Matiassen

John Deere 6170R czy New Holland T7.220 BluePower

Polecane posty

Matiassen    0

Witam! Zastanawiam się nad kupnem ciągnika... W grę wchodzi John Deere 6170R na skrzyni AutoPowr praktycznie na full wypasie lub New Holland T7.220 BluePower oczywiście skrzynia AutoCommand, również z wyposażeniem na full. Aktualnie posiadam John Deere 6630 Premium i jestem z niego bardzo zadowolony. Jest sentyment do John Deere. Aczkolwiek Jelonek 80 tys. droższy od New Hollanda. Co powiecie o awaryjności serii T7?

Edytowano przez Matiassen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

new holand jest lżejszy i tanszy ma też wydajną hudraulikę :)

 

 

 

wszystko zależy do jakiej pracy ma być ciagnik do jakich maszyn i na jaki areał:)


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matiassen    0

Masa wysyłkowa New Holland T7.220 to 7300kg natomiast John Deere 6170R 7350kg, więc nie ma dużej różnicy w masie. Maszyny o podobnych mocach... Ciągnik będzie pracował na 180 ha. Zajmuję się tylko uprawą roślinną. Maszyna głównie będzie przeznaczona do ciężkich prac :) Chociaż nie zawsze :P

Edytowano przez Matiassen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

tyle tylko że nh podaje masę minimalną w najuboższym wyposażeniu na najmniejszych kołach a JD masę średnią na największych kołach, ale masy podobne i tak , NH ma większą masę max bo 13000 kg, JD 12000kg, a NH mamy też o ok 8 cm większy rozstaw osi.

 

w jakich skrzyniach biegów porównujesz te ciągniki?

ac w NH i dd w JD? czy na innych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

jakoś musiało mi to umknąć, więc za NH przemawia dodatkowo skrzynie bezstopniowa

 

a brałeś jeszcze jakieś inne ciągniki pod uwagę czy tylko te dwa zostały ci do wyboru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

bież jelonka mocniejszy 3 razy mniej awaryjny a jak już to jakaś fabryczna pierdoła, ale ja polecam ci skrzynie direct drive a na new hollanda nawet nie patrz bo to co niebieskie to szajs na kołach. wiem co mówie. nie sugeruj sie ceną!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matiassen    0

No właśnie słyszałem, że skrzynia AutoCommand jest dość awaryjna... sam dealer mi powiedział, że mieli kilka poważnych awarii tej skrzyni... Natomiast John na skrzyni AutoPowr, więc też bezstopniowa... Jak na razie wszystko jest na korzyść John Deere :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

autopowr też bezawaryjnością nie grzeszyła, co do NH to AC to niby to samo co cvx w case albo cvt steyr a w tych ciągnikach te skrzynie spisują się świetnie i bez problemowo

 

a co do JD to ze skrzynią DD jak cenowo wygląda względem AP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arofarmer    22

Ja bym na twoim miejscu napisał do użytkownika @Dziedzio92 , ma JD 6190r i NH t7030(odpowiednik starszy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Witam! Zastanawiam się nad kupnem ciągnika... W grę wchodzi John Deere 6170R na skrzyni AutoPowr praktycznie na full wypasie lub New Holland T7.220 BluePower oczywiście skrzynia AutoCommand, również z wyposażeniem na full. Aktualnie posiadam John Deere 6630 Premium i jestem z niego bardzo zadowolony. Jest sentyment do John Deere. Aczkolwiek Jelonek 80 tys. droższy od New Hollanda. Co powiecie o awaryjności serii T7?

 

Za NH przemawia adblue w porównaniu do awaryjnego filtra DPF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

No ja rozważam między Fendtem 714 a JD 6170R, Fendt mniejszy żeby się zbliżył do ceny JD. Różnica w cenie między 6150R a 6170R chyba też będzie spora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matiassen    0

Między 6170R a 6190R jest 25 tys. netto różnicy. No ale to są te same gabaryty. Natomiast 6150R jest gabarytowo mniejszy, więc zapewne będzie sporo tańszy.

 

John Deere 6630 Premium śmiga u mnie z pługiem obrotowym czteroskibowym Kverneland EG100 z szerokością hydrauliczną. Zazwyczaj pług mam ustawiony na maksymalną szerokość... Spalanie wacha się od 17 do 25 litrów na godzinę... prędkość od 6 do 11 km/h... w zależności od ziemi. Na komputerze chwilowe zużycie maksymalnie pokaże 29l/h. Jak to wygląda przy NH T7.220 i JD 6170R (ewentualnie 6190R)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

New Holland na pewno mniej pije i jest wygodniejszy, poza tym silnik i przekładnia są żywotne - na pewno przetrwaja wiecej niz kilkanaście tys. motogodzin. No i naprawy kosztują mniej niż w JD. Nie wiem co chcesz nim robić, ale możesz też pracować nim na małych prędkościach (do 30 m/h), co może być zaletą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Oj nie szalej z tymi przekładniami, bo nie wiesz co piszesz.... NH nie nadaje się do pracy gdzie ma bardzo ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

T7000 ogólnie dobry ciągnik. Jednak ciągniki w tej stajni nie nadają się do eksploatacji w skrajnych dla danego modelu warunkach. Musi być większy zapas mocy. O kolegi pod 3000h remont skrzyni. U mnie tylny most i przedni most. Nasze ciężkie ziemie dają w kość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janosik82    0

kolego new holand to poprostu miękki ciągnik ,bierz john deera albo np. valtrę direct super sprzęt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Osobiście to radził bym zmusić dilerów żeby przyjechali na pole oba tymi ciągnikami i sprawdzić je w polu. Czytałem teraz artykuł w Tygodniku Rolniczym na temat siły w ciągnikach.

Rolnik kupił ciągnik 163km i był słabszy niz jego stary 130 km, Po sprawdzeniu okazało się ze ma 127 km przy 1600-1800 obr, a te 163km osiąga przy 2100 i jeszcze jak jest zimo.

Wniosek jest taki, że teraz nie można porównywać ciągników nowych, do tych z lat 2001-2006 bo to całkiem coś innego, problem jest z ekologią i teraz radzą kupować ciągniki o 40 km silniejsze niż potrzebujemy, wtedy będzie nam moc odpowiadała.

Kolega pracujący W JD wypróbował w tamtym roku nowego 300 km z starym 15 letnim 300 km, i ten stary roił nowego w polu jak chciał, nowy nawet nie jękną.

A jaka seria 6 ma chińską skrzynie i Koreanskie mosty,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez bialy1989
      Witam. Poszukuję kogoś kto podłączy mi antenę Star fire 3000 jako antenę wysyłającą sygnał rtk na moim budynku. Chodzi też o zrobienie wiązki zasilajacej. Temat jest pilny bo wiosna się zbliża a gość który miał to zrobić nie odbiera telefonu. Pokryje koszty dojazdu,miejscowość Kowalewo Pomorskie. Pozdrawiam
    • Przez rolnikokos
      Witam, chciałbym poznać opinie użytkowników tych pras. Jakie są jej zalety i wady? Na co zwrócić uwagę przy kupnie takiej prasy? Miałaby docelowo chodzić w zestawie z new Hollandem T4 85km czy ciągnik da sobie z nią radę? Będzie prasować słomę, siano i sianokiszonkę. Dzięki mile za wszystkie odpowiedzi. pozdrawiam
    • Przez MfKrystian
      Witam mam maly problem z Prasą New Holland 548 mianowicie bele po sprasowaniu są miekkie w środku ręka bez problemu wejdzie  i chciałbym zwiekszyć ścisłość beli poprostu żeby były lepiej zbite wiecie może gdzie to wyregulować prasę mam od niedawna 
    • Przez seba836
      Rozleciało mi się orginalne radyjko w jelonku i myślę jakie kupić, co polecacie czy pierwsze lepsze. Chyba wszystkie będą pasowały czy nie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj