wildagro12

Zgłoszenie działki PIERWSZY RAZ do dopłat obszarowych

Polecane posty

adaammek    24

 nie nie możesz sie dowiedziec jak działka była zgłaszana  arimr nie interesuje  kto jest włascicielem działki może byc sam papież waże jest kto użytkuje lub decyduje o tym co jest siane   orane czy koszone nie musi osobiscie tego wykonywac  i ponosi koszty uprawy   TUZ to trwałe użytki zielone czyli  łąka  co do pakietu ptasiego = ornitologicznego polecam opłaca sie i kasa jest niezła


jezeli jestes nowicjuszem w obszarówce musisz byc  pweny ze nie bedzie łaka zgłoszona przez poprzedniego  użytkownika i ciebie  bo wyjdzie  w kontroli administracyjnej   i mozesz nie dostac do niej dopłat i jeszcze nałoza ci kare która potrącą ci z kolejnych dopłat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

Spokojnie już w tamtym roku byłem u kobiety i powiedziałem że na razie koniec dzierżawy, umowy nic nie było więc dziękuje i miłego dnia.

Czyli lepiej zostawię to jako łąkę jak na razie i postaram się o ten pakiet ornitologiczny. Dopłata do gruntów i ten pakiet się sumują razem?

 

I tak na marginesie:

jeśli już wezmę ten pakiet to czy kiedys będe mógł to pole przekształcić w pole orne jesli tak to po jakim czasie?

a ten TUZ jak nazwa wskazuje TRWAŁE użytki zielone czyli że co one mają być zielonymi skora są to TRWAŁE czy to się tylko tak nazywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

jezeli jest to łaka ja bym  raz w roku skosił wzioł dopłate  obszarowa  i dopłate do ptaszów   zapytaj w odr o doradce rolnosrodowiskowego on da ci namiary na najbliższego ornitologa ustal z nim czy działka moze sie kwalifikowac do ochrony ptaków i jaki  tam ptak bedzie  moze tak byc ze nie ma tam siedlisk chronionych ptaków  wtedy sa inne  mozliwosci i inne pakiety   obecnie ministerstwo pracuje nad rozporzodzeniami ustaw na 2015 wiec  jest jeszcze czas  doradca opracuje ci plan działalnosci i ustali ci i jak masz kosic  pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

w woj. podkarpackim to widzę że tylko w boguchwale jest odr. A tam mam kawałek drogi, nie ma jakiego oddziału bliżej rzeszowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Ja mam pytanie, czy żeby pobierać dopłaty obszarowe to trzeba mieć wykształcenie rolnicze? Bo tata jest z zawodu blacharzem i prowadzi własną firmę, ale normalnie opłaca KRUS i ma ok 1,8 ha nieużytku który w tym roku będzie rekultywowany. Czy jak ma ziemie i chce wziąć dopłaty to musi mieć wykształcenie rolnicze czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie musi mieć wykształcenia rolniczego. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

Takie pytanko czy jeśli zaoram łąke wezmę dopłaty do strączkowych bo takie zamierzam posiać to czy na drugi rok bede mógł to pole orne zamienić spowrotem na łąkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolkak    0

Cześć,

 

Mój tata pobiera dopłaty, ale w przyszłym roku zamierza skorzystać z możliwości przejścia na wcześniejszą emeryturę. Musi jednak zaprzestać prowadzenia działalności rolniczej. Chciał umową darowizny przekazać gospodarstwo mnie. Czy skoro ja pracuję, mam odprowadzane składki na ZUS, (nigdy nie opłacałam KRUSu) to będę mogła starać się o dopłaty? Pole będzie nadal uprawiane, jednak wolałabym nie rezygnować z obecnej pracy i zajmować się tylko i wyłącznie gospodarką, bo areał jest na to za mały (3H własne). Dodatkowo nie mam wykształcenia rolniczego, ale to jak wcześniej wspomniano nie jest problemem.

Edytowano przez lolkak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek912    7

Witam mam takie pytanie skasowałem około 20 arów gdie rosły krzaki i jakieś stare dzewka owocowe i czy moge ten kawałek dołączyć do działki podlegającej do dopłat przy której były te krzaki i czy to się wgl opłaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

jeżeli zmieścisz się w PEG to tak


Cześć,

 

Mój tata pobiera dopłaty, ale w przyszłym roku zamierza skorzystać z możliwości przejścia na wcześniejszą emeryturę. Musi jednak zaprzestać prowadzenia działalności rolniczej. Chciał umową darowizny przekazać gospodarstwo mnie. Czy skoro ja pracuję, mam odprowadzane składki na ZUS, (nigdy nie opłacałam KRUSu) to będę mogła starać się o dopłaty? Pole będzie nadal uprawiane, jednak wolałabym nie rezygnować z obecnej pracy i zajmować się tylko i wyłącznie gospodarką, bo areał jest na to za mały (3H własne). Dodatkowo nie mam wykształcenia rolniczego, ale to jak wcześniej wspomniano nie jest problemem.

 jak najbardziej   zus nie ma tu znaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez gjanicki
      Hej. Chciałbym trochę zasłonić swoje budynki gospodarcze od pozostałej części działki. Wymyśliłem żeby w kotwach osadzić płot panelowy drewniany. Na myśli mam dokładnie któryś z tych rodzajów [link usunięty] . Miał ktoś do czynienia z tymi płotami i może coś konkretnego powiedzieć czym różnią się np. płoty boazeryjne od lamelowych? Jak wygląda trwałość takiego płotu?
    • Przez AKS
      witam chcialbym prosic o porade zakupiclem dzialki pod budowe domu ta dzialka byla kiedys rolnicza lecz teraz jest strasznie zaniedbana chaszcze to jak las I zanim zaczne budowe chcialbym to uporzatkowac I niewiem czy moge zaorac a pozniej zabronowac na koniec zyby znidszczyc chwasty ale grubt byl rowny I do utwardzenia podworka co byscie polecali bo jak przyjda deszcze to niebedzie mozna nawet nogi postawic .prosze o porady I z gory dziekuje.
    • Przez Peters
      Witam
      Na mojej działce stoją słupy telekomunikacyjne i przeszkadzają nim w pracach polowych i chciałbym się ich pozbyć a ewentualnie przenieść ich na kraj działki. Mieliście taki problem? Jak mam to zrobić od czego zacząć dodam że słupy stoją nie legalnie
    • Przez wika
      Witam mam takie pytanie ojciec przepisał na mnie gospodarstwo i dostał ręnte bo taki był warunek było to w maju 2012 wczesnej złożył wnioski o dopłaty.Pojechaliśmy do agencji zgłośić ten fakt przekazania gospodarstwa i w agencji złożyłem wniosek o nadanie nr gospodarstwa i chcieliśmy zgłośic fakt przekazani gospodarstwa.Urzędnik tej agencji przyjął wniosek o nadaniu nr gospodarstwa a z przekazie gospodarstwa powiedział że to się pużniej się załatwi no i teraz jest problem ojciec dostał dopłaty i kolejne wnioski na dopłaty przyszły na niego i pojechaliśmy znowu do agencji z tymi wnioskami a tam szok pani z tej agencji powiedziała ze zabiorą dopłaty ze nie było przekazania i ogólnie jest złe.Jestesmy na etapie czekania które trwa już prawie rok czasu na decyzje w tej sprawie.Czego faktycznie mozemy się spodziewac?
    • Przez Slomek
      Witam.
      Zacznę od samego początku, xx lat temu dostałem wraz z 2 innymi kuzynami Gospodarstwo Rolne w spadku a dokładniej samą ziemię. Jest to jedna działa o powierzchni 25ha o jednym numerze działki. W akcie notarialnym jest zapisane która część pola należny do mnie. Teraz chciał bym sprzedać swoją część działki, lecz dwaj inni spadkobiercy, mówią, że nie dostanę od nich zezwolenia na sprzedanie swojej części pola, że nie podpiszą aktu notarialnego sprzedaży.
      Pytanie co zrobić? Czy mam szanse na sprzedanie tego ? Czy mam prawko do sprzedania swojej części działki ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj