Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Amazing

Świeca żarowa Mf 3065

Polecane posty

Amazing    0

Witam. Koledzy mam pytanie. Czy paliwo idzie przez świecę żarową cały czas czy tylko przy rozruchu. Bo u mnie to aż cieknie ze świecy a świecę wkręciłem nową.

Edit:/ Jeszcze mam jeden problem ze sprzęgłem gdy go odpowietrzę sprzęgło jest sztywne natomiast na drugi dzień sprzęgło wpada, jest luźne (muszę go codziennie odpowietrzać). Wiecie może jaka jest tego przyczyna.?

Edytowano przez Amazing

oaxis3333    34

co do świecy to można podkładkę miedzianą dołożyć (nową) ona sie ładnie spasuje :)

a co do sprzęgła to może pompa puszcza ?

slajders25    11

Po pierwsze to nie świeca żarowa tylko płomieniowa

Z tego co wiem to paliwo jest podawane cały czas tylko jak podajesz napięcie na świecę to rozgrzewa się wewnątrz niej bimetal i puszcza paliwo na rozgrzaną spiralę co powoduje wytworzenie płomienia. Jak nie ma napiecia to bimetal powinien trzymać i nie puszczać paliwa.

Tak więc jeśli wycieka ci ropa przez gwint to znaczy że świeca nie trzyma i paliwo płynie cały czas do kolektora

Ja u siebie wymieniałem ostatnio taką świecę i nic z niej nie wycieka. Kupiłem najtańszą od MF255 czy ursusa 3512 za 17zł. Jak mi się zepsuje to za rok wymienię na nową. W sprzedaży są też dużo droższe (od 50zł do ponad 100) ale nie wiem czy warto przepłacać

Wiadomość z agroFakt.pl

seweryn20    573

Miałem za 50 zeta i spaliła się spirala na tulejce otwierającej zaworek. Oryginalnie powinien być elektrozaworek. Otwiera się w momencie kręcenia rozrusznikiem. A toi temu że bimetal w świecy nie jest niczym pewnym. Z czasem od temp. tulejka się wydłuży i po szczelności. Paliwo poleci do kolektora.

slajders25    11

Masz rację że ten bimetal to nic pewnego. Zastanawiam się nad zainstalowaniem TAKIEGO elektrozaworu. W kabinie jakiś przełącznik i po zabawie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować