VanGavron

Pozwolenie na budowe - zabudowa siedliskowa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
VanGavron    0

Witam! może się powtarzam ale nie znalazłem nic ciekawego w wyszukiwarce...

 

Nie mogę sobie poradzić w sprawie od czego zacząć chcąc się wybudować na działce rolnej - dom jednorodzinny plus budynki gospodarcze do prowadzenia gospodarstwa rolnego.

 

Od 2010 roku prowadzę gospodarstwo rolne na prawie 20 ha (własnosć + dzierżawy)

Ziemię nabyłem (dzięki kredytom preferencyjnym na zakup ziemi rolnej), niestety w zakupionych działkach nie ma działki budowlanej ani przeznaczonych pod zabudowęj. Mieszkam w sąsiedniej gminie i najwyzszy czas aby zamieszkać na swoim a przede wszystkim wybudować zaplecze gospodarcze - do tej pory dzierżawie plac i budynek gospodarczy.

 

Jedna działka rolna o pow 1,12 leży przy drodze gminnej asfaltowej i nadaje się najlepiej z tych co mam do zabudowy (droga , linia z gazem , telefoniczna - nie wiem jak z energia elektr.) i jest w bezposredniej bliskości z większością moich gruntów. Nie ma jednak w bezposredniego sąsiedztwa pod zabudową (chociaż działka po drugiej stronie szosy ma w zapisie RB ale budynki dawno rozebrano) do najbliższyej juz ciągłej zabudowy wsi jest około 400 m . Wiem ze jako rolnik prowadzący gospodarstwo mogę się ubiegać o zezwolenie na zabudowę siedliskową ALE dla tego terenu w planie zagospodarowani przestrzennego teren pod zabudowe kończy się te 400 metrów od działki. Po wizycie w Gminie i rozmowie z niechetnym urzednikiem nic się konkretnego nie dowiedziałem a raczej dowiedziałem się że jest ciężko muszę czekać na zmianę planu zagospodarowania albo płacić duze pieniądze jako inwestor - zapłacić za zmianę w planie zagospodarowania.

Bardzo proszę o informacje osoby będące w temacie o to jak mogę podejść do tematu i od czego zacząć gdyż wszystko co znalazłem w necie mówi o postępowaniu gdy :

- w planie zagospodarowania przestrzennego jest zgoda na zabudowe siedliskową

- gdy nie ma planu zagospodarowania (decyzja o warunkach zabudowy)

 

a w moim przypadku tylko znajduję informacje lakoniczne że mi sie należy a nic o tym jak mam do tej zgody na budowe dochodzić.

 

Z góry dziekuję za każde informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Musisz stać się o odrolnienie działki.W mojej gminie co 2-3 lata odralniają działki za śmieszne pieniądze a jak chcesz wcześniej to już grubsza kasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

Ja mam budynek na działce Rb, rozbudowywałem go o kotłownię i musiałem odrolnić kawałek działki właśnie pod tą kotłownię (wyłączyć 13m^2). Załatwiłem to w starostwie powiatowym w wydziale środowiska. Udaj się do starostwa powiatowego, może tam się czegoś dowiesz. Decyzję o warunkach zabudowy i tak musisz uzyskać w tej gminie, ale może starosta ma na nich wpływ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

w gminie z nikim nie gadaj bo oni tam zawsze całe g wiedzą, najlepiej jedż do powiatowego wydziału budownictwa i gadaj od razu z dyrektorem bo pracownicy też potrafią opowiadać bajki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

a ja po prostu złożyłem wniosek o wydanie warunków zabudowy dla domu oraz garażu.

Architekt którego najęła gmina aby coś tam napisać do decyzji już 2 razy do mnie dzwonił aby napisać decyzję tak żebym później mógł budować bez większych ograniczeń.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VanGavron    0

Tak zrobię - pójde do Starostwa bo w Gminie to nawet na odległośc czuć od urzędnika niechęć do jakiej kolwiek pomocy - najlepiej mu nie przeszkadzać w pracy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj