3 metrach, a z czasem może kupi się jakiś inny zestaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

Mam 6180 i co prawda ciągnę aktywny agregat (bronę wirnikową+siewnik Accord) no i na glinie właśnie ma co robić. Bierny pójdzie lżej ale za to znowu pojedziesz już wolniej i nie uprawi tak jak przy większej prędkości. Tak jak kolega sapacz napisał z Accordem który ma zbiornik na agregacie to jeszcze ale przy zwykłym siewniku już tak ciekawie nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocianlask    3

Kolego pawlo36 ciągasz 3m aktywny?

Chciałem sobie usprawnić sianie, a wychodzi na to, że bym tylko sobie utrudnił i jeszcze bym za dobrze nie uprawił ziemi.

 

Jeszcze raz dzięki wielkie za doradztwo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

Tak aktywny a dokładnie brona wirowa + pełny wał packera no i siewnik Accord

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
0lszuwka7    0

Co sądzicie o agregacie uprawowo siewnym Agro Faktor 3 m do ciągnika MF 3080.Proszę o poradę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez antek807
      witam mam problem z wyborem agregatu uprawowo siewnego z hydropakiem 2,7 bo taki mam siewnik poznaniak do ciągnika nw td85 z jakim wałem na ziemie 3-4 klasa
       
       
    • Przez DamianJarka
      Witam. 
      Ostatnio w Fendtcie wyskoczył mi błąd i kod usterki to 1.2.01 patrzę w instrukcje obsługi i przyczyna to-,,Wejście akumulatora, napięcie akumulatora poza żądanym zakresem" sposób usunięcia wezwać serwis. 
      Co ja mam teraz zrobić? Oco wgl w tym chodzi bo nie rozumiem tej przyczyny 
    • Przez buszek
      Witam , 
      Od pewnego czasu mam na uwadze zakup ciągnika coś  o większej mocy niż ursus c 360   zanim zakupię ciągnik przeglądam maszyny i zastanawiam się właśnie nad agregatem  uprawowo-siewnym Mam pytanie jaką moc musi posiadać ciągnik do podanego poniżej agregatu ? 
       
       
      https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-aktywny-lekki-pierwszy-wlasciciel-CID757-IDyLVOP.html#af1d8fa0f9
       
       
    • Przez vailus
      Witam Zamierzam zakupić agregat podorywkowy armasz o szerokości roboczej 2,2m. Pracowalby on na ziemi lekkiej jak i na glinie dużo cięższej w uprawie. Sprzezony zostanie z zetorem 8045. Moje pytanie brzmi czy taki zestaw da radę pracować zadowalająco? Głównie chodzi mi o te cięższe kawałki. Jakie opinie krążą o tym agregacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj