Zaloguj się, aby obserwować  
Lukas85

Hardi 1000L 12m - opinie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Lukas85    37

Koledzy zastanawiam sie nad zakupem opryskiwacza HARDI o szerokości 12m i pojemności około 1000L. Co myslicie o takim opryskiwaczu? Poprzedni nasz opryskiwacz opryskiwacz ma również 12m szerokości ale mniejszą beczkę. Przyczepialismy go do Ursusa C330 i pod ten ciagnik były tez robione ścieżki technologiczne. Teraz wymieniąc go na Hardiego będzie koniecznosc ciągania go większym ciągnikiem - w naszym przypadku NH TD90, z najszerszym ogumieniem jakie było dostępne. I tu pojawia sie problem. Mało tego że rozstaw kół jest inny to jeszcze szerokosc jednej opony w NH wynosi około 50cm więc sporo wiecej niz ścieżka technologiczna.

Kolejny minus to mała szerokosc opryskiwacza - bo przy 12m i szerokosci siewnika 3m pierwszy raz trzeba siac połowa siewnika wiec jest z tym troche więcej zabawy.

Zaleta w porówaniu z poprzednim opryskiwaczem - hydraulicznie rozkładana i podnoszona belka. Niestety ten model nie ma samopoziomowania.

 

Poglądowe zdjecie opryskiwacza o którym mowa:

 

yxao.png


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1cris1    13

Kolego mam taki opryskiwac bardzo dobry nie mielismy z nim zadnych proplemow. Bedziemy go sprzedawac bo kupilismy nowego. Jak zainteresowany to pw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

Cris możesz powiedziec jakim ciagnikiem go ciagałes? W tym opryskiwaczu obok manometru wychodzi taki przewód, jak sądze z czujnikiem indukcyjnym. U siebie tez masz cos takiego? Może wiesz do czego moze on służyc?


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1cris1    13

CiAgamy go zerorkiem 6341 super. I nie ma zadnwgo problemu . Oj takich rzeczy to nwm.

Musialbym sprawdzic z tym przewodem. Twoj nh da rade bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

Z tym ze da rade to jasne ze nie bedzie problemu. Nie wiem tylko co z tymi scieżkami, jak było z tym u Ciebie?


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1cris1    13

ale co jak bylo u mnie?

u mnie nie robilismy sciezek pod ten opryskiwacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

Chodzi mi własnie o sciezki :)


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Rolnik117
      Witam kupiłem niedawno opryskiwacz biardzki 1000l belka 15 i się teraz zastanawiam jakie ciśnienie na nim ustawić i jakim biegiem jechać zetorem Proxima żeby na 1 ha wylac 200 250 litrów. Z góry dziękuję 
    • Przez karol210589
      witam. Szukam najlepiej użytkownika opryskiwacza Hardi Master Twin Stream belka 15 m i zbiornik 850 l. Sterownik HM 1500
      opryskiwacz do podłączenia ma 4 weze hydrauliczne. Jeden jest do podnoszenia i opuszczania całej belki wiec go pomińmy
      pozostałe 3 ida do takie dużej kostki/rozdzielacza z tylu opryskiwacza kolo wentylatora. Oznaczone sa przy niej literami P, T i D
      P to jest zasilanie czyli wentylator. T jako powrót oleju do zbiornika
      na wezu D rozkłada sie belke ale i tez pochyla co zmienia sie przełącznikiem przy sterowniku. Opryskiwacz dzis fajnie rozłożyłem i również przechyliłem. Niestety nie moge go złożyć i przechylić w druga stronę
      dodam ze przy komputerze jest również sterowanie wentylatorem.bodajze zmniejszanie i zwiększanie predkosci wentylatora bo taki jest piktogram oraz korekcja belki z rekawem- czyli wieje do w kierunku ciagnika lub do tylu
       
      moge sie mylic w tym co pisze...jesli tak prosze mnie poprawić. Jednak nic innego zrobic nie mozna. Dodam ze wentylatora jeszcze nie podłączałem jednak twierdze ze nie jest on potrzebny do składania belki. Jutro postaram sie dodać zdj
      kupiłem okazyjnie ten opryskiwacz dlatego taki wybór. Rocznik 2000, sprowadzony przeze mnie z Francji
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Cinkowski96
      Witam, jaki nowy opryskiwacz sadowniczy ciągany 1000l z przystawką do jagodowych polecacie? Cena do 20 tyś zł.
    • Przez Cinkowski96
      sezam31 Witam, zastanawiam się nad zakupem nowego opryskiwacza Tad-len 1000l ciągany z przystawką do jagodowych. Znacie może jakieś opinie o nim? I czy warto dopłacić do włoskich części? Dostałem ofertę na takiego za 17500 zł.
    • Przez t25a1
      Kupie 2 zbiorniki mauzer 1000l uszkodzone(pęknięte, dziurawe). Najlepiej woj podkarpackie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj