bluedaver

hydrauliczny bark do bron

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bluedaver    1

z uwagi na fakt, że posiadam brony "16" na pięcio-polowym barku, a jestem leniwy i nie chce wkur....ło mnie ręczne rozkładanie i składanie postanowiłem zrobić to na hydraulice, wykorzystałem płaskownik grubości 5mm szerokości 65mm, dwa stare tłoki (kiedyś dostaliśmy je przy zakupie nowego mtz 82, nikt do dziś nie potrafi wyjaśnić, dlaczego sowieci je dawali i do czego miały w tym ciągniku służyć), cały koszt z wężami redukcjami nie licząc tłoków(wreszcie po 24 latyach się do czegoś przydały) i mojej robocizny(3 popołudnia) to jakieś 300zł, a już nie trzeba będzie się meczyć...

fotki w mojej galerii

Edytowano przez bluedaver

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

Ta wiadomość odmieniła moje życie ....A na poważnie to nie widzę sensu zakładania takiego tematu w którym informujesz ludzi o swym dokonaniu które nie jest jakieś specjalnie przełomowe .Pomijając fakt że niema zdjęć.




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluedaver    1

dział nazywa się "zrób to sam"...a fotki masz w mojej galerii co jest wyraźnie napisane...może ktos cos podobnego zrobi...

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

Trafne spostrzeżenie :) Są tu w tym dziale tematy w których można się poradzić w sprawach technicznych lub przedstawić przebieg prac-efekty przedstawia się z reguły raczej w galerii ;) Zmartwię cie bo takie rzeczy ludzie robią od dobrych 20 lat --- > https://www.google.pl/search?q=brona+sk%C5%82adana+hydraulicznie&espv=210&es_sm=93&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=Hu8AU_SfPI-jhgeRqoCABw&ved=0CCoQsAQ&biw=1454&bih=726

 

A Twoja galeria wygląda tak :

00775685468841557126_thumb.jpg

I wyraźnie napisałem że niema w niej zdjęć .




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluedaver    1

moderator usunał, staram sie poprawić...

zdjęć nie będzie bo "nie przeszły" przez cenzurę, gdyby ktoś jednak potrzebował wyślę na maila

pozdrawiam

Edytowano przez bluedaver

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kingway
      Witam , czy ktoś z was wie jakie powinno być ciśnienie w akumulatorze hydraulicznym w Bizonie Rekordzie Z0-58 i czy powinno się go napełniać argonem ?
    • Przez tomek2201
      Witam. Będę wymieniał olej w skrzyni w JD i do tej pory był lany fabryczny Hy-Gard. Czy mogę zalać zamiast tego Fuchs Agrifarm Stou MC 10W40? Bo chciałbym mieć taki sam olej we wszystkich ciągnikach. Lał ktos ten olej do JD? Nie narobi mi problemów. Ciągnik ma rewers elektrohydrauliczny. Bo do NH TD60D myślę że bez problemu się nadaje.
    • Przez Marcin011086
      Witam wszystkich mam problem z moim John deere 6910s a mianowicie grzeje się olej hydrauliczny .Ciesnienie hydrauliczne jest w granicach 250 bar przy włączeniu pompy normalnie 20 - 30 bar 
    • Przez Juzeffff
      Witam! Mam problem dotyczący układu hydrauliki zewnętrznej w ciągniku Deutz Fahr Agrotron 215, mianowicie po wciśnięciu klawisza odpowiadającego za otwarcie elektrozaworu układ nie uaktywnia się, z kolei gdy ruszymy kierownicą układ staje się aktywny. Natomiast na drugiej parze złączy hydraulicznych na chwilę pokazuje się dioda informująca o kierunku przepływu oleju, a następnie gaśnie. Co może być powodem niedomagania? Ciśnienie układu wynosi od 180 do 200 atmosfer. 
      Pozdrawiam! 
    • Przez Bardock
      Hej wszystkim!
      Chciałbym zbudować podwozie maszyny w układzie skid steer - czyli jak bobcaty seri S, avanty serii 300 itp. Wiadomo, budżet jest ograniczony, więc nie mogę sobie pozwolić na pompy tłoczkowe, hydromotory tłoczkowe o zmiennej geometrii, rozdzielacze proporcjonalne elektroniczne itp. Chciałbym oprzeć się na rozdzielaczach sterowanych na linkę, dwóch joystickach na linkę, pompie zębatej. Do tego wszelkie potrzebne dzielniki strumienia itd.
      Tutaj pojawia się problem, gdyż przyznam się, że pogubiłem się jak to podłączyć, żeby spełniało moje założenia. Koncepcja jest taka, że z pompy muszą być zasilane rozdzielacze do jazdy oraz rozdzielacz do późniejszego wykorzystania do sterowania jakimś ramieniem manipulatora itd. Czy ktoś może podpowiedzieć schemat układu, jaki zrobić aby:
      - strumień był po równo dzielony na lewą i prawą jazdę,
      - w czasie jazdy możliwe było korzystanie z dodatkowych sekcji, przykładowo ramię robocze.
      Proszę także o dorzucenie linków do przykładowych elementów.
       
      To co dałem radę ustalić, to to, że aby lewa i prawa strona działały równo, muszę zastosować dzielnik strumienia 50/50 przed dwoma rozdzielaczami jednosekcyjnymi (tutaj dygresja - czy ktoś widział jednosekcyjne rozdzielacze na linkę? Czy można zawór jednosekcyjny sterowany dźwignią przerobić na sterowany linką?). Wtedy jedna sekcja na lewą stronę, jedna na prawą i powinno ładnie działać. Nie wiem tylko jak zrobić, żeby w czasie korzystania z ramienia roboczego, czyli z trzeciego rozdzielacza, możliwa dalej była jazda. Żeby na czas np. podnoszenia maszyna się nie zatrzymywała. Albo, w czasie jazdy nie da rady podnosić, olej idzie tylko na jazdę. No i jednocześnie, jeżeli maszyna się akurat nie porusza, to cały olej idzie do obsługi ramienia roboczego.
       
      Dziękuję z góry za wszystkie pomysły
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj