cesar

przełącznik kierunkowskazów U912

Polecane posty

cesar    0

Dobry wieczór,

ponieważ to mój pierwsz post, chciałbym się przywitać...

W ramach odwdzięczenia się za przysługę, zostałem poproszony o poprawę instalacji elektrycznej w Ursusie 912. Konkretnie jest tu problem z kierunkowskazami. Podłaczyłem wg schematu i niestety nie działaja wlaściwie. (wcześniej była jakaś partyzantka, aby było....) Po włączeniu kierunkowskazów świecą się obie kontrolki a powinna 1. No i działa tylko 1 strona-prawa. Może ma ktoś zdjęcia jak powinien byc podłączony przełącznik, kontrolki, tak, aby działały prawidłowo, tzn. 1 kontrolka bez i 2 z przyczepą.

Przekażnik jest nowy, mechaniczny3x21W.

Może ma ktoś rozrysowany przełącznik, lub zdjęcia.

 

Pozdrawiam i z góry dziekuję.

Wiktor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

zerknij pod siedzenie, tam jest "skrzynka" gdzie rozchodzą się wszystkie kable na błotniki. Jak była partyzantka w instalacji to tam na 100% też jest...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo9411    3

Mam podobny problem w U914 :D

też jest tylko prawy kierunkowskaz sprawdzałem wszystko masę i resztę okablowania wszystko jest niby ok a lewej strony nie ma :wacko:

znajomy elektryk załamał ręce i powiedział, że nie wie co jest grane.

Będę obserwował ten post może ktoś pomoże

FINN- ja pod siedzeniem mam elektromagnes z rozdzielnią kabli ale tam jest wszystko ok i w błotnikach też

Edytowano przez Kamillo9411

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

elektromagnez pod siedzeniem?? czhba przełącznik 12/24??

chodzi mi o tą rozdzielnie kabli co jest po lewej stronie (jak sie siedzi) i jest zakryta blaszka na 2 śruby M8 ( klucz 13)

Może masy nie ma na lampie...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

To, że nie działa jedna strona może być efektem niesprawnego przełącznika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cesar    0

Dzieki za podpowiedzi. Na razie to zrobiłem instalację wykorzystując przełącznik taki jak w C360, no i działają obie strony, i nie działa klakson:) Za kilka dni będe mógł wrócić do moich napraw. Więc będe musiał wymienić przełącznik, za radą Grabcio.

Ponawiam pytanie: czy ma ktoś zdjęcia instalacji i podłączenia przełącznika, bo pomierzyłem przełącznik a jeśli go podłączam wg schematu to nie zadziała.

Edytowano przez cesar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Też kiedyś miałem problem z kierunkowskazami. Nie pamiętam czy na pewno kierowałem się schematem czy robiłem metodą prób i błędów. Najlepiej jak rozszyfrujesz który przewód jest od której lampy. Oddziel przewody klaksonu, żeby Ci nie przeszkadzały. Odłącz także przewody od kontrolek, bo te podłączysz na końcu jak będą działać już lampy. Jak już będziesz wiedział które przewody są od lewej a które od prawej lampy podłączysz wszystko bez problemu już zgodnie ze schematem.

Najważniejsza sprawa w tym wszystkim to jak koledzy wspomnieli sprawdź koniecznie "masę" w lampach. Lampy są mało szczelne i ze światłami to się cuda dzieją jak nie łączy dobrze.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

znajomy elektryk załamał ręce i powiedział, że nie wie co jest grane.

Kolego, załamywać ręce to można jak trzeba w 10 minut naprawić na polu instalację w claasie mega, a nie w jakimś prostym ursusie. I nie nazywaj tego pana elektrykiem, bo na to nie zasługuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ares    3

Też w nowo zakupionej 912 miałem problem z kierunkami. Okazało się, że włącznik jest niesprawny, a dokładnie dwie boczne błaszki zamontowane na ośce przełącznika zwierały o jedno wyprowadzenie więcej, niż powinny. Pomogło ich skrócenie o 1 milimetr, jeśli ktoś ma problem z przełącznikiem, niech pisze, postaram się pomóc. Pozdrawiam.

Edytowano przez Ares

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cesar    0

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Problem tkwił w przełączniku. Okazało sie, że nawet nowe moga być fabrycznie uszkodzone. Wymieniony na kolejny i wszytko zadziałało. No cóż... Czasmi zawodzą rzeczy, których jesteśmy całkowicie pewni....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel2012    35

Potrafi ktoś opisać ten przełącznik od duzych ursusów, tzn chodzi o kierunkowskazy które wyjście w nim na przerywacz, które na kontrolki a które na kierunkowskazy, osobiscie rozszyfrowałem tylko klakson.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Od tego są schematy instalacji. Do znalezienia w internecie pewnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jelcz315    0

Kolego Daniel2012. Postaram się jakoś pomóc, choć nie zbyt często jestem na forum. Z rok temu naprawiałem i robiłem przegląd całej tej "partyzantki" w ursusie 912 '85. Jeśli mówię coś nie tak, to proszę mnie poprawić, bo robiłem sam bez schematu, a teraz czytam z pamięci.

Niestety będziesz musiał sam "prześwietlić" kontrolką przełącznik i dojść, które gdzie i skąd idzie. Więc.

Od sygnału są dwa przewody, zupełnie niezwiązane z kierunkowskazami. Znajdź na początku może, żeby sie nie plątały.

Kierunkowskazy są podzielone na dwie części: 1) ciągnik,  2) przyczepa. Musisz oczywiście wiedzieć wcześniej, który kabel w Twojej instalacji idzie do czego. Przełącznik jest dwusekcyjny i od przerywacza (starego typu, aluminiowy) do przełącznika idą dwa przewody.

Z kolei z przełącznika wychodzi po jednym przewodzie na stronę w ciągniku i po jednym na stronę przyczepy. Przewody do przyczepy idą oczywiście do gniazda tylnego, przechodząc przez listwę połączeniową w puszce przy lewej nodze (pisał o niej kolega FINN wyżej). W tej puszce też mogą być problemy.

Kontrolki. Jedna jest od ciągnika, druga od przyczepy. Są podłączone dosłownie pomiędzy kable lewej i prawej strony odpowiednio ciągnika i przyczepy. Kontrolka przyczepy miga tylko z sprawną podłączoną przyczepą. Tu uwaga: gdy skręcasz w LEWO i migasz, to kontrolka migając mówi, że PRAWA żarówka w przyczepie jest dobra. Tak już jest i inaczej nie zrobisz z tego, co tam występuje.

Musisz dawać prąd po kolei na każdy styk sprawdzając próbówką, gdzie pojawia się prąd i zapisując, szukać zależności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel2012    35

To wiedziałem, kable wszystkie u siebie znam bo dopiero co połozyłem tę instalację, sygnał wiem które piny, ale od kierunków nie mogę rozszyfrowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jelcz315    0

post-19991-0-72430500-1417713899_thumb.jpg

 

Tak to mniej więcej wygląda u mnie. Nie mam możliwości sprawdzenia, który dokładnie kierunek na który styk jest podłączony u mnie, bo ciągnik jest wybebeszony i nie ma baterii. Musisz prześwietlić sam, będzie już łatwiej. Podłączaj prąd tam, gdzie wchodzi z przerywacza, a dalej już sam wiesz. Najpierw podłącz tylko światła ciągnika, bo one ważniejsze, a dopiero, gdy będą działać, podłącz drugi kabel do drugiego wyjścia prądowego przerywacza i podłączaj kierunki przyczepy.

 

Edytowano przez jelcz315

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wieslaw12
      potrzebuję informacji jaki jest symbol na przerywaczu kierunkowskazów do reni , umnie jest taki na 5 pinów ale niewiem czy jest taki jak ma być zresztą i tak jest uszkodzony
    • Przez zbycho77
      Mam problem z sygnalizacją właczonych kierunkowskazów w przyczepie d 732, nie swieci druga kontrolka w ciągniku kierunki działają normalnie tylko troche słabo świecą tak jak by miały mało prądu . Przyczepa miała robioną nową instalację przez poprzedniego właściciela , nie wygląda to najgorzej ;przewody polutowane , masa do każdej lampy. Instalacja w ciągniku jest sprawna bo po podpięciu rozrzutnika z oryginalną instalacją sygnalizacja właczenia kierunkowskazów w ciągniku działa prawidłowo .Proszę o jakieś propozycje od czego zacząć .
    • Przez Rafal155
      Witam panowie moze ktos mi podrzucic tu jak ma podłaczony przerywacz migaczy ?? bo umnie byl zdjety dawno temu i nie wiem jaki kabel gdzie . Przegladałem schemat ale to nic nie daje chciał bym prosic tylko zdjecie tego a nie kolejny schemat z gory dzieki
    • Przez johenek
      Witam
      Mam taki problem jak w tytule, mianowicie przestały mi działać kierunkowskazy, awaryjne oraz lampa ostrzegawcza(kogut).
      W tamtym roku działało wszystko na pewno, ale nie wiem czy do końca bo ja nim nie jeździłem tylko kombajnista(obecnie jest nie osiągalny).
      Posprawdzałem już wszystkie żarówki oraz bezpieczniki (te co są pod kabiną z lewej strony) i wszystko było dobrze.
      Jedynie po włączeniu kierunków lub awaryjnych zapala się kontrolka (lecz ona nie miga)i nic więcej, w ogóle nie idzie prąd na żarówki ani na bezpiecznik.
      Z lampą błyskową jest tak samo. :mellow:
      Bardzo bym prosił o jak najszybszą pomoc bo już trza żniwa zaczynać, a nie mam jak wyjechać na drogi publiczne
    • Przez MrUrsusik1224
      Czy przerywacz kierunkowskazów Polski będzie pasował do t25 ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj