abuk14

John Deere seria 9xx i 10xx

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
siwy2777    0

A mogłbys zrobic zdj i wyslac do mnie ?? Prosze o jak najszybsze foto kto ma niech wstawi albo mi przesle ?? Z gory dzieki

Edytowano przez siwy2777

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

może ten temat będzie poczytniejszy dobra mam takie pytanie, grzeje mi się silnik pod obciązeniem dużym lub gdy temperatura otoczenia jest wyższa, podejrzewam uszczelkę pod głowicą, sprawdzałem na ciepłym silniku bez obciążenia testerem i płyn nie zmienił koloru co by wskazywało że jest dobra, zobacze jeszcze raz przy koszeniu jęczmienia ozimego, czy mieliście podobny przypadek u siebie ? od razu zapytam jaki powinien byc luz zaworów


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rasello    0

Witam wszystkich mam takie pytanie. Który kombajn będzie lepiej czyścił?? John deere 950, czy np. claas mercator 70? Prosiłbym o szybką odpowiedź, bo mam takie na oku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rasello    0

chodzi mi głównie o czyszczenie rzepaku. Bo kiedyś słyszałem już od nie jednej osoby, że te stare john deere lepiej czyszczą od starych claasów.. Bo chyba w starszych claasach są sita wyjmowane, a w john deereach żaluzyjne tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Z rzepakiem nie mialem nigdy doczynienia a szkoda <_<

 

Ale przewaznie wszystko zalezy od ustawienia kombajnu


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rasello    0

no właśnie nie wiem bo jak sita nie są żaluzjowe to też da się tak dobrze ustawić kombajn?? Mi w zeszłym roku facet kosił właśnie claasem mercatorem 60, niby założył te sita do rzepaku, ale strasznie słabo czyściło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Dobrze słyszałeś co do sit,tylko wiec jedno kombajn nie służy do czyszczenia tylko koszenia,zawsze trzeba iść na kompromis co do czystości w zbiorniku,gdy postawisz na super czystość to są spore straty.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rasello    0

no ok. tylko, że jak w zeszłym roku mi skosił to nawet po ponownym oczyszczeniu rzepaku w stodole była katastrofa... A john deerey serii 900 mają sita żaluzjowe tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Tak żaluzjowe,ale to dalej zależy od ustawienia kombajnu i umiejętności kombajnisty.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Dokładnie jak piszesz np.JD970 polecam


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majs    0

Witam wszystkich.

Mam problem z hydrobalansem w JD 1068H.

Po włączeniu automatycznego wyrównywania poziomu kombajnu do podłoża z niewiadomego powodu przechyla maksymalnie na lewą stronę. Odpowietrzyłem siłowniki, przechylałem na maksa w lewo w prawo i auto. jak było napisane i to też nic nie dało. Sprawdzałem mechanizm tym sterujący również się nie zacina. Wydaje mi się , że zaczeło szwankować po awarii węzyka od siłownika wysypu. Wyleciało sporo oleju ale myślę, że po odpowietrzeniu powinno się naprawić ale tak się nie dzieje...

Czy ktoś z was miał taki problem. Proszę o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

bo może jest zbyt mało oleju na chłopski rozum


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majs    0

Na chłopski rozum, jest to zbyt banalne:)

Oleju jest odpowiedni poziom - Uzupełniałem.

Prosiłbym o radę jeśli ktoś miał z tym do czynienia.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

czy ktoś zna przyczynę przegrzewania się silnika w 1055 oprócz uszczelki pod głowicą ? wszelkie sugestie mile widziane


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym umył chlodnicę porządnie, jeżeli mówisz że uszczelka pod głowica to może i gumki na tulejach też przepuszczają.

Czy wymieniał ktoś panewki na wytrząsaczach. W tamtym roku urwał się na wał i razem z nowym wałem wymieniliśmy nowe panewki i gościu ze sklepu powiedział nam że te panewki są góra na 100h a żeby dłużej chodziły to trzeba założyć oryginalne koszt to ok.190zł 1 komplet. Tak się zastanawiam czy jest sens inwestować te 8x190 jak te panewki nie maja luzu chociaż kombajn zrobił już na nich z 70h. Może ktos zakładał takie panewki nie oryginalne i ma orientacje ile to może wychodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majs    0

czy ktoś zna przyczynę przegrzewania się silnika w 1055 oprócz uszczelki pod głowicą ? wszelkie sugestie mile widziane

 

Sprawdź filtr powietrza. Jeśli czyścisz i nadal się grzeje to prawdopodobnie turbina pada ale to czułbyś w mocy. Jeszcze możesz zdjąć chłodnicę odkamienić i wymyć porządnie.

Myślę, że jeszcze paski mogą się slizgać lub pompa wodna ale raczej mało prawdopodobne.

 

 

Czy wymieniał ktoś panewki na wytrząsaczach. W tamtym roku urwał się na wał i razem z nowym wałem wymieniliśmy nowe panewki i gościu ze sklepu powiedział nam że te panewki są góra na 100h a żeby dłużej chodziły to trzeba założyć oryginalne koszt to ok.190zł 1 komplet. Tak się zastanawiam czy jest sens inwestować te 8x190 jak te panewki nie maja luzu chociaż kombajn zrobił już na nich z 70h. Może ktos zakładał takie panewki nie oryginalne i ma orientacje ile to może wychodzić.

 

Jeśli chodzi o panewki drawniane to jednym z prostrzych rozwiązań jest zeszliowanie ich jak jest zbyt duży luz na wytrząsaczach. Tylko musisz szlifować wszystkie równo i taką samą ilość.

Tanio i pochodzi na tych bez wydatków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gomez01    1

Panewki spokojnie wytrzymają dużo więcej niż 100 h moj 970 ma tylko smarowane tawotem raz na sezon i nie moge narzekać a widać ze nie wszystkie sa oryginalne. Starszy miał kiedyś 730 i to dwie sztuki dorabiał mu znajomy stolarz za znikome koszta :P i wytrzymały 3 sezony . Nie to zeby sie rozleciały tylko kombajn poszedł do żyda .

 

 

 

 

Co do grzania wyciagnij termostat zagotuj w garnuszku wody i zobacz czy sie otwiera jak nie to masz odpowiedź :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

termostat jest wyrzucony a kombajn grzeje się pod dużym obciązeniem np. z sieczkarnią lub w temperaturze od 26 stopni, panewki ja wymienaiłem ale się grzały i założyłem stare

Edytowano przez atomik

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gomez01    1

Skoro panewki ci sie grzały to były za mocno spasowane musza mieć wyczuwalny luz na wale proponuje dociać z tektury dystanse pomiedzy dwie panewki i wtedy skrecac . co do grzania mozesz miec faktycznie chłodnice zakamienioną, wymiana to dośc spory wydatek. Ja miałem w poprzedni sezon podobny problem. jutro kończe dokładanie drugiej chłodnicy co powinno duzo pomóc ale bede wiedział dopiero w polu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

podkładałem już i tak się grzały


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

@majs turbina w 1055 to "bardzo rzadki okaz" :lol: ,one wychodzily z 6 cyl wolnossacymi jednostkami.

Jesli chodzi o wymiane uszczelki pod glowica to nie ma sie czego obawiac bo robota bardzo latwa i przyjemna, lepiej teraz jak w połowie zniw silnik zatrzec i dopiero sie zacznie sraczka.

Proponuje zaczac od demontazu pompy wody, gdyz wychodzily egzemplarze z ebonitowym srodkiem ktory sie po prostu urywał i silnik nie mial obiegu.Mialem to samo w 3140 a to ten sam silnik, i slyszałem i kilku takich przypadkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

o to już coś dziękuję będę próbował jak coś dam znać jakie są efekty


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez Slavan
      Witam. Przymierzam się do zakupu john deera w540 z 2009r. Posiada ktoś taki i jest w stanie się wypowiedzieć na jago temat? Czy lepiej go odpuścić i wziąć 2256? Areał 110ha zbóż i 70ha qq.

    • Przez RolnikMat
      Zainteresował mnie ten model kombajny marki JOHN DEERE. Czy moglibyście mi powiedzieć co nieco o nim. Jakieś dane techniczne chodzi mi tu o moc silnika, masę kombajnu, cena, awaryjność. Proszę nie dawać linków z przekierowaniem na 1450 cws.
    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj