Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukasz222    2417

Chyba nie miałeś jeszcze do czynienia z większa grupą świń kolego ;) Znudzona świnia obgryza ogony czy uszy innym, wyrywa poidła czy rwie słabszy tynk ze ściany. Krwotok u jednej świni w większej grupie, który jest skutkiem wzajemnego podgryzania to jak iskra na prochu. Pamiętaj, że świnie są wszystkożerne.

U mnie już od długiego czasu są opony i łańcuchy dla warchlaków i tuczników i nie zbankrutowałem :) podejrzewam, że większość dużych hodowców też jakieś zabawki stosuje. Butelki z piaskiem czy wodą dla warchlaków też dobre, zwykłych piłek nie polecam rzucać bo zostanie z niej kilka szmat ;) czy hodowcy stracą na tym majątek? Wątpię, w końcu takie zabawki można zmajstrować z rzeczy które dla nas są odpadem.

Wiadomość z agroFakt.pl

FINN    1032

ta "nowość" jest w każdej książce do hodowli świń z przed 20-30 lat.... ot takie to odkrycie... ;)

dzięki takim zabawkom mozna co najwyżej zyskac, a nie stracić bo wtedy nie będzie kanibalizmu w stadzie...

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

donweter1989    189

No pewnie. Zabawki w postaci piłek, podwieszonych łańcuchów i tym podobnych to ze sto lat się już stosuje. Naturalnym odruchem u świń jest rycie dlatego największy problem jest na rusztach do tego dochodzi mikroklimat w chlewni i duża obsada świń w kojcu i mamy idealne warunki stresowe, które rozładowujemy właśnie zabawkami.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez patrykfor
      Witam koledzy którą firmę polecacie do wyposażenia tuczarni   Zootech ,wesstron czy hog slat
    • Przez rafal2511
      Witam Wszystkich

Posiadam oborę przejazdową o wymiarach wewnętrznych 18x8 metrów pośrodku jest korytarz przejazdowy około 2 metrów wiec po bokach zostaje mi miejsca z jednej strony 18x2,9 metra a z drugiej 11x3,3 metra( z tej strony znajdują się dwa pomieszczenia na pozostałych metrach),
      głębokość kojców to około 1 metra. Korytarz można by było trochę zwęzić o jakieś 80 cm. Pod korytarzem jest wykopany kanał lecz nie pamiętam dokładnych wymiarów ale ma coś około 90 cm szerokości i chyba 120 cm głębokości i jest przez całą długość obory. I tu moje pytanie jak by to wyglądało przerobić na ruszta? Wystarczyła by taka głębokość kojców żeby pomieścić gnojowice przez cały rzut i ewentualnie jaki zbiornik musiałbym dobudować? Jaki jest przelicznik metrów który powinien przypadać na jedną sztukę świń( chodzi o duże powyżej 100 kilo). Ile gnojowicy produkuje jedna sztuka? I ile kosztują teraz ruszta? Nowe czy używane? Szukałem trochę o tym i niestety nic nie znalazłem konkretnego (nie wiem może i kiepsko szukałem dlatego nie znalazłem ). Wiec jeśli ktoś posiada taką wiedzę to prosiłbym o porady.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
    • Przez kaszmir25
      Pasza sypka zawiesza się w "bucie" silosu, szukam na to jakiegoś patentu więc wszelkie podpowiedzi mile widziane .
    • Przez kot090
      Witam. Jestem na etapie planowania nowej chlewni na 120 loch. Jednym z nurtujących pytań jest sprawa przechowywania gnojowicy.
      Jaki sposób polecacie: budowę oddzielnego zbiornika na gnojowicę czy przechowywanie gnojowicy w głębokich wannach pod chlewnią? Słyszałem o systemie budowy głębokich wanien pod chlewnią, bez mieszadeł, bezpośrednio z których wypompowuje się  gnojowicę szambowozem. 

Jakie są wasze opinie i doświadczenia?
    • Przez Pavel
      Powitać.

Zaczynam zagłebiać się w temat wentylacji wymuszonej w chlewni. Na razie interesują mnie wentylatory i czujniki (głównie na azot, temperatury mniej), bez panelów kontrolnych(o ile to możliwe).

w zwiazku z tym mam szereg pytań:
      -ktoś posiada jakiś system?
      -jakie firmy polecacie(bezawaryjność, a które ze wzledu na cene)?
      -ceny ?
      -doświadczenia? jakies sugestie? rady?

Na tę chwilę to wszystko co mi do głowy przychodzi. Czekam na dyskusje, sugestie i rady.

Pozdrawiam.
      ----------
      sorki, ze tak post pod postem, później scale

kupiłem kilka 3410m3/h 230V 550zł zobaczymy jak zime przetrzyma(wilgoc), potem lato(temp.).

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.