wildagro12

Zgłoszenie działki PIERWSZY RAZ do dopłat obszarowych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wildagro12    6

Witam, mam okazję kupienia działki (około 3 ha), do której własciciel, ani też nikt inny, nie pobierał dopłat obszarowych (nigdy nie "zgaszał jej").

Działka ta jest w ewidencji użytkiem rolnym, wprawdzie jest trochę zaniedbana - kilka krzaków i dużych kamieni, ale trochę pracy i będzie użytkiem rolnym w pełnym tego słowa znaczeniu. W tej chwili jest tam pastwisko z "dziką" trawą.

Zastanawiam się jednak czy będę mógł zacząć pobierać dopłaty do tej działki.

 

Słyszałem, że działka taka musiała być uzytkowana rolniczo chyba w roku 2003. Muszę to jakoś udowodnić?

Może ktoś z Was miał taki problem i/lub wie coś więcej na ten temat?

Edytowano przez wildagro12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Możesz składać DR 10 już nie obowiązuje, tylko niech ci w BP wyznaczą PEG abyś wiedział jaki jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Ja zgłaszałem takie działki.

Nawet nie mając PEGu z ARiMR możesz je wpisać do wniosku Po prostu przyznają tyle ile jest ewidencyjnie a za rok dostaniesz mapkę + PEG na karcie informacyjnej. Robiłem tak 2 lata temu.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildagro12    6

OK, wielkie dzięki za info.

Czyli normalnie wpisuję taki obszar działki którą użytkuję /uprawiam.

 

Zapytam Was jeszcze o jedną rzecz: czy jest dużo zachodu ze zmianą nieużytku na użytek rolny (chodzi o inną działkę, która też mogłaby być, przy odrobinie chęci, uprawiana). Z tego co wiem nie można już wpisywać we wniosku o dopłaty - nieaktualny rodzaj użytkowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

a mnie co jest w PEGu ;)

Akurat prawo polskie opiera się o KW i ewidencje gruntów a to że nie jest zgodne z prawem UE (dopłaty to problem naszego rządu).

ARiMR kiedyś stwierdziła u mnie różnicę 13arów w kontroli administracyjnej - powiedziałem że h*j mnie obchodzą ich PEGi i idziemy do sądu. Poprawili na 9arów czyli że błędu nie ma. Tyle że ARiMR wie że mam inne dochody i mogę się sądzić.

Od tamtego czasu suma powierzchni w PEG całości gruntów do dopłat przekracza sumę powierzchni z ewidencji gruntów i dopłaty piszę wg PEGów bo ich mam więcej.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

a orientuje się ktoś co się stanie jak nie będzie się zgłaszać wszystkich działek?

 

Trochę ostatnio zmieniałem tzn łączyłem przyległe działki i dzieliłem jedną. O ile połączone pójdą jako nowe to z tej podzielonej chciałbym podać do dopłat tylko pole (oddzieliłem podwórze/budynki itp). Jakoś nie chce mi się tego podawać do dopłat ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildagro12    6

a mnie co jest w PEGu ;)

Akurat prawo polskie opiera się o KW i ewidencje gruntów a to że nie jest zgodne z prawem UE (dopłaty to problem naszego rządu).

ARiMR kiedyś stwierdziła u mnie różnicę 13arów w kontroli administracyjnej - powiedziałem że h*j mnie obchodzą ich PEGi i idziemy do sądu. Poprawili na 9arów czyli że błędu nie ma. Tyle że ARiMR wie że mam inne dochody i mogę się sądzić.

Od tamtego czasu suma powierzchni w PEG całości gruntów do dopłat przekracza sumę powierzchni z ewidencji gruntów i dopłaty piszę wg PEGów bo ich mam więcej.

 

Miałem podobną sytuację tyle, że nie skończyła się ona dla mnie happy endem :) - chodziło o 2 ary, ARIMR (w decyzji o dopłaty) zmniejszyła mi powierzchnię o tą powierzchnię. Odwołałem sie od devyzji powołując sie na wypis z EG i kontrolę na miejscu, która miała miejsce 3 lata wczesniej podczas której potwierdzono powierzchnię, którą ja podałem we wniosku o dopłaty obszarowe. Napisałem rownież m.in., że ARiMR nie jest organem kompetentnym, aby podważać powierzchnię z EG.

 

Wydawało mi się, że sprawa bedzie roztrzygnięta po mojej mysli - niestety decyzja OR ARiMR podtrzymywała decyzję BP. Zostałem nawet pouczony :) że przysługuje mi odwołanie do SA - nawet chciałem walczyć dalej, ale miałem akurat w tym okresie inne, ważniejsze sprawy i odpuściłem.

W końcu to tylko 2 ary - ale niesmak pozostał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

i na to liczy ARiMR, że ktoś się nie odwoła ;)

 

a ktoś zna może jakieś szczegóły co do mego wcześniejszego pytania?

a orientuje się ktoś co się stanie jak nie będzie się zgłaszać wszystkich działek?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    267

nic się nie stanie. 3 lata temu nie skończyłem podawać jedną z działek. po prostu ni kazali mi jej wpisywać do wniosku. działkę przekształcałem wtedy na budowlaną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

no ja chce przestać podawać działkę z budynkami, domem bo ją oddzieliłem od pola a drugą część działki chcę aby podawał tato do dopłat bo mi ciągle modulacje i wsp korygujący się przytrafia i złotówki lecą ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Pawel885 ty twierdzisz swoje ale ja wiem że DR 10 już w 2014 nie będzie. Poczytaj trochę wyroków na NSA i zobaczysz jak to wygląda w praktyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildagro12    6

ARiMR nie interesuje to co jest w ewidencji gruntów.

 

Jesteś tego pewien?

Jeżeli tak to mogę bez problemu zgłosić działkę, która (cała) w Ewidencji Gruntów widnieje jako nieużytek - oczywiście w praktyce jest ona częściowo uprawiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    172

Tak powiedział mi pracownik w BP. Poza tym PEG mam większy niż powierzchnia użytków rolnych wg ewidencji gruntów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

mam działke łake dla której wyznaczony jest peg a w ewidencji gruntów i budynków widnieje jako nieużytek arir interesuje tylko peg sa różne opinie z arimr czy dostane na nia dopłaty może ktoś miał podobna sytuacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

powinieneś dostać. Mi marudzili że mam las w ewidencji, powiedziałem że nie ma go do ponad 10 lat i jest tam łąka i było deklarowane jako TUZ. Tylko że to miałem kilka lat temu.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

W tym roku po mojej babci dostaje 1,5ha łąki. I powoli zaczynam z rolnictwem, robota papierkowa od podstaw powiedzcie mi jak to się i gdzie składa się te wnioski do kiedy, jak wyliczyć ile mam dokładnie tej łąki co jeśli chciałbym ją przekształcić w pole orne? Pomoże mi ktoś z tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wnioski o dopłaty bezpośrednie składa się między 15 marca a 15 maja. Jak wyliczyć? Zmierzyć sobie jakąś miarką albo innym bardziej profesjonalnym urządzeniem. Na tą chwilę możesz sobie ją przekształcić w pole orne.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

jezeli wczesniej była podawana do dopłat jako TUZ mozesz  zostac wezwany do wyjasnień jezeli to t TUZ na natura 2000   to nie mozesz  przekształcac  zamiast mierzyc działke oczywiscie mozesz zwróc sie do arimr o podanie  PEG dla działki  bo z doswiadczenia wiem ze własne pomiary a peg to dwie różne historie  a arimr  bazuje na danych     z systemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

Program natura 200o to te tak zwane ptaszki? Jeśli tak to nie była tam zgłaszana ponieważ łąka była przez poprzedniego dzierżawce koszona w całości. Ale to można sprawdzić w ARiMR i gdzie jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Szkoda tylko, że w razie kontroli na miejscu Agencja nie bazowała na PEG :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

program natura 2000 to nie pakiet ornitologiczny to dwie rózne sprawy jezeli działka była koszono podejzewam ze zgłaszana byla jako TUZ nik w ARIMR nie podaci jak działka była wczesniej zgłaszana ochrona danych osobowych i tajemnica słuzbowa   kotrola na miejscu to pomiary GPS  na tym polega kontrola na zmierzeniu działki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jeśli działka była zgłaszana już do dopłat to inna sprawa. A nie lepiej skontaktować się z osobą, która brała dopłaty na łąkę i ustalić jaka była powierzchnia? Ludzie zazwyczaj kserują obszarówki.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

działka jest moja więc chyba mogę wiedzieć jak poprzedni dzierżawca ją zgłaszał? To prosiłbym cię o wytłumaczenie co to jest ten TUZ oraz czy oplaca się brać ten pakiet ornitologiczny?


Jeśli działka była zgłaszana już do dopłat to inna sprawa. A nie lepiej skontaktować się z osobą, która brała dopłaty na łąkę i ustalić jaka była powierzchnia? Ludzie zazwyczaj kserują obszarówki.

 

Też o tym myślalem, i tak chyba bedzie mi najprościej zrobić. a dlaczego jest inna sprawa? W tamtym roku chyba ją jeszcze zgłaszali więc ja chce utrzymac ciąglość i w tym roku tez zglosze.

Edytowano przez BomV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez gjanicki
      Hej. Chciałbym trochę zasłonić swoje budynki gospodarcze od pozostałej części działki. Wymyśliłem żeby w kotwach osadzić płot panelowy drewniany. Na myśli mam dokładnie któryś z tych rodzajów [link usunięty] . Miał ktoś do czynienia z tymi płotami i może coś konkretnego powiedzieć czym różnią się np. płoty boazeryjne od lamelowych? Jak wygląda trwałość takiego płotu?
    • Przez AKS
      witam chcialbym prosic o porade zakupiclem dzialki pod budowe domu ta dzialka byla kiedys rolnicza lecz teraz jest strasznie zaniedbana chaszcze to jak las I zanim zaczne budowe chcialbym to uporzatkowac I niewiem czy moge zaorac a pozniej zabronowac na koniec zyby znidszczyc chwasty ale grubt byl rowny I do utwardzenia podworka co byscie polecali bo jak przyjda deszcze to niebedzie mozna nawet nogi postawic .prosze o porady I z gory dziekuje.
    • Przez Peters
      Witam
      Na mojej działce stoją słupy telekomunikacyjne i przeszkadzają nim w pracach polowych i chciałbym się ich pozbyć a ewentualnie przenieść ich na kraj działki. Mieliście taki problem? Jak mam to zrobić od czego zacząć dodam że słupy stoją nie legalnie
    • Przez wika
      Witam mam takie pytanie ojciec przepisał na mnie gospodarstwo i dostał ręnte bo taki był warunek było to w maju 2012 wczesnej złożył wnioski o dopłaty.Pojechaliśmy do agencji zgłośić ten fakt przekazania gospodarstwa i w agencji złożyłem wniosek o nadanie nr gospodarstwa i chcieliśmy zgłośic fakt przekazani gospodarstwa.Urzędnik tej agencji przyjął wniosek o nadaniu nr gospodarstwa a z przekazie gospodarstwa powiedział że to się pużniej się załatwi no i teraz jest problem ojciec dostał dopłaty i kolejne wnioski na dopłaty przyszły na niego i pojechaliśmy znowu do agencji z tymi wnioskami a tam szok pani z tej agencji powiedziała ze zabiorą dopłaty ze nie było przekazania i ogólnie jest złe.Jestesmy na etapie czekania które trwa już prawie rok czasu na decyzje w tej sprawie.Czego faktycznie mozemy się spodziewac?
    • Przez Slomek
      Witam.
      Zacznę od samego początku, xx lat temu dostałem wraz z 2 innymi kuzynami Gospodarstwo Rolne w spadku a dokładniej samą ziemię. Jest to jedna działa o powierzchni 25ha o jednym numerze działki. W akcie notarialnym jest zapisane która część pola należny do mnie. Teraz chciał bym sprzedać swoją część działki, lecz dwaj inni spadkobiercy, mówią, że nie dostanę od nich zezwolenia na sprzedanie swojej części pola, że nie podpiszą aktu notarialnego sprzedaży.
      Pytanie co zrobić? Czy mam szanse na sprzedanie tego ? Czy mam prawko do sprzedania swojej części działki ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj