Polecane posty

a ja bym ci polecił dexwala turbo wibro. Mam takiego jestem zadowolony ładuje do niego ok 600kg i c-360 daje rade. a i z wapnem nie mam problemu super się rozsiewa bez zapychania. Do motyla jak nasypiesz dużo to taśma będzie się kręcić a nawóz nie poleci widziałem taki przypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo707    21

Kłos i Motyl to praktycznie to samo. Jak siać wilgotne wapno to lubi się zasklepiać.


c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

Te rozsiewacze są praktyczne takie same różnią się nazwą i paroma elementami budowy. Ja osobiście mam motyla 400 kg i nie narzekam nic się nie zatrzymuje wszystko leci. Wapno tez dobrze się sieje tylko od czasu do czasu trzeba kijkiem ruszyć. Ogólnie jak nie na duży areał jest wystarczający. Ale ja bym się na twoim miejscu zastanowił nad jakąś inną marką z dwoma talerzami


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7340z    121

Ja polecę ci motyla mam kilka lat i sprawuje się znakomicie rozsiewam nim wapno i się nie zapcha ja pracuje z nim c 330 radzi sobie bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PolPol    0

Czy ktoś z was posiada kłosa dwu talerzowego  i jak on sieje bo diler mówił że sieje nie na boki tylko do tyłu ???  znajomy ma motyla 1 talerzowy to sieje tylko na jedna stronę i do tyło np; naprawa sieje na 12 m  ale na wysokich obrotach silnika a na lewa nic nie leci prawie i trochę do tyło jak to jest z tym KŁOSEM I DO TEGO 2 TALERZOWYM  JAK ON SIEJE NA LEWA I PRAWA STRONĘ CZY TYLKO DO TYŁU I CZY WARTO KUPOWAĆ WADY I ZALETY ROZSIEWACZA KŁOS bo motyl mnie nie interesuje są posiadacze tego rozsiewacza Proszę was wypowiedzcie się coś na temat tego rozsiewacza jak nie to 1 tarczowego bo nigdzie w internecie nie znalazłem opinie o kłosie 2tarczowym .

 

Widzę ze chyba te rozsiewacze to chyba nie za dobrze sieja skoro temat nie poruszany dawno ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1448

Temat nie poruszany, bo kłos nie jest zbyt popularny- ma milion zakamarków których nie jesteś w stanie dokładnie umyć przez co koroduje w oczach, najczęściej spotykana pojemność to 400 l- big baga w niego nie wsypiesz, do tego duża ilość części ruchomych... Dokładając niewiele więcej można kupić nową polską podróbę Raucha czy Rotiny, które są sprawdzone, w miarę równo sieją i są proste jak budowa cepa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PolPol    0

Tak tylko że  kłos-em mógłbym   ROZSIAĆ WAPNO NIE GRANULOWANE  jak wiesz w kłosie jest taśma,,,,,,,,   czego niema rauch,rotina  .Myślę że Kłos dwu talerzowy powinien w miarę równo rozsiewać  nawozy granulowane ? może wypowie się ktoś z posiadaczy tego rozsiewacza bo na pewno ktoś czyta to co ja pisze ,,,,,(,a nie chce się podzielić swoja opinią jak pracuje mu się  rozsiewaczem KŁOS-EM??? )      Tak zdaje sobie sprawę z tego ze nowy wiecznie nie będzie i rdza będzie go zżerać ale przecież w wszystkie te rozsiewacze Polskie są szybko zjadane przez rdze widzę to po sąsiadach którzy kupili  i jak te ich rozsiewacze wyglądają ale nikt niema KŁOSA wiec pomyślałem ze tu się zapytam może się dowiem?

400kg pojemność  może udało by się nastawki  dorobić jest jeszcze 600kg ale drogi mowa o 2 talerze

ps. myślałem o innym rozsiewaczu ale  zmieniłem zdanie  i padło na KŁOSA 2 TALERZE ale chciałbym usłyszeć opinii od użytkowników tych rozsiewaczy  ,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

2 tarczowe mają ładowność 400 i 600kg, jeśli wierzyć opisom na aukcjach, choć wydaje mi się że powinno to być wyrażone w litrach

sam myślałem nad taką siewką, ale podobno do granuli ciężko ustawić dawkę no i jakoś trzeba by rozwiązać zamykanie zasuwy, do wapna znowu zbyt mała pojemność, ile to razy trzeba zasypywać na ha, strata czasu, paliwa i co za tym idzie $$

według mnie lepiej kupić 2 tarcze do granuli i coś do wapna, jak nie rcw to stary rozrzutnik i dolepić tarcze


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PolPol    0

Przecież kłos nie jest skomplikowany dawkę nawozu reguluję się zasuwając zasuwę jak w kosie ja a kurta mam leja  niektórzy ustawiają dawkę tak i myślę  ze dużo ludzi tak robi mających kosy ,,,,, palce wkładają i na palec ,pol palca na dwa palce i tak zasuwę ustawiają szczelinę zależy co sieja i ile chcą wysiać jak niema numeracji miarki .

Jestem ciekaw jak daleko rzuca  nawóz ? i czy on rzuca nawóz na boki ?  TAK BYM CHCIAŁ  bo diler powiedział ze nawóz rzuca tylko do tyłu ??? a nie na boki chyba ze on to inaczej rozumiał ?

Edytowano przez PolPol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    585

Kierunek wysiewu regulowany jest łopatkami , wiatrem oraz nachyleniem terenu , co w przypadku omawianych rozsiewaczy od tego ostatniego zależy najbardziej. Daj sobie spokój z taśmowymi . Mam osobiście motyla , może i jest dobry , ale gdy się dostrzegło jego wady to już taki dobry nie jest. Używam go czasem do wysiewu wapna ( w malinach ) bo na ornych wynajmuję RCW , wcale nie jestem obszarnikiem , lecz z kalkulacji wynika ,że nie warto z byle czym jeździć a wapno luzem jest najtańsze. Wracając do rozsiewacza Kłos , ma on identycznie rozwiązane podawanie nawozu poprzez taśmę na talerze , co powoduje nierówność wysiewu przy nachyleniach ( siew tylko na jedna stronę). Cóż po regulowanych łopatkach jak nie wiadomo jak je ustawić . Mam obecnie rozsiewacz Rauch MDS i w instrukcji jest napisane ,że można nim siać wapno ( w razie potrzeby montuje się mieszadło dwuramienne -płaskownik  ) a i w kosz pojemniejszy , duża skala regulacyjna oraz mniej oddalony od ciągnika środek ciężkości. Możesz być i z Kłosa zadowolony , pod warunkiem ,że posiadasz pole na równinach a twojej cierpliwości nawet po kilku latach nie zmącą  :często ślizgające się paski klinowe , zatrzymywanie taśmy , korozja  oraz bieganie w celu otwarcia i zamknięcia zasuwy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PolPol    0

Przecież na nierównościach te talerzowe rozsiewacze tez nierówno posieje jak jest nierówno szybko się jedzie bo podskoczy słyszałem od rolników  . Wiec z tym rozsiewaniem nie powinno być źle maja te motyle i jak ktoś zwraca uwagę jak ten nawóz gdzie LECI to nie ma  pasów nie dosianych blady , ciemny bo niektórzy to myślą ze wsiądą i  jada i ze się sieje trzeba zwracać uwagę na zakrętach czy nie za daleko się odjedzie jak niema ścieżek i czy ten nawóz dolatuje  . A ze ślizgającymi pasami to nie przesadzaj  rozmawiałem co maja motyle i nikomu się nie ślizgają pasy , To tak jak w kosiarce rotacyjnej jak za luźne to się ślizga trzeba dobrze naciągnąć i nie powinno się ślizgać. CO do motyla to ludzie nie kombinujcie z tymi łopatkami ten typ tak ma ze sieje na jedna stronę. Nie wiem jak to jest z tym KŁOSEM ale jak coś to tylko 2 talerze . Tylko chciałbym więcej się o nim dowiedzieć pisałem wyżej .

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam motyla , bardzo dobry siewnik wszystko idzie nim siac , wchodzi cały big bag na raz , paski sie nie slizgaja , rozsiewa dobrze tylko trzeba nauczyc sie nim siac a ze nawoz leci bardziej na jedna strone to mi nie przeszkadza , regulacja i całe ustawienie dawki nawozu jest banalnie proste , dobry prosty siewnik . Nie zamienil by go na jakis zachodni złom . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agrofoto
      Piętnówka kapustnica (Mamestra brassicae) − owad z rzędu motyli, z rodziny sówkowatych (Noctuidae). Występuje głównie z kapuście.
    • Przez cris10
      Witam , mam zamawiać opryskiwacz z belką 21 m  , jednak jest pewien problem , bo rozsiewacz motyl n057 wysiewa na 18 metrów i nie z tego co się orientuje to nie ma w ofercie sprzedaży łopatek pod 21 metrów , są posiadacze którzy jakoś poradzili sobie z tym czy w grę wchodzi jedynie zmiana rozsiewacza? 
      Za wszelkie informacje będę wdzięczny 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj