Zaloguj się, aby obserwować  
1cris1

Jaka talerzówka do john deere 7530 :)?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
1cris1    13

witam

mam pytanie o doradzenie jaka talerzówke kupic:)

będzie chodziła z John Deerem 7530 Premium:)

jaka szerokość była by odpowiednia ?

jakie firmy polecacie?

gleby mam w większości lekkie w uprawie :)

talerzowka bd chodzila po qq i po sciernisku

i zależy nam na dobrym zzageszczeniu gleby

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a ile ma KW

 

na metr około 50 KW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ile ma KW

 

na metr około 50 KW

skoro tak, to do 6m trzeba 300 kw, czyli ok. 407 km.. przeciez 250 km spokojnie da rade talerzowke 6m, nawet jesli bedzie mocno ciezka.

 

1cris1 ile ma kosztowac ta talerzowka ? ma byc nowa czy uzywana ?

jak masz gleby łatwe w uprawie, to nie musi byc az tak ciezka, a wiec mysle ze 6m bedzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przy uprawie uproszczonej na głębikość 20-25 cm -6 m myślę iż 5 km na godz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tu chodzi jeszcze o glebe i o wage talerzowki. antoni1 po co tak gleboko, skoro kolega pisze, ze ma ziemie latwe w uprawie ? na tej glebokosci to sie orke robi :D 10-15cm spokojnie wystarczy. a nawet jesli przy 20 cm to nie 400 km.. i talerzowka bedzie pracowala po qq i po sciernisku

Edytowano przez przemo1999pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak na 10 cm to na pewno niższe zapotrzebowanie mocy ale by były dobre efekty pracy to szybkość ponad 10km na godz to i tak około 50 KM na metr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

20-25 cm robi sie przy uprawie bezorkowej, a nie po qq czy po sciernisku. przy glebokosci 10 cm na pewno da rade 10 km/h i efekty beda dobre, a ciagnik nie bedzie przeciazony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podlach93    6

ja użytkowałem swego czasu 7530Premium z 4m rolmako myśle że nie ma sensu kupować nic większego niż 4,5m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

więcej jak 4,5metra to nie ma co bo się rozczarujesz. Wszystko zależy od głębokości uprawy. Znajomy śmiga carierem 4metry i z 6190R i ma co robić powyżej 10km na godzine i to na płytko. Jak na kukurydze to i tak będziesz brał pewnie talerzówke na dużych talerzach to wtedy to te 4 metry maksymalnie. Na płytko to i 5 metrów ale jak dasz z 10cm albo więcej to prędkości nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez endrju
      Witam. Niestety nie znalazłem podobnego tematu pod który mógłbym się podpiąć więc zakładam nowy. Mam otóż taki problem z John deerem 6610 z 1998 roku. Silnik po odpaleniu pracuje równo zarówno na niskich jak i wysokich obrotach, z komina nie wydobywa się żaden niepokojący dym. Natomiast, gdy ciągnik schodzi z wysokich obrotów (np. z około 2tys )  i puszczam gaz to gaśnie po czym można go odpalić  bez problemów i znów pracuje bez zarzutów . Filtry wymienione, zero brudu w filtrze, paliwo z baku spuszczone również nie budzi zastrzeżeń. Gdzie szukać przyczyny ?  Poniżej filmik

      2019-06-10_09_21_56.mp4
    • Przez AchimR
      Udało nam się przerobić eS-kę na wersję brazylijską.
      Nieważne czy wersja z 9l czy z 13l silnikiem. Wszystkie kombajny JD z DPF i dodatkowym kompresorem śrubowym można przerobić na wersję brazylijską, czyli z odłączonym kompresorem co dodaje mocy!!!
      Wkrótce więcej zdjęc.
      Kombajn już po testach.
       
      Tak było


      A tak jest teraz.
    • Przez grzybu1
      Mam do Was pytanie. Czy w waszych talerzówkach po jakimś czasie też wyciera się pierścień, co jest wspawany w słupicę koło piasty ? Czy też macie taką osłonę ? Może w innych talerzówkach jest inne rozwiązanie ? Maszyna zrobiła około 300 ha i niektóre pierścienie są mocno wyjechane od spodu.


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj