Skocz do zawartości
abuk14

John Deere seria 9xx i 10xx

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
john
romeki66    0

dzięki izydor 6280 w międzyczasie doszedłem że to była wina linki, miałem zamiennik gdy założyłem oryginalną linkę pożyczoną od kuzyna problem znikł a jeszcz jedno wczoraj wymieniłem docisk sprzęgła i dziś po założeniu tej linki sprzęgło chodzi bardzo lekko odkąd mam ten kombajn nigdy tak leciutko nie chodziło teraz tylko kupić pożądną linkę i do koszenia,

rafto    29

Dużo macie problemów ze swoimi jd w żniwa ?

Edytowano przez rafto

pep14    1

Witam

Potrzebuję większego kombajnu zamiast mojego JD 935 aby kosić też rzepak. Proszę o opinie na temat JD 955 I 965. Z jakim hederem najlepiej wybrać kombajn z ww.

Wiadomość z agroFakt.pl

STANK    11

Tylko że nic pasów nie obraca tylko po godzinie jazdy bez żadnych objawów orywa jakby siekierą uderzył

pep14 doszedłeś co jest przyczyną zrywania pasów ?, rozmawiałem z gościem ostatnio też obrywa mu pasy twierdził że przyczyną są wycięte koła pasowe czy też przekładnia  pasy wycięły już rowki   i dlatego tak może  być że rwie

pep14    1

Mechanik znalazł mi jednak luz na wariatorze niby niewielki ale jednak. Dorobili tulejki złożyli wyregulowali siłownik ( co też jest bardzo ważne ) no i żniwa dokończyłem.

MarcinKa    3

Witajcie,

tak na szybko,czy ogarniał ktoś temat hamulca w JD 952?

Problem jest taki ,że olej ze zbiorniczka znika ,pedał wpada pomału jak się naciska tylko ,że nigdzie od spodu nie ma wycieków.

Jednym słowem hamulce są ale na krótko.

Wie ktoś jak to tam jest rozwiązane??

Edytowano przez MarcinKa

pep14    1

Proszę o opinie na temat john deere 1042, szczególnie wydajność i awaryjność

izydor6280    483

przez 7 sezonów wymieniliśmy kilka łożysk i pasków, jakaś drobna kosmetyka, poza tym płyny ustrojowe i filtry, niezawodna maszyna i na areale do 20 ha spokojnie sobie radzi

pep14    1

izydor6260 Ile czasu zajmuje wykoszenie 1 ha dobrej pszenicy ( 8 t/ha) i rzepaku tym kombajnem ? Zastanawiam się czy wybrać jd 1042 czy dominator 48 ?

STANK    11

1072 ma silnik 125 KM a 1075 ma 150 KM , jest to taki pośredni kombajn między 1065 a 1075 , ma 5 wytrząsaczy i szerszą młocarnię jak 1075 , heder i reszta wyposażenia to zależy maja hedery 3,60 -4,20 -4,80 i czy sieczkarnie mają czy nie to już zależy jak był doposażony bardziej zbliżony jest do 1075 egzemplarz który raz widziałem  miał heder 3,60 i  silnik 125KM  nie wiem jak ze zbiornikiem na zboże w 1075 może być większy , pasy jezdne były dwa szerokie wariator na siłownik

Pajej    52

czyli jednak trzeba szukać 1075 a jeszcze jedno czy 975 i 1075 maja zblizona wydajność?

rafto    29

Z tego co wiem to są bardzo podobne wręcz identyczne tylko ze seria 10xx jest nowsza , maja np. komfortowe kabiny, jak rozmawiałem z handlarzem to mówił że seria 9xx jest najtwardszą i najlepszą serią .

Renault85-15TX    167

Tego to Ci kolego nie polecam, widziałem oglądałem stoi już sporo na olx. JD 975 i 1075 to dosłownie bracia pod każdym względem. Jak wiadomo 1075 jest młodszy bardziej komfortowa kabina, spotykana z klimą. Moc silnika ta sama co 975 i wszystko na podobnych szerokościach roboczych. Co do 1072 to mało czym się różni od 1075 jedynie mocą silnika i numeracją ale jest jedno ale do 1072 jest większy problem z używanymi częściami i jeszcze jedno za 1072 trzeba sporo więcej zapłacić niż za 1075. 

Pajej    52

czyli znasz ten egzemplarz z linku?

Jas miałem zbierac kase na 1075 ale jak 975 to "to samo" to może wcześniej się dorobie i zmienie, bo mercator 60 juz troche za mały

Renault85-15TX    167

975 posiadam już dwa sezony i nie raz na nim palce zbiłem więc co nieco o nim wiem. Jak szukałem dla siebie to trochę się już obeznałem w JD bo ich brałem szczególnie pod uwagę. A ten z linku widziałem, oglądałem, ale już wtedy kupiłem to jego nie brałem pod uwagę kupna chociaż nie było nawet sensu brać go pod uwagę bo on już swoje wykosił i nie jeden już na nim palce zbijał. 

Pajej    52

tasz 975 i co o nim powiesz warto sie tym interesować jak sie spijuje i gdzie do niego czesci? w Modlibozycach dostane?

STANK    11

czyli znasz ten egzemplarz z linku?

Jas miałem zbierac kase na 1075 ale jak 975 to "to samo" to może wcześniej się dorobie i zmienie, bo mercator 60 juz troche za mały

niby to samo , luknij na dupsko blachy w 1075 ma bardziej rozbudowane , na linku który wrzuciłeś to widać za silnikiem w 975 jest taki uskok  i jakby ten tył był taki ucięty , z części np wytrząsacz pasuje nawet od 965 do całej serii 1065 1075 975 1072 a nawet i do serii 11 xx różnica tylko na wałach

wszystko zależy ile możesz przeznaczyć   kasy na kombajn ja byłem nastawiony na 965 ale nic nie mogłem trafić i kupiłem 1065 dołożyłem jeszcze 10 tys , zawsze nowszy model zrób podobnie dołóż 10 -15 tys i poszukaj 1075

Edytowano przez STANK

izydor6280    483

też mi się wydaje że starsze są wykonane z nieco lepszego materiału

z częściami w lubelskim nie ma problemu, choć zwykle wymienia się pasy, gumy czy łożyska, a to dostaniesz niemal wszędzie

od siebie polecam http://www.lubagro.pl  ;)

Pajej    52

Jeszcze kilka pytań

1 czy to prawda ze sa tam jakies specjalne łożyska niektórzy mówią ze calowe

2 czy model 975 ma cofanie gardzieli tak jak 1075?

3 jak wysoko mozna rozładowac zboze tj czy na tira wysypie

Renault85-15TX    167

Jak chcesz jakieś szczegółowe wiadomości na temat 975 pisz na priv.
1. Łożyska wymieniałem i to już kilka dostałem bez problemu w każdym sklepie więc co ludzie mówią to nie słuchaj. 
2. 975 nie ma cofania gardzieli to własnie jeden minus ale już posiadam go 2 sezony i raz tylko w rzepaku mi lekko zabiło ale to łom w rękę i 5 min i sam cofniesz ręcznie. 
3. Z tirem może być problem z tego co słyszałem ale sam nie wysypywałem to się nie wypowiem. Gość ode mnie ze wsi ma 985 to wysypywał na tira ale nie wiem czy taka sama jest długość rury jak w 975. 
Co do części to w Modliborzycach dostaniesz wszystko, ewentualnie jak coś bardziej poważnego to zamówią i w ciągu 5 godzin jest u nich a jak chcesz do domu to na drugi dzień z rana jest u Ciebie tylko do godz. 17 musisz zamówić. Druga sprawa to w Draganach są używane części i to sporo do tego modelu ale gość żyd musisz dobrze negocjować. A trzecia to taka że wszystkie tryby, gumy, i inne pierdoły dostaniesz w GREGOR SKLEP. 

CONDOR    9

Jeżeli chodzi o "sypanie" na tzw. tira to zależy od dwóch rzeczy. Pierwsza sprawa zależy od naczepy (są różne wysokości przyczep). Ja spotkałem się z najniższą naczepą co ma 3.15 m po opuszczeniu na poduszkach. Druga sprawa zależy od długości rury. W modelach 965, 975, 985 (i nowszych 10xx i 11xx) występowały dwa rodzaje długości rur wysypowych. Ta krótsza ma wysokość (z tego jak dobrze pamiętam 3.2 m), a posiadając wersje z rurą dłuższą nie powinno być problemu z wysypem na najwyższe naczepy. 

Pajej    52

aha czyli nie zaleznie czy 10xx czy 9xx to trzeba szukac z odpowiednia rura... moje wymagania rosna, chyba takiego nie znajde :D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Przemoo10
      Witam
      Zamierzam kupić john deere 2264. Panowie i Panie prośba do was, na co zwrócić największą uwagę przy zakupię pod względem mechanicznym jak i elektronicznym. Z góry dziękuję za porady. Pozdrawiam
    • Przez adasDrop
      Witam. Mam pytanko chce kupić kombajn jd 430 i znalazłem opcje za 8500 PLN i niby są tylko małe wycieki i chciałem się zorientować czy ta cena jest adekwatna do tego kombajnu
    • Przez piwoo11
      witam czy może ktoś już wymieniał pas na młócarni i może nakreślić jak to zrobić najkorzystniej. z tego co zauważyłem to chyba będę musiał zdemontować podajnik kłosowy o ile się nie mylę.
    • Przez darek8405
      Witam. Potrzebuje informacji na temat kombajnu john deere 940 bo mam taki model na oku i zastanawiam  nad jego kupnem , kombajn będzie użytkowany na 10 ha jaka jest jego wydajność, spalanie jak z awaryjnością i na co zwrócić uwagę  podczas zakupu jakieś słabe punkty tej maszyny?
    • Przez Łukasz1987
      Proszę o pomoc jd 2650 na zajcu tuz (podnosnik) szarpie nie chce podniesc ramion szarpie nimi, wspomaganie sie przycina na zółwiu działa hydraulika choc leko ramiona poszarpuje wspomaganie działa. ćisnienie na wyjściu przyczepy 160 bar a na korku w pompie z przodu obok filterka korek (17) ok 9 10 bar po włączeniu zająca spada do zera i sie podnosi podobnie z tuzem. Panowie co robic gdzie jeszcze pomiezyc cisnienie?