abuk14

John Deere seria 9xx i 10xx

Polecane posty

izydor6280    1146

szybkie pytanie

czy moge zalac uklad chlodzenia plynem jesli wczesniej byl zalany woda? nic sie nie rozszczelni?


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Mozna a nawet jest wskazane. Tylko kup dobry plyn chlodzacy ,dobry w sensie taki oleisty ktory dobrze smaruje pompe wody. W serwisach Renault maja plyn Motrio, jak umoczysz reke to jest tak sliska jakbys w oleju zamoczył. Cena podobna jak kazdego innego koncentratu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gomez01    1

Witam wymieniam łozyska na wale młócarni w Janku 970 orginalne łożyska kosztują około 380-400 zł za sztuke a zamienniki miedzy 150-200zl sztuka, i tu moje pytanko czy zmieniał juz ktoś te łozyska i zastosował może tańsza wersje jeżeli tak to jak owe łożyska sie zachowują czy daja rade ?? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beni226    0

Panowie powiedzcie jaka prędkość robocza jest najbardziej odpowiednia dla JD 975 150km , 4,2 szerokość robocza hedera. Plon około 5t/ha. Jakim biegiem najlepiej operować. Skrzynia 4biegowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

moze ktos wie jak ustawic Johna 1042 pod rzepak, glownie chodzi o sita


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelzaza    5

Sita chyba zamykasz do końca, młocarnia około 600-650obrotów klepisko ze 3 ząbki od dołu a wiatr w czasie pracy się okaże. My tak ustawialiśmy 1065 i ładnie czysto młócił i nie łupał ziarna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek83    16

mam takie pytanie jaka może być przyczyna wyżucania płynu z chłodnicy przez górny korek ,zaznaczam że temparetura jest w normie JD 955

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

195 EUR netto :D

Edytowano przez lukejro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Staneło na 850zł brutto ale za to 7 dniowy termin oczekiwania... Narazie będę testował "Turka"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

proszę o pomoc, jak znaleźć w katalogu on line john deere part catalog rozdrabniacz (sieczkarnię) słomy bo potrzebuję dokupić element od jej załączania bo się rozleciał a nie mogę ni jak znaleźć. pomóżcie


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

w katalogu 1032-52 nie ma opisanej sieczkarni, mozliwe ze i w serii 10x5 tez nie ma

najlepiej wez czesc i do sklepu


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gomez01    1

Witam panowie Jak tam wasze przygotowania maszyn do sezonu 2013 u mnie prace zbliżaja sie ku koncowi została jeszcze tylko jedna rzecz do poprawienia a mianowicie obroty silnika podczas pracy i zwracam sie tu z proźba do posiadaczy kombajnów serii 9xx i 1xxx posiadajacych silniki 6 cylindrowe czy może orientuje sie ktos z jakimi obrotami powinny nasze kombajny pracować bo wydaje mi sie ze moja 970- ma za duze obroty mówi mi to co drugi kombajnista który go słyszy a i ja stwierdzam ze na słuch to ma dosć wysokie pozatym odkad go kupiłem miał tendencje do grzania sie dodam tylko ze nigdy go nie przegrzałem ale uwazac trzeba było bardzo na temperature dopiero w zeszłym sezonie po zamontowaniu dodatkowej chłodnicy problem zniknoł poza tym ma jeszcze dziwna tendencje do zrywania śrób oraz uchwytów na sitach nie jest to czeste bo zdarza sie to raz na 30-40 hektarów ale jest i odnosze wrażenie ze jest to spowodowane własnie zbyt wysoka praca silnika co przenosi sie na szybsza prace podzespołow grzanie sie silnika i zrywanie sit.Zamówiłem juz laserowy tahometr do sprawdzenia jakie rzeczywiscie ma obroty ale potrzebuje jakis odnosnik jakie powinny byc prawidłowe dlatego prosze o pomoc. Prosze o forumowiczów i moderatora o wyrozumiałośc ponieważ zamieszcze ten post w innych tematach zwiazanych z seria 9xxi 1xxx . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1995    0

Witam, mam model 1075 (jest to mój pierwszy kombajn) i nie wiem jakie zadanie ma czujnik w skrzyni biegów (na kablu od czujnika jest wyłącznik). Pomoże ktoś?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gomez01    1

Witam miał ktos problem z hamulcami przy swoim john deerze problem u mnie wyglada tak że hamulce straciły takjakby swoja płynność po nacisnieciu pedału hamulca jest takie pókniecie i szarpniecie i hamuje odrazu na 50 % miał ktos taka przypadłosc ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

moze cos z cylinderkami?

 

wiecie moze gdzie w katalogu znalesc sieczkarnie do 1042,

wpisalem numer sieczkarni w katalog ale nic sie nie znalazlo

2013-07-19_12-35-46_0__658498.jpg


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Witam miał ktos problem z hamulcami przy swoim john deerze problem u mnie wyglada tak że hamulce straciły takjakby swoja płynność po nacisnieciu pedału hamulca jest takie pókniecie i szarpniecie i hamuje odrazu na 50 % miał ktos taka przypadłosc ??

Miałem podobny problem, trochę pomogło odpowietrzenie układu (odpowietrzałem na tłoczkach przy kołach, pompy hamulcowej nie ruszałem), ale ogólnie i tak rewelacji nie ma. Najważniejsze, że hamuje także nie kombinowałem więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rysiek1    0

Witam.mam problem z 975.otóż przy cofaniu dzwigni gazu z pełnych obrotów na niskie silnik gaśnie, lub też prawie zgaśnie ale uda mu zię wrócić do wolnych obrotów.myślałem że wolne obroty są za niskie,podkręcłem i wraz to samo.prawie zgasł ale wrócił do tych "podkręconych niskich obrotów".czy ktoś wie co jest tego przyczyną?

Edytowano przez rysiek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
carumus1    0

witam, wczoraj gdy mój ojciec wjechał jd 975 do garażu i podczas cofania sprzęgło przestało reagowac znaczy pedał był do końca a kombajn dalej jechał i musieliśmy pieńki pod koła żeby kombajn zgasł. dzisiaj sprawdzaliśmy jaką przyczyną było i patrzymy pod pedałem hamulców jakaś rurka pękła i zdjęliśmy jakby pompkę ona wyglądała podobnie jak orbitrol i w środku był plastikowy przewód.. są tam 2 przewody i nie wiemy jak ona się nazywa więc postanowiłem zrobić parę zdjęć i wrzucę.. gdy wlaliśmy płyn hamulcowy do tego małego zbiorniczka tam gdzie są biegi to właśnie przez ten plastikowy przewód przeciekał. jak jeszcze wcisnę sprzęgło do końca to słychać jak powietrze ucieka.

 

oto zdjęcia:

post-54320-0-58540000-1374419672_thumb.jpg

post-54320-0-16887200-1374419804_thumb.jpg

post-54320-0-61269900-1374420206_thumb.jpg

post-54320-0-95686500-1374420384_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

witam

czy przy sieczkarni macie jeden pasek zespolony, czy dwa klinowe?


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez Slavan
      Witam. Przymierzam się do zakupu john deera w540 z 2009r. Posiada ktoś taki i jest w stanie się wypowiedzieć na jago temat? Czy lepiej go odpuścić i wziąć 2256? Areał 110ha zbóż i 70ha qq.

    • Przez RolnikMat
      Zainteresował mnie ten model kombajny marki JOHN DEERE. Czy moglibyście mi powiedzieć co nieco o nim. Jakieś dane techniczne chodzi mi tu o moc silnika, masę kombajnu, cena, awaryjność. Proszę nie dawać linków z przekierowaniem na 1450 cws.
    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj