kamilskoro

Pompa wtryskowa claas dominator 88s

Polecane posty

Uziu92    7974

wrzuc moze na jutuba jak masz konto. To popatrzymy , ale jezeli sam stwierdzasz ze luz jest spory, na fotkach widac ze przepuszcza olej i stwierdzasz ze Ci go ubywa , to faktycznie musisz pomyslec o regeneracji.

Pewnie juz skreciles dolot , jezeli nie to mozesz go jeszcze odpalic z rozpietym dolotem i bedziesz widzial czy chlapie i jak mocno chlapie.

Edytowano przez Uziu92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

Na razie jeszcze nic nie składałem, zostawione jest takie jak było. Odpalimy go koło soboty jak będzie ciepło i wyjdzie wszystko na jaw :rolleyes: Filmik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7974

no na filmiku widac ze luz jest i to duzy. Jeszcze go odpal i zobaczysz , ale mysle ze to turbina jest winna temu ze Ci olej pije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

Dzisiaj go odpaliłem, jak był zimny to nic nie leciało a jak się trochę zagrzał to już lekko puszczała olej :wacko: Ciekawe jak by leciało podczas pracy w żniwa na max obrotach :huh:

Ważne że wyciągnąłem już ją ( walczyłem 3,5 godziny ) a jutro pojedziemy na giełdę i damy specjalistą żeby ją zabrali i wyremontowali ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

noo powiem ci ze luz to na niej masz bardzo duzy ;p tak jak piszesz, oddaj ja do regenracji bo z takim luzem to nie wiem czy by zniwa dokonczyla ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

Mam jeszcze jedno mam pytanko a mianowicie, co ile zmieniać olej ? Bo ojciec mówił żeby w tym roku nie zmieniać ale zmusiłem go w związku z tą turbosprężarką, do nowej czy regenerowanej to powinien być nowy olej. Wiadomo, ten sezon pochodzi na nowym oleju a na następnym to zmieniać w końcu czy nie? Stosowany olej to Turdus

U nas pracuje na 30 ha i w usługach 50 ha rocznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

powinno sie wymieniaac co sezon, ale i wymieniaja co drugi sezon :D tez zaczalem wymieniac co drugi w dom. 96 silnik mercedes i tez smiga na turdusie ;) to wysokiej klasy olej i wedlog mnie bez problemu wytrzyma te 2 sezony (to moje zdanie, nic nie narzucam :D )

 

u mnie kosi 50 ha i na uslugach bedzie 50-60 ha

Edytowano przez kravter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

Dzięki za radę ^^

Pozdrawiam

 

Edit

Za regeneracje turbosprężarki powiedzieli 600 zł a utargowane jest na 550 zł ( wymiana uszczelniaczy )

Edytowano przez kamil496

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Theprzemo205
      Witam Jestem zainteresowany tym oto kombajnem.  https://www.olx.pl/oferta/claas-mercator-50-kosa-3m-oryginal-jeden-wlasciciel-export-szwecja-CID757-IDCeVnD.html#fe296148d1 
      Za bardzo się nie znam na kombajnach. Dotychczas uztkowałem tylko Claas Cosmos. Czy mercatorem da rade kosić kukurydze i rzepak?  Czy te 2029 motogodzin to dużo jak na taki kombajn?
    • Przez Jakub766
      Witam Posiadam beczkę Fortschritt 8tys L. Pompa napędzana jest hydrauliczne. Beczka słabo już ciągnie, dlatego chciałbym wymienić pompę prózniową na inną mocniejszą. Ktoś z was wie może jaką dużą i od czego można by tam wstawić? Pozdrawiam
    • Przez case-and-case
      Witam , niedawno stałem się posiadaczem kombajnu Claas Dominator 98 SL z silnikiem mercedesa . Silnik widoczny na zdj z oznaczeniem OM 360 . Według sprzedającego ma 170 km co  mnie trochę zdziwiło bo jest to silnik wolnossący bez turbiny . Wyczytałem ,że ma niby prawie 9 litrów pojemności ale nie wiem czy to prawda.  Czy ktoś mógłby powiedzieć coś o tych sinikach ? Czy były oryginalnie montowane w 98 sl ? I jak się ogólnie sprawują ? 
       

    • Przez traktorzystaJakub7211
      Witam, wycieka mi gdzieś płyn hamulcowy, cylinderki przejrzane i suche , żadnego wycieku zewnętrznego , przewody suche. Jedyne co mi zostało przejrzeć to ten układ co idzie na przyczepy. Robił to już ktoś ? wie jak to działa i jak się do tego zabrać ? bądź wie gdzie jeszcze ten płyn może uciekać ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj