Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Profil usunięty

Innowacje poprzez inwestycje w gospodarstwach rolnych w Polsce

Polecane posty

docus    0

Innowacje,czyli tworzenie czegoś nowego,produkty i usługi które w nowy sposób zaspakajają zachcianki i potrzeby klijenta(nie tylko wynalazki) Moje inwestycje w gosp.są więc nieinnowacyne :((zakup ziemi,maszyn i urządzeń).

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

mylisz pojęcie innowacji z patentem...

są także innowacje procesowe, czyli zmniejszasz nakłady finansowe, lub uzyskujesz lepszy produkt:) posiania dobrych traw jest innowacją procesową bo wtedy zmniejszasz zużycie dodatków białkowych przez co otrzymujesz produkt przy niższym nakładzie pieniężnym:)

ja wiem że wszystkim innowacje kojarzą się tylko z wprowadzeniem patentów, ale tak nie jest... Aktualnie innowacje procesowe są najczęściej spotykaną innowacją:) Zapraszam do przeczytania jednej z najlepszej książki Schumpetera z 1960 a jak nie to książki Marketingu Kotlera, który bardzo dobrze obrazuje dzisiejsze innowacje:)

Wiadomość z agroFakt.pl

docus    0

Ok,Jolu :wub:,tylko czy żona pozwoli mi wprowadzać innowacje procesowe...

szarywilk    62

sorki ze posłużyłem się netem - ale materiałów ze studiów dawno już nie mam więc za portalem innowacji (strona teoria innowacji)

nnowacje procesowe- Bardzo często powiązane z wprowadzeniem innowacji technicznych. Dotyczą wprowadzenia zmian w procesie produkcji, czy też procesie świadczenia usług.

Dla przykładu: Nowym produktem jest lejek kuchenny. Na wstępie przedsiębiorca musi zdefiniować, o jaki produkt mu chodzi, jakie cechy powinien on mieć, aby zaspokajać potrzeby klientów. Mając wiedzę o niedoskonałościach dotychczasowych produktów i potrzebach klientów, przedsiębiorca poszukuje technologii (surowca), która pozwoliłaby wyeliminować stwierdzone niedoskonałości i stworzyć produkt o lepszych parametrach – to innowacja technologiczna. Gdy już uda mu się pozyskać technologię, potrzebna mu będzie linia produkcyjna (maszyny i urządzenia) – innowacja techniczna. Biorąc pod uwagę, iż technologia nie była dotychczas stosowana, a maszyny i urządzania stworzone zostały specjalnie na jej potrzeby, przedsiębiorca musi opracować stosowne procedury dostaw surowca na linię produkcyjną, procedury obsługi tej linii oraz standardy pracy i bezpieczeństwa – innowacja procesowa, a także zatrudnić i przeszkolić pracowników do obsługi maszyn – innowacja organizacyjna. Gotowy produkty, o lepszych parametrach niż inne dostępne na rynku wymaga indywidualnej strategii sprzedaży i dystrybucji – innowacja marketingowa

wg Schumpetera innowacja to

a) wprowadzanie do produkcji nowych lub udoskonalenie dotychczas istniejących

wyrobów;

B) wprowadzanie nowej lub udoskonalonej metody wytwarzania;

c) stworzenie nowego rynku;

d) zastosowanie nowej formy sprzedaży lub zakupów istniejących wyrobów;

e) zastosowanie nowych surowców lub półfabrykatów;

f) wprowadzenie nowej organizacji procesów.

teraz jaką innowacją będzie posiadanie dobrego surowca (wcześniej już dostępnego - a nie NOWEGO) żadną - jest to optymalizacja procesu produkcji - a nie innowacja .... słownik jest znaczenie bogatszy , Pomijam już że nowa organizacja procesu to nie jest zastosowanie innego surowca czy substratu .

tak samo jak powiększenie gospodarstwa jest optymalizacją procesu z wykorzystaniem efektu skali - a nie innowacją . Aczkolwiek dla wielu ludzi innowacja jest synonimem modernizacji czy optymalizacji - ale przy pracy naukowej(licencjackiej ) -raczej nie popełniał bym takich błędów, oczywiście możesz wykorzystać ankietę - ale tylko do celu określenia, poziomu inwestycji - bo analiza czy każda z tych inwestycji była innowacyjna zajmie za dużo czasu.....zresztą dla celów statystycznych w ekonomii powinnaś korzystać z oslo manual- Podręcznik Oslo Manual definiuje również innowacyjność w wymiarze ekonomicznym (w odniesieniu

do gospodarki danego kraju) jako zdolność podmiotów gospodarczych do ustawicznego poszukiwania i wykorzystywania w praktyce wyników badań

naukowych, prac badawczo-rozwojowych, nowych koncepcji, a także pomysłów i wynalazków.

Dobra dość zabawy w odrabianie zadań domowych...

szarywilk    62

proszę o usunięcie tego posta bo sie zdublowal

Edytowano przez szarywilk

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Magda_86
      Ankieta jest mi potrzebna do napisania pracy dyplomowej.

Proszę o wypełnienie, a dokładniej dotyczy problemów rolników.

http://www.ankietka.pl/ankieta/109428/problemy-rolnikow-systemy-wspomagajace-decyzje-w-gospodarstwie-rolniczym.html

Z góry dziękuję za poświęcony czas.
    • Przez Darkos
      Witam. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt. "Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na rolnictwo w Polsce". W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane bardzo mi pomogą. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś będzie ją wypełniał w czyimś imieniu, np. taty lub mamy to proszę pamiętać, aby wstawiać ich dane tj. wiek, wykształcenie itp. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Jeśli ktoś miałby możliwość to prosiłbym o przesyłanie ankiety do znajomych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1cSBTEl2wGzj-AvKmHrnjmGD7KYtKSNR4044wSnJ6jKc/viewform
    • Przez cybi
      Zachęcam i zapraszam do wypełnienia ankiety wszystkich miłośników Bizonów. Od Was zależy,czy powstanie pierwszy w Polsce wieloseryjny model kombajnu Bizon Rekord Z058!"
      http://moje-ankiety....pond-54405.html
    • Przez MaciejMrwczyski
      Dzień Dobry!

Piszę pracę magisterską na temat części do ciągników i związanych z nimi usług. Byłbym bardzo wdzięczny za wypełnienie ankiety http://webankieta.pl/ankieta/wv1c2d6l w zamian mogę w przyszłości udzielić kilka porad odnośnie biznesplanów dla nowego PROW.

Pozdrawiam P. K.

• Przez wilma
      Drodzy AgroFotowicze,

w ramach pracy doktorskiej zbieram opinie dot. elementów wsi odpowiadających za piękno lub brzydotę krajobrazu obszarów wiejskich.

Byłabym wdzięczna za podzilenie się Państwa opiniami w tym temacie w krótkiej ankiecie, która znajduje się pod adresem:
      http://ankieta-krajobraz.ugu.pl/

Z góry dziękuję za czas poświęcony na wypełnienie ankiety :-)