abuk14

John Deere seria 9xx i 10xx

Polecane posty

carumus1    0

@carumus1

 

Część ma symbol AZ21028 ( wymieniałem 2 tygodnie temu), możesz to zamówić tu http://www.sklep.gas...904,20118).aspx lub zadzwoń do najbliższego dilera i zamów tą część u nich (ja dałem 120zł, czekałem 1 dzień od zamówienia)

 

 

 

o chłopie dzięki.. dobrze że chociaż zrozumiałeś to co napisałem bo mam 18 lat i niezbyt nie znam się na kombajnach ; P pojechałem z matką z tym plastikowym przewodem do sklepu z częściami i pan zaśpiewał mi 300zł no to ja podziękuję sobie. ale mój brat wczoraj przykleił tą rurkę i zobaczymy ile wytrzyma. jak rurka padnie znowu to zamówię z tej stronki co podałeś. Jeszcze raz dzięki.

ps. skąd mogę wziąć katalog z częściami do john deere 975? bo do bizona z056 wszędzie mogę dostać ale do zachodniej to już trudno dostępny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kilerboss    0

Witam, niedawno stałem się posiadaczem kombajnu JD 950. Mam pytanie, muszę wyregulować klepisko na dzwigniach, bo jak go kupiłem to był nie równo ustawiony. Potem robiłem przegląd i po remoncie ustawiłem wymiary szczeliny wejściowej i wyjściowej po swojemu wzorując się poprzednim kombajnem który posiadałem ale nie był to JD. Z tego co się orietowałem każdy kombajn posiada dokładne ustawienie szczelin w zależności od kąta opasania klepiska wzgledem bębna. Proszę o poradę, bo wczoraj młóciłem pszenżyto i nie mogłem ustawić kombajnu, bo jak zwiekszyłem szczelinę to wyrzucał połówki kłosa razem ze słomą czyli nie omłacał a jak zmniejszyłem szczelinę to mocno śrutował zboże. Wydaję mi się że to jest przyczyna złego ustawiena omłotu. Prędkość bębna 1200 obr/min. Klepisko i bęben jeszcze jest zdrowy.

Pozdrawiam Dominik

 

Witam, niedawno stałem się posiadaczem kombajnu JD 950. Mam pytanie, muszę wyregulować klepisko na dzwigniach, bo jak go kupiłem to był nie równo ustawiony. Potem robiłem przegląd i po remoncie ustawiłem wymiary szczeliny wejściowej i wyjściowej po swojemu wzorując się poprzednim kombajnem który posiadałem ale nie był to JD. Z tego co się orietowałem każdy kombajn posiada dokładne ustawienie szczelin w zależności od kąta opasania klepiska wzgledem bębna. Proszę o poradę, bo wczoraj młóciłem pszenżyto i nie mogłem ustawić kombajnu, bo jak zwiekszyłem szczelinę to wyrzucał połówki kłosa razem ze słomą czyli nie omłacał a jak zmniejszyłem szczelinę to mocno śrutował zboże. Wydaję mi się że to jest przyczyna złego ustawiena omłotu. Prędkość bębna 1200 obr/min. Klepisko i bęben jeszcze jest zdrowy.

Pozdrawiam Dominik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
carumus1    0

@carumus1 zapytaj tutaj, doastaniesz wiekszosc czesci do Johna http://www.lubagro.pl/

 

ok dzięki za link, na pewno się przyda jak w żniwa coś znowu padnie ;)

Ja zamawiałem w Rol-Bracie

 

Katalog masz tu http://jdpc.deere.co...PageServlet_Alt

 

Wpisujesz na górze po lewo 975, potem find i klikasz drugą pozycję

 

dzięki za katalog, przyda się w żniwa ;-)

 

chłopaki to jeszcze raz dziękuję za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam. Mam problem z pasem młocarni. Tak mi się wydaje, bo obroty strasznie skaczą i pas jest dość luźny, w dwóch miejscach brakuje po 2/3 zęby. Czy pas firmy GATES jest warty polecenia? Szczerze powiem że nie chcę inwestować 1400 zł za oryginalny pas JD, czy ten Gates da radę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gomez01    1

Ja mam stomilowski juz czwarty sezon i sprawuje sie bez problemu a wydaje mi sie ze jest jeszcze tańszy niż gates także mozesz smiało kupić nawet stolmil a próbowałes naciagnąć pasek w moim 970 słuzy do tego taka sprężyna na ramieniu wariatora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sprawa z pasem młocarni załatwiona. Kupiony GATES, wymieniony i problem ustąpił. Pracuje normalnie, obroty nie skaczą.

 

Pojawił się nowy problem. Ukręciła się pół oś. Kombajn jest na mechanicznej skrzyni a obecnie na allegro jest cała zwolnica w dość przyzwoitych pieniądzach od hydrostatu. Ktoś orientuje się czy te zwolnice są takie same? Po zdjęciach z ogłoszenia stwierdzam że z wierzchu są identyczne, ale czy mają takie samo przełożenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

a co sie stalo?

jesli tylko silnik zapowietrzony to dokrecaj przewody na wtryskach po kolei

 

na pompie powinna byc gdzies w gornej czesci sruba, prawdopodobnie M6

Edytowano przez izydor6280

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek83    16

pompe dawałem do regeneracji , nie chciała palić gdy była gorąca, a teraz nie wiem jak ją odpowietrzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezeta10    11

kolego bardzo prosty sposób wystarczy odkręcić rurke na ostatnim wtrysku i kręcić rozrusznikiem , ewentualnie plaka pryskać w układ dolotowy i bardzo szybko sie odpowietrzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gomez01    1

Przyjacielu a ile taka przyjemność regeneracji kosztuje bo mój john tez nie zapala jak jest ciepły i mósiałbym też to zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Ja dawałem swoją 6 lat temu to kompletna regeneracja pompy 1200zł. Serwis regenerujący usilnie wciskał mi także wtryski abym kupił od nich, ponieważ stwierdzili, że teraz jak pompa będzie podawać prawidłowe nominalne ciśnienie to wtryski zaczną lać. Przez owe 6 lat JD lata na tych samych wtryskach i na razie jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może ktoś wie dlaczego podczas odpalania john deere puszcza taką chmurę czarnego dymu jak ruski czołg, albo ten oto pojazd w 10s filmu:

 

Nie bierze oleju, ma siłę, nie grzeje się, pali dobrze kilka obrotów silnika i łapie od razu nawet po dłuższym przestoju (kilka miesięcy) podczas pracy nie puszcza żadnego dymku, ale podczas odpalania dziwnie to wygląda. Jest tak samo za każdym razem, bez znaczenia czy rozgrzany czy też nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot2385    57

Polecałbym wszystkim zapalonym fanom Bizona kiedyś choć na krótko przesiąść się na johna to z pewnością zdecydowana większość nie będzie chciała już wracać. Mam Jasia dokładnie model 950 i w tym roku będą jego jubileuszowe 15 żniwa u mnie. Maszyna bardzo oszczędna cicha i mało awaryjna. Na początku było trochę kiepsko dostać części ale teraz zamawiam wszystko bez problemu z dostawą do domu. W tym roku muszę wymienić prądnicę bo mi się spaliła no i pompa hamulcowa zaczyna mi siadać <_< No ale co tam, kombajn już w pierwszym roku się zwrócił a na części wydałem przez cały ten czas co kumpel wydaje na bizona co roku...

Edytowano przez kojot2385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gomez01    1

Witam wszystkich zabiera sie juz ktoś za przygotowanie kombajnu do zniw. ;-) Ja mysle ze już pomału bedzie pora bo jęczmienie żimowe to rosna w zadziwiajacym tempie . Jakie naprawy przewidujecie przed sezonem ??. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

Prośba. Potrzebuję wartości ustawień młocarni i wiatru do koszenia QQ w JD 1075. Będę wdzięczny :)


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Poszukuje schematu elektryki do jd 1075 lub od czego jest każdy bezpiecznik.

skorzystałem z nie mojego zdjęcia

bez tytułu.bmp

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jestem posiadaczem john deere 1032 i chciałbym go sprzedac lub zamienic heder 2.65 na wiekszy np. od john deere 1042 i czy da rade? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Jakiej firmy- producenta kupujecie filtry powietrza, paliwowe i olejowe do swoich jd ?? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez Slavan
      Witam. Przymierzam się do zakupu john deera w540 z 2009r. Posiada ktoś taki i jest w stanie się wypowiedzieć na jago temat? Czy lepiej go odpuścić i wziąć 2256? Areał 110ha zbóż i 70ha qq.

    • Przez RolnikMat
      Zainteresował mnie ten model kombajny marki JOHN DEERE. Czy moglibyście mi powiedzieć co nieco o nim. Jakieś dane techniczne chodzi mi tu o moc silnika, masę kombajnu, cena, awaryjność. Proszę nie dawać linków z przekierowaniem na 1450 cws.
    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj