elessar1410

ANKIETA - Produkty Żywieniowe Osadkowski FARMA

Polecane posty

elessar1410    3

Witam. Jestem Stażystą w firmie Osadkowski SA. Ostatnio na forum było pytanie o treści: "Dlaczego tak mało osób wie i korzysta z działu farma" z tego powodu moje pytanie do ogółu rolników i osób zainteresowanych rolnictwem.

 

Chciałbym zapytać o kilka spraw dotyczących produktów firmy Osadkowski SA

 

Czy korzystacie z produktów firmowych tejże firmy?

 

Jaka jest wiedza na temat gamy produktów działu Farma?

 

Czy wiedzieliście, że Dział Farma zajmuje się skupem oraz sprzedażą zwierząt?

 

Jeżeli nie to czy macie pomysły jak można by zainteresować rolników do większej współpracy dotyczącej zakupu zwierząt, pasz, dodatków paszowych jak i sprzedaży zwierząt rzeźnych

 

Ankieta ta ma charakter czysto informacyjny - nie ma na celu lobbowania jakichkolwiek produktów - po prostu chcę się dowiedzieć dlaczego mało kto wie o takiej dziedzinie firmy. Celem ankiety jest zdobycie wiedzy w celu zmiany polityki względem klienta. Dlatego bardzo proszę o wypowiedzi.

 

Dochodzą mnie informacje z rynku, że wielu Klientów w ogóle nie ma pojęcia, że OSADKOWSKI zajmuje się sprzedażą zwierząt hodowlanych i produktów żywieniowych. Od razu kojarzymy się ze środkami ochrony roślin, nasionami, nawozami itp., ale nie ze zwierzętami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

No to chyba wina firmy a nie klientów, że nie mają wiedzy czym zajmuje się firma :P


Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elessar1410    3

Zapewne osoby odpowiedzialne za marketing traktują dział Farma po macoszemu, jednak chciałbym to zmienić. Chciałbym, aby rolnik miał świadomość, że do Osadkowskiego przyjdzie po nawozy, opryski, maszyny, nasiona ale i zakupi warchlaki zarówno polskie jak i zagraniczne czy też bydło mleczne bądź rzeźne. Następnie będzie wiedział, że może kupić pasze produkowaną przez firmę osadkowski czy też inne firmy z którymi współpracuje. Ostatecznie - będzie wiedział, że jest alternatywa sprzedaży i że będzie mógł sprzedać swoje zwierzęta. Po prostu uważam, że dobrą sprawą jest przywiązanie rolnika do konkretnego dostawcy - oferującego szeroką gamę produktów. Ma to swoje plusy - takie jak opieka i doradztwo, program szkoleń i pokazów do tego lepsze ceny na produkty, upusty za terminową zapłatę. Rolnik będzie wtedy wiedział, że ma oparcie w swym dostawcy, który traktuje go jak partnera, dla obopólnego zysku bo prawda jest taka, że bez NAS ROLNIKÓW (Sam zajmuje się hodowlą bydła i trzody chlewnej więc znam problem) firmy takie nie miałyby prawa bytu i co mnie pozytywnie zdziwiło - naprawdę podchodzą w sposób partnerski do klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

Osobiście uważam, że przywiązanie się rolnika do jednej firmy jest ogromnym błędem i ograniczeniem dla jego gospodarstwa. Nie neguje tym samym kompleksowości w świadczeniu usług przez firmy dla rolników, lecz...

... współpraca rolnika z jedną tylko firmą powoduje, że niem on do wyboru pełni asortymentu (nie oszukujmy nawet firma pokroju Osadkowski SA nie posiada nawet połowy z dostępnych w sprzedaży ś.o.r. lub nawozów). Taki rolnik otrzymuje tylko te produkty, którymi dysponuje firma a nie takie które mogą być dopasowane do specyfiki jego gospodarstwa.

 

A tak na marginesie jeśli specjaliści, który biorą za to kasę i odpowiadają za wprowadzanie i promowanie nowych usług nie potrafią ich wypromować to co może taki stażysta???


Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elessar1410    3

Nie wiem ile może - zgadzam się w pełni, że żaden sprzedawca nie ma 100% asortymentu dostępnego na rynku, gdyż to jest wręcz niemożliwe a dodatkowo nieopłacalne. Mi chodzi jedynie o dział Zwierzęta - o zakup i sprzedaż zwierząt - pytam o to, ponieważ chcę przejść do tego działu i zmienić obecną sytuacje na lepszą zarówno dla rolnika jak i dla firmy.

Stażysta nic nie może - ale wasze opinie są dla mnie bardzo ważne - jestem młodym póki co ambitnym gościem i chcę robić to co lubię w sposób jak najbardziej przychylny dla klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Vezuwiusz
      Tak jak w temacie, chciałbym się dowiedzieć czym karmić świnki wietnamskie.
    • Przez BOOGY93
      Dzień dobry wszystkim!
      Posiadamy chlewnię, która ma już kilka lat i nadaje się remontu. Podstawowym zadaniem jest przekształcenie jej na chów na rusztach. W związku z tym proszę o pomoc i polecenie firm, które zajmują się nie tylko samą budową od podstaw ale także różnymi przeróbkami. Oczywiście szukałem w internecie aczkolwiek zazwyczaj są to specjaliści od projektowania i budowy od podstaw natomiast tu by się przydał ktoś kto nie boi się wyzwań związanych  z remontem  Dodam, że pochodzę z północnej części woj, małopolskiego i w związku z tym dana firma powinna być z tej okolicy bądź, której zasięg działania to cały kraj. lub obszar w którym mieszkam.
      Jeśli podawanie numerów kontaktowych lub namiarów adresowych jest nie zgodne z regulaminem forum to będę musiał sobie jakoś poradzić. W każdym razie proszę o pomoc.
    • Przez Rozwojowiec
      Chciałbym zapytać czy hodowla świnodzików jest legalna bo kiedyś była, trzeba było mieć pozwolenie. Nie wiem jak jest teraz
    • Przez Ezekiel
      Dzień dobry, chciałbym zorientować się ile około wyniosła by mnie chlewnia na 30 loch, 140 tuczników. Lochy stały by pojedynczo byłoby 10 stanowisk porodowych. Wszystko na ściółce.   
    • Przez Grzegorz95
      Cześć, chciałbym wystartować z hodowlą świń (puławskich). I moje pytanie brzmi tak czy z 5 hektarów byłbym w stanie utrzymać tak około 20 macior? Ile ziemi potrzebowałbym aby rocznie odchować ok 100 tuczników? Czy hodując 20 macior rocznie odstawiając około 100 tuczników, byłbym w stanie wyjść na plus, czy musiałbym odstawiać np. 200 lub 300 tuczników. Czy kupując zboże na pasze dla 100 tuczników jestem w stanie wyjść na plus czy nie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj