Zaloguj się, aby obserwować  
farmer_89

Kombajn Claasa na 8ha

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
farmer_89    20

Witam, potrzebuje kombajn na własne potrzeby, kosilby co roku ok 8 ha zboz i tu moje pytanie jaki model byscie doradzili? jestem z lodzkiego i jeśli ktoś moglby mi jeszcze napisac gdzie na terenie woj lodzkiego dostane części do claasa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mdobry    87

Witam. jak na 8ha to z claasa myślę że tylko merkatora można brać pod uwagę, ale z drugiej strony po co ci ten zabytek kup bizona i po sprawie przynajmniej części tanie,za tysiąc zł pół kombajnu można kupić, zresztą bizon sie nie psuje bo tam nic nie ma, a w claasie jak coś ci padnie to zabraknie ci zboża z tych 8ha żeby zapłacić za części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

bizon nie wchodzi w gre za wielki nigdzie go nie zmieszczę a poza tym sypia się a za dobrego trzeba zabulić grubo powyżej 30 tys zl ja potrzebuje mniejszego gabarytowo i tak do ok 20 tys zl może być ciut więcej mysle nad claas compact 30 zgrabny fajny kombajnik tylko cos mało popularny bo u mnie w okolicy nie ma takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Kolego z claasa co nie weźmiesz (powiedzmy od kosmosa ok 2m do mercatora nawet 4m, są też 3m) to będziesz zadowolony, byle byś nie brał takiego co niby stoi rok może dwa nie używany bo będzie się sypał) Tutaj patrz tylko na stan i jak duży ma być!!!!! Części nie są drogie, paski w cenie jak do bizona, łożyska już od kilkunastu zł (ale tych najtańszych nie polecam) a jak padnie jakaś nietypowa część (chodź rzadko się zdarza) to na złom po nową :P i jedziesz dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

a lozyska i paski nie będą pasować od bizona bądź jakies polskie? a u mnie na wsi maja fahry i niektóre lozyska i paski pasuja od bizona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Kolego część łożysk jest takich jak w polskich sprzetach (ale nie wiele) Te łożyska nie są drogie, jak średnio zmienisz jedno - dwa na rok to góra (ja jak 3 lata temu wymieniłaem 4 na podajnikach to dopiero tego roku wymieniałem od wysypu zboża). Skrzynie wytrzymałe, sprzęgła też, łańcuszki nie drogie, hydraulika prosta. Ja polecam ci mercatora 50 lub 75 ale za ładna 75 koło 30tyś wołają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karo23    0

Farmer 89 skoro chcesz kosić tylko u siebie 8ha w sezonie ja polecił bym ci coś w stylu europa. Kolega z sąsiedniej wioski go kupił i jest zadowolony, kosi ok 12ha. Może i jest to już zabytek, ale warto. Jak ja kupowałem kombajn, miałem na oku mercatora 50 w 100% sprawny za 8tys. Żaluję, że nie dałem za niego zaliczki, bo jak chciałem po niego jechać to już był sprzedany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

a jakie macie zdanie czy wogole warto kupic ten kombajn na te 8 ha? czy lepiej dac sobie spokoj u mnie kombajnow jest sporo i z usługami nie ma problemow ale jednak ta cena ok 300 zl na godzine to dość sporo, u mnie na wsi maja kombajny na kilka ha zboz i sobie kosza

 

swoim sprzętem to wiadomo jade kiedy chce i wymluci się staranniej i nizej hederek opuści żeby było więcej slomy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Na 8 ha według mnie to nad nałym kombajnem można pomyśleć, jest warunek - umiesz sam przy nim zrobić i nie najmujesz ludzi do obsługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

mysle poważnie nad claas compact 30 znalazłem kilka ladnych sztuk w granicach 15-20tys zl, z jakiś mniejszymi usterkami sobie poradzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karo23    0

Ja na twoim miejscu nie inwestował bym takiej kwoty na taki areał. Ja mam rocznie 12ha zbóż + po rodzinie i najbliższych sąsiadach i kupiłem mercatora 75 sprawny, ale blacharkę musiałem poprawić za 16 tys. Zdecydowałem się na niego bo miałem już dość czekania na kombajnistów, o jakości koszenia nie wspominając. Jednego roku mialem piękną pszenicę z centrali, która porosła w kłosach, bo ciężko było o kombajn. Swoje to zawsze swoje i tak jak napisałeś sam wymłócisz staranniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

karo23 to mało dales jak za taki większy kombajn długo go masz? miałeś awarie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podlach93    6

jak by kolega był zainteresowany to mam mercatora 70 na sprzedaż stan techniczny bardzo dobry. jak coś to pisz na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karo23    0

mam go 3lata, jak dotychczas nie było poważniejszych awarii, wymieniłem tylko pasy co idą do hedera, sześciokątny od wialni bo były już mocno skruszałe i łożyska przy ślimaku w hederze, może jeszcze jeden sezon by wytrzymały te pasy, ale jak by coś to przy sześciokątnym trochę roboty jest i nie warto ryzykować. Teraz w zimie jeszcze zrobiłem przegląd w miarę możliwości czasu żeby już był w pełni przygotowany do własnego użytku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol73    0

ja polecam claas protektor szczegulnie z silnikiem mercedesa bardzo oszczedny w paliwie a co przede wszystkim wytrzymały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

czytając rozne opinie na forum wnioskuje ze claasy mimo ze sa to stare maszyny to sa mało awaryjne, a jakie wdlug was aware zdazaja się najczesciej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karo23    0

popieram karol73 co do mercedesa a poza tym w razie czego łatwiej go odpowietrzyć niż perkinsa

 

bardzo stare i jeszcze bardzo drogie nie rozumiem tego

po mojemu za dobry sprzęt się płaci. Znam gościa z siąszyc pod rychwałem, ma naprawde wymęczonego mercatora 50 bo o niego nie dba, ale o dziwo cały czas kosi bez poważnych awarii. Bizon przy takim zużyciu już dawno by stal w naprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kraker
      Witam, będe musiał kupić nową kosiarkę rotacyjną (dyskowa odpada). Jaką firmę polecicie bo zastanawiam się nad rotacyjną Famarolu i Samasza a Mesco na pewno odpada. Cena kosiarki do 4000zł. Kosiarka będzie chodzić z zetorkiem 7211
      Pozdrawiam Kraker
    • Przez kris1
      Witam
      Mam kosiarkę Claasa Corto 210 S i talerze robocze w niej sa w tragicznym juz stanie. Dlatego tez mam do was pytanie czy ktos moze orietuje sie gdzie takie talerze można by znalezc jakis zamiennik albo pasujacy od innej kosiarki bo raczej orginaly to sa w kosmicznych cenach?
    • Przez marcino84
      Witajcie
      Znajomy chciałby kupić sieczkarnię do 100k plnów, Jaki z modeli serii 600 szukać? JAkie są typowe przpadłości tych maszyn na co zwracać uwagę, Docelowoma być cięte maks do 50 ha w sezonie, Czy lepiej poszukać maszyne serii 800 do 200k ?
    • Przez Runder
      Jakiego przedmiotu w szkole średniej najbardziej nie lubicie/nie lubiliście a jaki lubicie/lubiliście najbardziej ?
    • Przez vegeta23
      Witam. Nie dawno kupiłem model 88SL z silnikiem Mercedesa i mam kilka pytań. Mianowicie chciałbym dowiedzieć się co oznaczają poszczególne kontrolki na zegarach. Większość wiem co jest co ale może sie myle więc piszcie proszę wszystko z numerkami żebym sie nie pogubił ;D
       
      Kokpit numer 1
       
      http://zapodaj.net/15dcd6e6d1dc3.jpg.html
       
      Kokpit numer 2
       
      http://zapodaj.net/d5cfe33f4b934.jpg.html
       
      Joistick
       
      http://zapodaj.net/033c5ed224ca5.jpg.html
       
       
      Kolejne pytanie mam co do obrotów biegu jałowego. Są dosyć wysokie wydaje mi sie że mogły by być nieco mniejsze lecz nie moge zejśc ponieważ silnik gaśnie lub później nie chce odpalić z tak ustawionymi jałowymi. Ponizej wrzucam filmik. Czy może te silniki tak już mają i muszą pracować tak na "wolnych"
       
      https://www.youtube.com/watch?v=pnT1kdF_7Jo&feature=youtu.be
       
      Chciałbym zapytać jak ustawiacie wiatr do poszczególnych zbóż. Rzepak, pszenica, jęczmień itd ...
       

       
       
      Słyszałem że w Domianatorach kabiny są podnoszone. Prawda to?
       
      Zgóry wielkie dzięki za odpowiedzi.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj