Zaloguj się, aby obserwować  
patryk6541995

Welger ap41 problemy

Polecane posty

Witam problem polega na tym, że słabo zbija paczki z słomy śliskiej, jedna strona paczki jest dłuższa. z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Kolego tarki to tylko część sukcesu (nawet nie połowa) Sprawdź stan noża ucinajacedo na szufladzie i obudowie. U mnie był duży luz i tak się robiło, kolejna sprawa to ile masz eysunięte "widły" co wpychają słomę do komory prasowania? Jak zmienisz tarki i sprawdzisz ten nóż to powinno sie poprawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nóż na tłoku jak i na obudowie są ostre lecz jest spory luz na tłoku, klocki się wyrobiły. popychacze (widły) opuszczone są na sam dół. tarki to gdzie one są, że zadam pytanie bo nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Jak wyciągniesz słomę sprasowaną (całą do końca ) to na bokach ścian są dwie tarki.

U mnie też były ostre ale był spory odstęp pomiędzy nożami, dosunąłem nóż do noża i ładnie chodziło pół dnia a potem nuż zaszedł za nuż i po zabawie ;[ Też mam spore luzy na szufladzie :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tarki są w stanie dobrym tak myślę sporo wystają. klocki pod tłok to około 2500 zł. a ustawienie popychaczy kombinować??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Klocki z 6 lat temu zrobiłem z akacji i trzymały do tego roku, w tym roku zrobię nowe i znowu ustawię ten nóż aby snopki równe szły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Dokładnie tak, a co myślisz że jak byś zrobił na ciasno te oryginalne to by się nie grzały...??? Oryginalne też są z drewna tylko że klejonego warstwowo i dlatego są mocniejsze. U mnie przez 5 lat było ładnie, myślałem że wytrzyma jeszcze rok ale się myliłem. Kosztowało mnie to dwa popołudnia roboty i kawałek akacjowego kilkuletniego grubego foszta. Nigdy nie władował bym tyle kasy w starą prasę. Słyszałem że te klocki kosztują koło tysiąca (pewnie lipna podruba)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

muszę odgrzać temat bo to co dzieje się z tą prasa to jakieś jaja. wymienione tarki i paczki zbite. ale wymieniony język palca i trybik na nim prawie nic nie dało jak prasa ma dobry dzień przepuści jedną paczkę na 50 a jak jej odbije to na 8 paczek 1 zawiązana. pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Mati_claas86
      Witam. Mam problem tego typu że rozbierałem sprzęgło bo robiłem wariator jazdy i po złożeniu biegi wchodzą z zgrzytem. Jak wejdzie bieg to sprzęgło rozłacza i kombajn staje. Co może być przyczyną. Coś źle złożyłem czy wystarczy wyregulować?
    • Przez 22tomek22
      witam mam pytanie jak ustawić zgniot beli w prasie lely welger rp520 i co pokazuje zegar ciśnieniowy z przodu belarki
    • Przez gregory-5000
      Sprzedam prasę Claas Rollant 160. W bardzo dobrym stanie. Zębatki łańcuch idealne. 
      Mało używana. 2004 rok .
      Zwijanie sznurkiem i siatką.
      Cena 15000 PLN. tel 602554693.
      Świebodzin woj. lubuskie.
      Sprzedam Clam
    • Przez tomek281
      Witam, posiadam Ursusa 2812 ze wspomganiem na orbitrolu, wszystko działało dobrze i lekko, ale ostatnio ciągnik stał kilka godzin na dużym słońcu i kiedy do niego wsiadłem mogłem kręcić kierownicą przy wyłączonym silniku bez reakcji na kołach, a po zapaleniu wspomaganie prawie nie działa, chodzi strasznie ciężko, a kierownicą jakoś szarpie. Czy to może być wina oleju? Na pewno długo nie był wymieniany.
    • Przez Lukas_jestem
      Mam problem z zaczęciem beli, czy ktoś już sie z tym uporał ? Da sie to jakos wyregulować ? Takze nastepnym problemem jest zbieranie sie słomy u góry na pasach, przez co musze co 3/4 bele ja czyscić, co przy 20 hektarach prasowania strasznie zabiera moj cenny czas. Jesli macie jakies pomysły na rozwiazanie tych problemow to pomozcie, z gory dziekuje.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj