abuk14

John Deere seria 9xx i 10xx

Polecane posty

majs    0

Witam

Korzystając już z założonego tematu chciałbym zapytać się użytkowników JD 1065 ( być może w 1075 również) o ustawienie strumienia wiatru oraz szczeliny sit ( górnego, dolnego i kłosowego).

Rok temu próbowałem ustawić ale bezskutecznie. Ograniczyłem częściowo zanieczyszczenia w zbiorniku zboża przez półkłoski itp. ale nie jest to takie czyste zboże jakie powinno być.

Widziałem cięcie bizonem i po wysypaniu zboża było bardzo czyste. Sam byłem pełen podziwu, mimo, że był to bizon, że tak czysto wymłócone jest:)

Pozdrawiam i czekam na Waszą pomoc....

majs,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak masz połówki kłosów to domknij sito dolne,wiater mam ustawiony na prawie na maks przy dobrej cięzkiej pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dudi834    18

witam forumowiczów moje pytanie jest takie w johnie mam sieczkarnie załączaną na elektromagnes czy gasicie swoje jelonki jak załanczacie sieczkarnie czy trzeba gasic silnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

No chłopie bez jaj...jak to chcesz robić i potem chcesz krecić rozrusznikiem silnik z załączoną sieczkarnią? Makabra. Małe obroty silnika i załączasz poprostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

No nie do końca taka makabra. Ja mam JD 952 i tam jeszcze nie ma elektromagnesu tylko jest sprzęgło załączane ręcznie które można załączyć i rozłączyć tylko na zgaszonym silniku... Także odpalanie silnika razem z sieczkarnią nie jest czymś niesamowitym a tym bardziej makabrycznym :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
orion67    0

witam forumowiczów moje pytanie jest takie w johnie mam sieczkarnie załączaną na elektromagnes czy gasicie swoje jelonki jak załanczacie sieczkarnie czy trzeba gasic silnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobek1    0

@lukejro

Jak zalaczyleś rescznie sieczkarnie to ona dopiero po uzyskaniu odpowiednich obrotow silnika sie zalacza tak wiec ona nie chodzi od razu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzio16    0

Witam kolegów, mam problem w swoim JD 1065 mianowicie nie załącza mi się sieczkarnia, zakładam ją dokręcam wszystko, włączam młocarnie i nic!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z przodu przy wałku od włączania młocarni masz taką rolkę z sprężynką(to jest włącznik). Ta rolka nie zawsze opada. Włącz młocarnie i rusz lekko tą rolkę i na pewno wszystko zadziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gargo    0

Witam. Jestem w posiadaniu wałka napędu do skrzyni biegów i sprzęgła kompletnego do JD 965H. Tel 505040769

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

Witam ,jak jest z dostępem i cenami części zamiennych do 1075?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

zawsze sie gdzies znajdzie dana czesc

wiekszosc jes taka sama jak w innycz modelach

lozyska, pasy i lancuchy to nie problem zawsze znajdzie sie zamiennik


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy2777    0

Czy wie ktoś ile wchodzi litrów oleju do hydrauliki JD 952? i ile jest korków do spustu i gdzie je znajdę?? I jaki olej polecacie do hydrauliki ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

oleju wchodzi cos kolo 5-7l

korek spustowy powinien byc z lewej stronyt, na wezu, zaraz pod zbiorniczkiem

olej mozesz zalac i najtanszy i bedzie smigac

w serwisie leja olej firmy textran, i o ile dobrze pamietam nazwe, to urssa


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy2777    0
Napisano (edytowany)

A czy jestes pewny ze wchodzi tylko 5-7 litrow oleju do hydrauliki do JD952? Czy wymienic odrazu filtr hydrauliki? I jaki olej można dolać do skrzyni biegów? Z góry dzięki za odp

Edytowano przez siwy2777

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

jesli masz filtr wymienny i wymieniasz caly olej to raczej tak

do skrzyni to nie mam pojecia nigdy nie dolewany byl u nas

oleju na pewno wiecej niz 10l nie wchodzi, nie wiem dokladnie jak do tego modelu


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

w tamtym roku ojciec kupil filtrona, a teraz mann'a (olej), filtron, kiiedys z salonu mann'a(powietrze) i donaldson(paliwo)

olej chyba platinium orlenu


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

ja pakuje do silnika turdus 1055 model


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy2777    0
Napisano (edytowany)

Wiecie moze ile idzie oleju do silnika kombajnu JD 950 ?? ILE PALI?

Edytowano przez siwy2777

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

do silnika jakies 7-8 litrow, kup w 10 to jeszcze zostanie

nasz 1042 przy konkretnej robocie, z szieczkarnia wciagnie 70 a nawet 90 litrow na dzien (ok 10 godzin dziennie)


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy2777    0

OD czego jest wskaznik pod kierownica w kombajnie John Deere?? I gdzie powinien byc podłaczony bo u mnie jest właśnie zwinięty kabelek i nie jest podłączony ?

post-13878-0-89792100-1308059634_thumb.jpg

Edytowano przez siwy2777

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez Slavan
      Witam. Przymierzam się do zakupu john deera w540 z 2009r. Posiada ktoś taki i jest w stanie się wypowiedzieć na jago temat? Czy lepiej go odpuścić i wziąć 2256? Areał 110ha zbóż i 70ha qq.

    • Przez RolnikMat
      Zainteresował mnie ten model kombajny marki JOHN DEERE. Czy moglibyście mi powiedzieć co nieco o nim. Jakieś dane techniczne chodzi mi tu o moc silnika, masę kombajnu, cena, awaryjność. Proszę nie dawać linków z przekierowaniem na 1450 cws.
    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj