Zaloguj się, aby obserwować  
RolnikExtreme

AMAZONE CZY POZNANIAK

Polecane posty

Siema

Mam dylemat co kupić AMAZONE D7 SPECIAL 2,5m czy polskiego POZNANIAKA 2,70m.

Powiedzcie jakie są wady i zalety tych siewników i co lepiej kupić bo oba są w podobnej cenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hopper5    85

Miałem dwa poznaniaki, jeden na przekładni mechanicznej drugi na olejowej i żaden z nich nie był tak precyzyjny w wysiewie(szczególnie na górkach) jak amazone którego teraz posiadam.

W amazone masz większy zasyp, trwalsze materiały choćby gumy łączące lejek z redlicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

Nowe są w podobnej cenie? Miałem kiedyś poznaniaka na olejowej przekładni, nie nażekam na niego, tylko miał mały zasyp, jak na jednym poletku było 2km w jedną strone to trzeba było nieźle kombinować. Nie kupuj tylko starego siewnika, lepiej kup nowego poznaniaka niż starego amazone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169

niby czemu ma nie kupować starego amazona.... akurat od kilku lat mam takiego [starego] i jestem bardzo zadowolony. plusy to łatwiejszy zasyp [worki nie wpadają do skrzyni],lepsza precyzja wysiewu,prosto zasiane rządki, możliwość siania np trawy nie przez rurki [odsuwane do tyłu]. mowa o starych siewnikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

A ja bym wybrał na Twoim miejscu Amazone. Siewniki te są bardzo dobre a przede wszystkim dokładne w wysiewie, jak masz zamiar siać rzepak. I uważam że ta ''stara'' jak tu jeden kolega powiedział Amazonka pochodzi dłużej niż nie jeden nowy poznaniak.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niby czemu ma nie kupować starego amazona.... akurat od kilku lat mam takiego [starego] i jestem bardzo zadowolony. plusy to łatwiejszy zasyp [worki nie wpadają do skrzyni],lepsza precyzja wysiewu,prosto zasiane rządki, możliwość siania np trawy nie przez rurki [odsuwane do tyłu]. mowa o starych siewnikach.

 

A miałeś nowszego poznaniaka czy stare gradobicie , Ja mam poznaniaka , to co mi wyjdzie z próby kręconej to jest wsiane , worki nie wpadają w skrzynie bo jest kratka , też mam możliwość takiego siewu trawy , rządki jak ktoś dba o sprzęt i nie doprowadzi do tego żeby miał luzy i pogiete redlice to też sa proste , wchodzi prawie 300 kg pszenicy co starcza na ponad 1,5 ha więc czy ja wiem czy tak mało dla większości to zasianie jednego całego kawałka

Jedyny jego taki minus że nie mam hydraulicznych znaczników tylko trzeba recznie naginać i brac kogoś do pomocy albo śmigać dookoła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maly86    18

Myślę że na dzień dzisiejszy to już postawić na siewnik amazone. Miałem poznaniaka na mechanicznej przekładni, faktycznie tyle ile chcialem to wysiewa, mój nie miał lejków za kołami to siał 2,5metra. A kuzyn ma amazone i sobie chwali, ale faktycznie różnica jest bo ma lepsze wschody, widać rzedy zboża stojące a po poznaniaku tego efektu to nie ma. W amazonce masz już przy redlicach stopki aby przy opuszczaniu się nie zapychały, większy zasyp na zboże.Sam w tym roku nabyłem D7 2,5m to na wiosnę sie okarze jak to będzie szło. Tak więc dobrze przemyśl co wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poznaniaki też maja zaślepki , bynajmniej w moim są , a co do wschodów to wystarczy dobrze ustawić docisk redlic żeby nie siał za głęboko ,

I zastanów się sam , jakie masz kawałki pól , bo co ci z większej skrzyni , bo jak masz małe kawałki to i tak obsiejesz 1 zbiornikiem a jak duże to i tak musisz ciągnąć 2 ciągnik na pole, i amazone jest chyba cięższy + ziarno 60 będzie miała co dygać . Jeżeli poznaniak jest w dobrym stanie i jest to jakiś nowszy model możesz brać śmiało naprawdę dobra maszynka .

 

A najlepiej bież ten w lepszym stanie technicznym i lepszym wyposażeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hopper5    85

Wiadomo, każy będzie chwalił swoje. Ja początkowo zamieniłem poznaniaka2.7 na amazone2.5 tylko dlatego by go skomponować z broną aktywną, teraz po porównaniu na pewno nie wrócił bym do poznaniaka choćby dlatego że tego mam w pełnej hydraulice(no prawie, brakuje znaczników przedwschodowych)Waga pomiędzy amazone a poznaniakiem jest ok 20kg różnicy(bynajmniej w moim przypadku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

a czy tu mowa o nowych siewnikach?

wypowiedzi userów @Ropsonok i @synproboszcza są śmieszne... "nie kupuj starego siewnika, lepiej nowy poznaniak" no normalnie porada roku... dołóż mu 20 tys to może kupi nowego poznaniaka <_< w czym ten "goły" poznaniak jest lepszy od dobrze wyposażonego Amazone? mechanicznie przestawiane znaczniki, ścieżek to pewnie nie ma. w każdym nowszym Amazone D7 masz już pełną hydraulikę i automat do znaczników i ścieżek. jeśli miałbym kupować nowego poznaniaka to poszukałbym lepiej jakiegoś Amazone D8 Special

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

a pro po Amazone, mam do sprzedania D7 3m ;) i byłem do niego zadowolony do samego końca, tylko skrzynia mała, bo 200kg... każdy rządek jak pod linijkę, aż miło było patrzeć jak rośnie :) a jedyny minus to były redlice stopkowe, bo teraz kupiłem nowy na talerzowych redlicach... Jeśli mówimy o używkach to AMAZONE ;)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a czy tu mowa o nowych siewnikach?

wypowiedzi userów @Ropsonok i @synproboszcza są śmieszne... "nie kupuj starego siewnika, lepiej nowy poznaniak" no normalnie porada roku... dołóż mu 20 tys to może kupi nowego poznaniaka <_< w czym ten "goły" poznaniak jest lepszy od dobrze wyposażonego Amazone? mechanicznie przestawiane znaczniki, ścieżek to pewnie nie ma. w każdym nowszym Amazone D7 masz już pełną hydraulikę i automat do znaczników i ścieżek. jeśli miałbym kupować nowego poznaniaka to poszukałbym lepiej jakiegoś Amazone D8 Special

 

Śmieszny to chyba ty jesteś , bo 22 lata i czytanie ze zrozumieniem leży kompletni . Napisz mi proszę gdzie napisałem " nie kupuj starego siewnika kup nowego poznaniaka " Albo czy ja mówię że poznaniak jest lepszy od amazone , napisałem że poznaniak tez jest dobry i jak dla mnie nie odstaje od amazone , Więc najlepiej niech napisze jakie wyposażenie ceny

 

Więc pierwsze czytaj a potem sie wypowiadaj

 

i po co od razu obrażać?!

+1 za obrażanie!!

Edytowano przez Henius91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

nowe poznaniaki maja znaczniki hydrauliczne też i sciezki.wszystko zależy od wyposażenia.blachy mają słabe ale co do wysiewu nie ma problemu aby oszukiwał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

@synproboszcza i po co od razu obrażasz? może faktycznie trochę niezrozumiale się wyraziłem. napisałem że @Ropsonok tak twierdzi, ale to nie znaczy że masz od razu obrażać. do twojej wypowiedzi miałem zastrzeżenia bo chodzi ci wyłącznie o nowy siewnik a tu raczej chodzi o używany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a czy tu mowa o nowych siewnikach?

wypowiedzi userów @Ropsonok i @synproboszcza są śmieszne... "nie kupuj starego siewnika, lepiej nowy poznaniak" no normalnie porada roku... dołóż mu 20 tys to może kupi nowego poznaniaka <_< w czym ten "goły" poznaniak jest lepszy od dobrze wyposażonego Amazone? mechanicznie przestawiane znaczniki, ścieżek to pewnie nie ma. w każdym nowszym Amazone D7 masz już pełną hydraulikę i automat do znaczników i ścieżek. jeśli miałbym kupować nowego poznaniaka to poszukałbym lepiej jakiegoś Amazone D8 Special

Tu kolego masz racje poznaniak to tak jak by konny siewnik tylko produkowany do ciagnika seryjnie,a amazone to już mam full wyposażenia za 10tys. mam amazone na hydraulice i z komputerkiem tylko 1 co mnie odstrasza to części zamienne bo są drogie ale z tego co słyszałem w nich są nie do zajechania :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

kupiłem właśnie Amazone d7 special II Typ 25. Tej wiosny zobaczymy jak sie sprawuje ,ale myśle że nie bedzie probemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@synproboszcza i po co od razu obrażasz? może faktycznie trochę niezrozumiale się wyraziłem. napisałem że @Ropsonok tak twierdzi, ale to nie znaczy że masz od razu obrażać. do twojej wypowiedzi miałem zastrzeżenia bo chodzi ci wyłącznie o nowy siewnik a tu raczej chodzi o używany

 

Proszę cie nie szalej kto tu obraża ?!!

No ja tylko i wyłącznie odnoszę sie do używanych . Bo raczej do 60 nie kupi nowego D7 ani poznaniaka za ok 20 tys

Pisałem tylko że poznaniaki też nie odstają od amazone jeśli chodzi o używki tak jak inni pisali że mała skrzynia krzywo sieje problem z ilością wysiewanego materiału , Sam przez pewien czas zastanawiałem sie czy nie sprzedac poznaniaka i kupić D7 ze ścieżkami i znacznikami , bo ścieżki da sie jeszcze ogarnąć ale znaczniki to masakra na każdym nawrocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

nie widzę najmniejszego sensu porównywać używanego poznaniaka z amazone d7. przecież to tak jakby porównać ursusa 1224 do fendta 512...

 

@RolnikExtreme, niedawno kupiłem dwie nowe redlice do D8. jedna sztuka 360 zł netto po 9,5% upuście więc cena spora. za kilka redlic można by było poznaniaka kupić, ale te siewniki to niebo a ziemia. komplet palców zagarniaczy prawie 300 zł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

Nie sądziłem że moja wypowiedź tak dotkliwie dotknie posiadaczy poniemieckich starych siewników. Z powyższych postów widze że "cudze chwalicie, swego nie znacie". Jeżeli te zachodnie są takie dobre to czemu niemcy ich wyprzedają masowo (na każdym składowisku jest ich chociaż pare). A skoro są w tej samej cenie to poznaniaka na przekładni mechanicznej można kupić już za 1 tys, na olejowej za 4 i jeszcze są w dobrym stanie, a za takie pieniądze amazone to nie wiem jakby wyglądał. Ja w tym roku będe siał agregatem talerzowym grano system 3m ciągnikiem Ursus 1634 na kołach bliźniaczych, gdzie szerokość ciągnika to 3,05 m, także znaczniki odkręcone zostają w domu bo i tak trzeba jeździć ślad przy śladzie. Henius91 nie obrażaj i szanuj ludzi o innych poglądach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

wiesz jak zarządza sprzętem taki niemiecki rolnik? każda maszyna powyżej 5 lat idzie do żyda, obojętnie czy to siewnik czy ciągnik i kupują następną nową maszynę. mój D8 nie jest taki stary i na pewno nie sieje gorzej jak nowy poznaniak. dalej chyba nie zrozumiałeś tego tematu. przecież wyraźnie napisał "Amazone D7 Special czy Poznaniak". wersja Special to już ta lepiej wyposażona i wiadomo że cena będzie w granicach 5-6 tys zł więc pewnie chce dołożyć trochę do tego Amazone. takiego poznaniaka to można porówna ewentualnie do Amazone D5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

5 lat? To czemu maszyny na składnicach mają bliżej 30 lub więcej? Faktem jest że zachód europy wyczyściliśmy ze złomu, tak ciągniki maszyny i samochody. A w temacie nie był określony dokładny typ poznaniaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

a tego już sie mnie nie pytaj. mój siewnik miał 5-6 lat jak go kupowałem. Polak już ma taką mentalność że woli kupić jakiegoś starego złoma aby tylko zaoszczędzić kilkaset złotych. ja już nigdy żadnej polskiej używanej maszyny nie kupie. również nie widzę sensu kupowania np używanej zachodniej kosiarki bo tutaj akurat wolałbym kupić nową polską niż używaną zachodnią. znowu inna sprawa z prasą, wolałbym używaną zachodnią niż nową polską. są takie maszyny na których nie warto oszczędzać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

a widzisz, bo to zależy od punktu patrzenia. Ktoś kto ma mało pola kupi poznaniaka żeby było jak najtaniej, a ktoś kto ma dużo pola to kupi droższy bo nie ma czasu na zabawy na polu. Nie każdemu na np 3 ha potrzebny amazone z komputerem i pełną hydrauliką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

tylko jest takie fajne powiedzenie "kto zabroni biednemu żyć bogato?" ;) autor tematu trochę słabo określił kryteria. mógł napisać ile chce wydać i na ile ha. takiej maszyny nie kupuję się na rok czy dwa więc nie ma co za bardzo oszczędzać. ja obsiewam rocznie z 30 ha (+- 5 ha w zależności ile łąk odnawiam), a mam siewnik który mógłby spokojnie obsiewać jeszcze raz taki areał. tylko że przy zakupie siewnika za 11 czy tam 12 tys liczyłem się z tym że on będzie u mnie służył przynajmniej 10 lat. mogłem kupić Famarola bo miałem na oku takiego za bodajże 7 tys no ale pewnie szybciej bym się go pozbył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

Na tyle pola to już mogłeś się pokusić na nowy siewnik z agregatem, chociaż pare lat nie musiałbyś nic remontować, a i satysfakcja większa i sąsiadom w oczy bardziej kłuje, ten lakier i te oponki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Jzfffthedeere
      Witam! Posiadam rozsiewacz nawozów AMAZONE ZA-M 1500. Mam problem z regulacją tarcz wysiewających, mianowicie trudno jest mi określić ich typ, a także znaleźć jakiekolwiek dane dot. regulacji znajdujących się na nich łopatek. Bylibyście w stanie pomóc? Z góry dzięki 
       
      Pozdrawiam!
    • Przez tworek05
      Mam problem z rozsiewaczem Amazone ZA-U 1501 rozsiewa za dużo na boki a za mało za tył traktora , talerze są białe, a łopatki o wymiarach 240na215 może wie ktoś dlaczego tak sieje?
    • Przez BELARUS820BX
      Witam wie ktoś jak ustawić siewnik amazone D4 typ 30 nie jest on mój tylko porzyczony i nwm jak ustawić to siewu owsa pomorze ktoś
    • Przez flinston
      Witam. potrzebuje pomocy do ustwienia wysiewu owsa w siewniku amazone d7 .Otóż przy ustwieniu skrzyni na maksa wysiewa mi  około 180kg h.Co może być przyczyną.
    • Przez witekjamrozy
      Proszę o opinie użytkowników tych rozsiewaczy, Bogballe L2 pojemność 1600 l, Amazone ZA-M 1201 lub podobne. Szerokość rozsiewu 15m, wyposażenie to komputer z czujnikiem na koło, wysiew graniczny. Proszę o informacje na temat dokładności wysiewu, precyzji ustawienia dawki, jakości wykonania, "mielenia" nawozu przez mieszadło.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj