Skocz do zawartości
VanGavron

Pozwolenie na budowe - zabudowa siedliskowa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
VanGavron    0

Witam! może się powtarzam ale nie znalazłem nic ciekawego w wyszukiwarce...

Nie mogę sobie poradzić w sprawie od czego zacząć chcąc się wybudować na działce rolnej - dom jednorodzinny plus budynki gospodarcze do prowadzenia gospodarstwa rolnego.

Od 2010 roku prowadzę gospodarstwo rolne na prawie 20 ha (własnosć + dzierżawy)

Ziemię nabyłem (dzięki kredytom preferencyjnym na zakup ziemi rolnej), niestety w zakupionych działkach nie ma działki budowlanej ani przeznaczonych pod zabudowęj. Mieszkam w sąsiedniej gminie i najwyzszy czas aby zamieszkać na swoim a przede wszystkim wybudować zaplecze gospodarcze - do tej pory dzierżawie plac i budynek gospodarczy.

Jedna działka rolna o pow 1,12 leży przy drodze gminnej asfaltowej i nadaje się najlepiej z tych co mam do zabudowy (droga , linia z gazem , telefoniczna - nie wiem jak z energia elektr.) i jest w bezposredniej bliskości z większością moich gruntów. Nie ma jednak w bezposredniego sąsiedztwa pod zabudową (chociaż działka po drugiej stronie szosy ma w zapisie RB ale budynki dawno rozebrano) do najbliższyej juz ciągłej zabudowy wsi jest około 400 m . Wiem ze jako rolnik prowadzący gospodarstwo mogę się ubiegać o zezwolenie na zabudowę siedliskową ALE dla tego terenu w planie zagospodarowani przestrzennego teren pod zabudowe kończy się te 400 metrów od działki. Po wizycie w Gminie i rozmowie z niechetnym urzednikiem nic się konkretnego nie dowiedziałem a raczej dowiedziałem się że jest ciężko muszę czekać na zmianę planu zagospodarowania albo płacić duze pieniądze jako inwestor - zapłacić za zmianę w planie zagospodarowania.

Bardzo proszę o informacje osoby będące w temacie o to jak mogę podejść do tematu i od czego zacząć gdyż wszystko co znalazłem w necie mówi o postępowaniu gdy :

- w planie zagospodarowania przestrzennego jest zgoda na zabudowe siedliskową

- gdy nie ma planu zagospodarowania (decyzja o warunkach zabudowy)

a w moim przypadku tylko znajduję informacje lakoniczne że mi sie należy a nic o tym jak mam do tej zgody na budowe dochodzić.

Z góry dziekuję za każde informacje.

balcerek1    91

Musisz stać się o odrolnienie działki.W mojej gminie co 2-3 lata odralniają działki za śmieszne pieniądze a jak chcesz wcześniej to już grubsza kasa.

Polus0    16

Ja mam budynek na działce Rb, rozbudowywałem go o kotłownię i musiałem odrolnić kawałek działki właśnie pod tą kotłownię (wyłączyć 13m^2). Załatwiłem to w starostwie powiatowym w wydziale środowiska. Udaj się do starostwa powiatowego, może tam się czegoś dowiesz. Decyzję o warunkach zabudowy i tak musisz uzyskać w tej gminie, ale może starosta ma na nich wpływ?

Wiadomość z agroFakt.pl

aro321    19

w gminie z nikim nie gadaj bo oni tam zawsze całe g wiedzą, najlepiej jedż do powiatowego wydziału budownictwa i gadaj od razu z dyrektorem bo pracownicy też potrafią opowiadać bajki

Nikita_Bennet    118

a ja po prostu złożyłem wniosek o wydanie warunków zabudowy dla domu oraz garażu.

Architekt którego najęła gmina aby coś tam napisać do decyzji już 2 razy do mnie dzwonił aby napisać decyzję tak żebym później mógł budować bez większych ograniczeń.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

VanGavron    0

Tak zrobię - pójde do Starostwa bo w Gminie to nawet na odległośc czuć od urzędnika niechęć do jakiej kolwiek pomocy - najlepiej mu nie przeszkadzać w pracy ...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez 1994szymon
      Siema!!! Mam dwa silosy bina(30t każdy). Mam zamiar w niedługim czasie dokupić jeszcze jeden (od 45 do 60t). BIN to porządna firma z tradycjami i jestem do niej przekonany jednak ostatnio obejrzałem stronę silosów Michał. Są tam silosy z lejem. To by było dobre rozwiązanie, jednak nie podaje ona ceny(chyba że się dobrze nie przyjrzałem ). Chciałbym się dowiedzieć jak są wykonane, z jakich materiałów (chodzi mi konkretnie o opinie właścicieli bo na stronie mogą sobie pisać co chcą ).

P.S
      Jeżeli chodzi o lej to mi nie robi większej różnicy czy wewn. czy zewn.
    • Przez hodowcamlody
      Nigdy nie było u mnie tego dziadostwa, teraz się rozprzestrzeniły od sąsiadów, u nich też sporo, jak je szybko wytępić, trutki sypie, łapki ale ile się na to złapie to złapie reszta się mnoży. Czym można walczyć z tymi szkodnikami?
    • Przez Piotr1216
      Witam Mam pytanie otóz parę dni temu spaliła mi się stodoła wypełniona sianem, zostałem obudzony przez siasiadów a gdy ujrzałem stodole była to była już w plomieniach, była ubezpieczona, jak przebiega i jak długo trwa procedura odszkodowawcza, jak postępować w tym wypadku drugi dzień była zgłoszona szkoda ale nikt się nie odzywa.. a czym szybciej miałbym odszkodowanie to bym odbudowal ta stodole chociaż
    • Przez panol
      Witam - chyba nie tylko ja cierpię: z powodu trudności z dobraniem wentylatora do suszarni podłogowej. Nie ma w tym temacie żadnych standardów, nie ma też specjalnie referencji do jakich można sięodwołać. Jakimś standardem suszarni podłogowej był/jest BIN ale opinie co do ich wentylatora są różne. To znaczy na pewno jest to solidna maszyna:) ale jest to wentylator wysokiego ciśnienia o wg. mojego subiektywnego zdania dosyć małym wydatku.  Ja susżę zioła więc nie wydaje mi się zeby to było najlepsze rozwiązanie. Chciałbym abyście na tym forum podzielili się swoimi opiniami i parametrami wentylatorów jakie stosujecie w suszarniach podłogowych (wydatek, ciśnienie, moc, powierzchnia i forma kanalu wylotowego, nawet forma łopatek, predkosci obrotowe na wentylatorze, redukcja obrotow silnika). Chodzi mi o wentylatory jake dają powietrze pod podłogę / do kanału. Pozwoliloby to wielu z nas uniknąć cierpien z probowaniem przeróżnych urządzen  jakie nam sprzedawcy próbują wcisnąć. Moze jakiś logiczny standard by z tego wyszedł.
      Opcje jakie ja przeglądałem to:
      binowski PPZ 7.5kW wentylatory Venture ADA z dużymi wydatkami, ale jednak  średnim ciśnieniem wentylatory NICOTRA serii AT,  wyglądają na duże wydatki, niby średnie ciśnienie wg. charakterystyk ale słabiutkie wydają się wentylatory HARMANN seria TSA jak powyżej wentylatory oferowane przez sprzedających z okolic Biłgoraja, Łukowej....chyba składanka polska, na kopię HARMANNa i NICOTRy wentylatory promieniowe, starego typu, duże to, ale znam paru gospodarzy którzy wrócili do tego wariantu pewnikiem dlatego że ciśnienie dają sporaśne a wydatek średni. Chyba tam moc silnika jest duża to znaczy nie te 7,5 kW a nawet 13-15kW Ja mam BINowska suszarnie, o powierzchni 51m dlugosci 9m), opcjonalnie o powierzchni 68m (bo takie mam pomieszczenie) więc chcialoby się jakimś cudem tą powierzchnię wykorzystać.

• Przez bernatziom1996
      Witam w końcu udało mi się namówić rodziców na budowę obory na około 60 sztuk na rusztach a teraz pytania: Jakie argumenty za wolnostanowiskową a jakie za uwięziową?, Z czego będzie taniej wybudować z elementów czy murowana?, Jaki koszt w przybliżeniu na jedno stanowisko gdy będzie budowała firma? Jakieś porady? Z góry dzięki za odpowiedzi. :rolleyes:

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.