Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Lukas85

Hardi 1000L 12m - opinie

Polecane posty

Lukas85    11

Koledzy zastanawiam sie nad zakupem opryskiwacza HARDI o szerokości 12m i pojemności około 1000L. Co myslicie o takim opryskiwaczu? Poprzedni nasz opryskiwacz opryskiwacz ma również 12m szerokości ale mniejszą beczkę. Przyczepialismy go do Ursusa C330 i pod ten ciagnik były tez robione ścieżki technologiczne. Teraz wymieniąc go na Hardiego będzie koniecznosc ciągania go większym ciągnikiem - w naszym przypadku NH TD90, z najszerszym ogumieniem jakie było dostępne. I tu pojawia sie problem. Mało tego że rozstaw kół jest inny to jeszcze szerokosc jednej opony w NH wynosi około 50cm więc sporo wiecej niz ścieżka technologiczna.

Kolejny minus to mała szerokosc opryskiwacza - bo przy 12m i szerokosci siewnika 3m pierwszy raz trzeba siac połowa siewnika wiec jest z tym troche więcej zabawy.

Zaleta w porówaniu z poprzednim opryskiwaczem - hydraulicznie rozkładana i podnoszona belka. Niestety ten model nie ma samopoziomowania.

Poglądowe zdjecie opryskiwacza o którym mowa:

yxao.png

1cris1    13

Kolego mam taki opryskiwac bardzo dobry nie mielismy z nim zadnych proplemow. Bedziemy go sprzedawac bo kupilismy nowego. Jak zainteresowany to pw

Lukas85    11

Cris możesz powiedziec jakim ciagnikiem go ciagałes? W tym opryskiwaczu obok manometru wychodzi taki przewód, jak sądze z czujnikiem indukcyjnym. U siebie tez masz cos takiego? Może wiesz do czego moze on służyc?

Wiadomość z agroFakt.pl

1cris1    13

CiAgamy go zerorkiem 6341 super. I nie ma zadnwgo problemu . Oj takich rzeczy to nwm.

Musialbym sprawdzic z tym przewodem. Twoj nh da rade bez problemu

Lukas85    11

Z tym ze da rade to jasne ze nie bedzie problemu. Nie wiem tylko co z tymi scieżkami, jak było z tym u Ciebie?

1cris1    13

ale co jak bylo u mnie?

u mnie nie robilismy sciezek pod ten opryskiwacz

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez FOX2
      Witam serdecznie,

Chciałbym się uprzejmie zwrócić do obecnych i przyszłych właścicieli ciągników New Holland serii wyżej wymienionych w temacie. Mianowicie z różnych źródeł dowiedziałem się, że firma New Holland postanowiła do każdej zakupionej maszyny z system SCR dodać właścicielowi całkowicie za darmo 1000L zbiornik, wyposażony w pompę elektryczną, z Ad Blue. Poniżej przedstawię kilka dowodów:

http://www.maszyny.d...olland-serii-t7
      Cytat:"Firma New Holland pomoże swoim klientom wdrożyć technologię SCR w okresie przejściowym, mającym na celu dostosowanie maszyn do norm emisji Tier 4A, dostarczając im bezpłatnie zbiornik AdBlue o pojemności 1000 litrów wraz z elektryczną pompą."

http://www.apra.pl/r...hp?content=1269
      Cytat: "Firma New Holland zapewnia, iż przy zakupie ciągnika z AdBlue dostarczy bezpłatnie zbiornik do niego o pojemności 1000 litrów wraz z elektryczną pompą."

http://www.rpt.pl/in...hp?content=1604
      Cytat: "Po zakończeniu prac modernizacyjnych portu lotniczego wszystkie ciągniki będą tankowały paliwo z jednego głównego zbiornika o pojemności 9000 litrów, przy którym umieszczony będzie 1000-litrowy zbiornik na AdBlue. W ten sposób ON i AdBlue będą trafiać do zbiorników „z pistoletu”. Obecnie 1000-litrowy zbiornik na roztwór mocznika stoi w garażu. Trzeba dodać, iż – jak potwierdza Robert Biskup – jest to zbiornik dostarczony nieodpłatnie wraz z pompą."

Dodatkowo, nawet na forum AF można doszukać się informacji potwierdzających powyższe linki, mianowicie:

Powyższy cytaty pochodzą z komentarzy pod zdjęciami z poniższych linków:
      http://www.agrofoto....page__total__13
      http://www.agrofoto....-auto-ccommand/

Prawdopodobnie znalazłbym jeszcze więcej wypowiedzi potwierdzających informacje z początku postu, ale do rzeczy.

Dlaczego powstał ten temat?
      Zamówiłem ciągnik serii T7, powoli zbliża się termin dostawy, a mój dealer, najwyraźniej "zapomniał" mnie o fakcie, darmowego zbiornika z Ad Blue, poinformować. Nie wiem z tego to wynika. Czy ten darmowy zbiornik jest tylko dla wybranych? A może jest darmowy tylko, jeżeli maszyna była zamówiona w jakimś szczególnym przedziale czasowym?

W związku z sprzecznymi informacjami oraz powyższym faktem, mam kilka pytań do obecnych i przyszłych właścicieli maszyn New Holland wyposażonych w system SCR. Wy najlepiej wiecie jak ta kwestia wygląda.
      1. Jaką maszynę, kiedy i gdzie zamówiliście?
      2. Kiedy maszynę odebraliście od dealera?
      3. Najważniejsze, czy otrzymaliście 1000L zbiornik Ad Blue?
      4. Czy dodatkowo musieliście płacić za ten zbiornik z Ad Blue, czy dostaliście go całkowicie za darmo?
      5. Czy dealer sam Was poinformował o tym gratisie, czy może musieliście się pytać, domagać i walczyć o coś, co New Holland miał zapewnić za darmo?
      6. Czy komuś dealer odmówił dania tego "gratisu"?
      7. Ostatnia już chyba kwestia. Co ten gratis tak naprawdę zawiera? Czy to jest pusty 1000L zbiornik, czy to może 1000L zbiornik wypełniony do pełna Ad Blue, czy może pusty zbiornik 1000L z elektryczną pompą, a może ostatnia opcja czyli 1000L zbiornik wypełniony do pełna Ad Blue oraz wyposażony w pompę elektryczną?

Przepraszam za tak obszerny post. Chciałbym się dowiedzieć, jak w praktyce wygląda kwestia tego gratisu, którego dotyczy ten temat. Mam nadzieję, że odpowiecie na moje pytania, co pozwoli mi rozpocząć konkretną rozmowę z dealerem.

Z góry dziękuję za wszelki informacje.
      Pozdrawiam,
      FOX2
    • Przez Przemek15_03
      Witam,

Mam takie pytanie czy ktos może mi napisac dokaładnie jak smarowac pompe od hardiego? nie mielam wczesniej takiej pompy. Wiem tylko że smaruje ja się smarem ale gdzie ? i jaki smar najlepszy ? Prosze o podpowiedz, pozdrawiam ( mam taką samą jak na zdjeciu ponizej tylko moja jest stara )

• Przez kazlab1
      Witam serdecznie, bardzo pilnie potrzebuje pomocy, Kupiłem opryskiwacz Hardi Master MB. Niestety nie pryszcze, natomiast ciecz jest mieszana w zbiorniku. Zanim sprawdzę pompę chciałbym się dowiedzieć od specjalisty jak powinny być ustawione zawory i jak się uruchamia? dołączam zdjęcia

• Przez Łukash
      Witam. Jestem od niedawna właścicielem takiego zestawu i mam problem z komputerem. Ten dolny komputer od sterowania sekcjami itd działa z tym ,że nie wyświetla się ciśnienie, cały czas jest 0. Z kolei na tym górnym komputerze gdzie wprowadza się dawkę, ustawienia, liczbę impulsów itd nie mogę zacząć nic bo wyświetla się błąd: "input missing" jeśli ustawię angielski a po niemiecku "Eingabe fehlt". Być może przyczyną obydwu problemów jest wina czujnika ciśnienia? Da się go jakoś sprawdzić?
      Komputer wygląda tak jak ten: http://www.traktorpool.pl/media/1306/1951306/4692455/Pflanzenschutzspritzen-Jacoby-4692455.jpg?height=800&width=600&quality=80
    • Przez Lukas85
      Koledzy mam w swoim opryskiwaczu Hardi LXY 800 zamontowany przepływomierz taki jak na zdjeciach ponizej. Opryskiwacz nie ma komputera ani elektrycznych sekcji jest tylko sam przeplywoimierz z przewodem. Moze ktos ma cos takiego zamontowanego u siebie i moglby sprawdzic ktore kable sa od zasilania? Z tego co wyczytalem przeplywka ma wyjscie OC, mam juz polan na jej wykorzystanie tylko musze wiedziec ktore przewody sa zasilaniem zeby jej nie uszkodzic