abuk14

John Deere seria 9xx i 10xx

Polecane posty

radek83    16

Witam mam pytanie jaki olej idzie do silnika i jaki do hydrauliki do JD 955, jeszcze jedno pytanie co to może być jak opuszczam heder na małych obrotach silnika to strasznie coś trzeszczy :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co do olejów to ja leje do silnika fuchsa agrifarm mot 15w 40 do hydrauliki tez możesz coś wybrać z fuchsa np renolin b 46 hvi a co do trzeszczenia to mam tak samo i towarzyszy temu takie szarpnięcia jak go opuszczam.Jak dzwoniłem do serwisu to koles powiedział że przyczy może być kilka ale prawdopodobnie pęknięta jest membrana w akumulatorze gazowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateush    2

widze że to wada chyba większoći JD ze trzeszczy i szarpie wiele osób ma z tym problem i ja tez w swoim 1052 jedne z agrofotowiczów miał też to samo (szarpnięcie przy opuszczaniu) i wymienił dławaik w rozdzielaczu mówił ze już wszystko ok kombajn jaki on ma jd 1055


sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek83    16

Co do olejów to ja leje do silnika fuchsa agrifarm mot 15w 40 do hydrauliki tez możesz coś wybrać z fuchsa np renolin b 46 hvi a co do trzeszczenia to mam tak samo i towarzyszy temu takie szarpnięcia jak go opuszczam.Jak dzwoniłem do serwisu to koles powiedział że przyczy może być kilka ale prawdopodobnie pęknięta jest membrana w akumulatorze gazowym

w kturym miejscu znajduje się ten akumulator gazowy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Akumulatora musisz szukac na przedniej osi kombajnu kolo silowników podnoszenia hedera.

Wracajac do serii 10xx to słyszałem duzo pochlebnych opinii.Jeden znajomy przez kilka lat miał 1085 to jedyna rzeczą jaka naprawiał to połosie przednie i losyska wytrzasaczy,nie mowie o lozyskach i paskach bo to materiały eksploatacyjne. Dwa lata temu kupil 1450 ale zauwazył ze w słabszym zborzu 1085 jest wydajniejszy niz 1450 ktory za to w wydajnym zborzu lepiej sie spisuje i roznice wynikały głownie z szerokosci hedera .Takie on miał zdanie jako użytkownik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja akurat ten akumulator mam z prawej strony kombajnu naprzeciw koła.Co do awaryjności to oprócz pękniętej sprężynki na dżwigni przyspieszacza nie miałem żadnej awarii. Nie wiem czemu grzeje mi się wał wytrząsacza mimo że na panewkach jest luz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek83    16

może dlatego się grzeje że jest ten luz (muwię o luzie poprzecznym),umnie też się grzeje i jest ten luz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Mój 970 niema akumulatora hydraulicznego i mimo założenia hederka 4,2m (poprzednio 3,6m)

opuszcza idealnie.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

No to u mnie podobnie jak u kolegi wyżej. Też w moim 970 nie mam aku i ładnie opuszcza. Piotr możesz mi powiedzieć jak wygląda prędkość przy zmianie hedera na większy? Czy na słabszych zbożach wrzucasz na 2 bieg czy lecisz przy tej szerokości tylko 1? A jak wygląda sprawa na zbożu o wysokiej wydajności- czy wtedy to tylko 1 i minimum na przyspieszaczu przy takim hederze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Hederek ten 4,20 użytkuje pierwszy sezon, w tym roku plony były nie ciekawe więc; pełna szerokość i drugi bieg wydajność z ha 5-5,5t przyśpieszacz od 0 do maxa . Na starym hedrze 3,60 przy plonie 8 -8,5 t/ha to jedynka czasami była za szybka. Jednego roku wcześnie kosiłem pszenżyto sypało doskonale to musiałem przełożyć siłownik od warjatoja i pasy jazdy aby maxymalnie go spowolnić,przez całe 2ha nie używałem przyśpieszacza to była męka.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

No właśnie, ja na pszenżycie miałem podobnie jak Ty, ale na szczęście obeszło się bez eksperymentów na wariatorze. Przy plonie prawie 8t/ha nie było mowy o przyspieszaczu na 1biegu. Jednak zauważyłem, że przepustowość jest też związana z długością słomy (wiadomo, dużo masy to wydajność i szybkość też spadnie). Akurat wtedy miałem nie skracane antywylegaczem (na szczęście ładnie stało, ale było meeeega długie). Kolejne lata już skracałem, plon był podobny bo od 7,5 do 8t/ha, bieg oczywiście też 1, ale można już było popchnąć przyspieszacz do połowy. Wszystko oczywiście na hederze 3,6m.

To teraz czekam z niecierpliwością do następnych żniw i będę wdzięczny jak opiszesz swoje spostrzeżenia po robocie na większym hederze.

 

Pozdrawiam. Darek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dudi834    18

Witam. Mam pytanie do użytkowników forum czy wie ktoś dlaczego silniki john deera się uszkadzają nie wiem zacierają po prostu przestają pracować. Pytam dlatego ze chcę kupić johnem 955 i dużo jest kombajnów z uszkodzonymi silnikami na przykład jeden handlarz mówi ze silnik stanął rolnikowi w polu i tyle. I teraz pytanie czy silniki john deer mają jakieś wady punkty słabe dlaczego się zacierają czy porostu z winy użytkownika a jeśli tak to jakie. Powstrzymuje mnie to przed zakupem jelonka możne pomożecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nickfrey    0

Pewnie ma to związek z tym, że wcześniej import kombajnów JD był mniejszy a teraz ich liczba się zwiększyła i żeby dobrze pracowały trzeba je po prostu wyremontować. Jednak coś chyba jest z tą mniejsza trwałością silników john deere, bo latem kupowałem części w firmie Tech-agro i okazało się, że nic nie sprzedali do kombajnów claas tylko wszystko do JD. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Silniki w tych kombajnach sa takie same jak w ciagnikach serii 3x40 i 3x50 wiec raczej nie ma mowy o wadliwej serii bo w ciagnikach wytrzymuja ponad 20 tys MTH i dalej chodza. Doszukiwał bym sie raczej winy użytkownika a mianowiceie oszczednosci na plynach i olejach. Jak ktos malo kosi to potrafi olej zmieniac co 5 lat bo "na bagnecie ładnie wyglada" i do tego leja jeszcze Superol wiec nie ma sie co dziwic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Witam. Mam pytanie do użytkowników forum czy wie ktoś dlaczego silniki john deera się uszkadzają nie wiem zacierają po prostu przestają pracować. Pytam dlatego ze chcę kupić johnem 955 i dużo jest kombajnów z uszkodzonymi silnikami na przykład jeden handlarz mówi ze silnik stanął rolnikowi w polu i tyle. I teraz pytanie czy silniki john deer mają jakieś wady punkty słabe dlaczego się zacierają czy porostu z winy użytkownika a jeśli tak to jakie. Powstrzymuje mnie to przed zakupem jelonka możne pomożecie?

955 to już starszy model jest. Mój 970 ma już ponad 30lat. Takie stare kombajny mają bardzo duże przebiegi, bo na zachodzie nie kupują maszyn aby stały tylko mają pracować. W moim JD obrotomierz niestety był zepsuty, a zatrzymany jest na niecałe 4tys mth (uważam, że i tak zrobił o wiele wiele więcej). A kto wie jaka jest mentalność rolników na zachodzie- czy przykładowo na kilka sezonów przed planowanym pozbyciem się maszyny nie zaniedbują czynności serwisowych bo mają to w gdzieś jeśli wiedzą, że kombajn pójdzie na handel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fulton    18

Witam:) Posiadam JD 955 i mam taki problem a mianowicie nie moge wyłączyć młockarni:( Dźwidnia niby jest w pozycji wyłączonej a i tak pracuje. Nie można przesunąć tej dźwigni w pozycje włącz. Co zrobić?? Prosze o szybka odpowiedz:) pozdro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Zobacz czy napinacz sie nie zapiekł na jakiejs tuleji. Mialem cos takiego w NH i wystarczylo rozebrac,wyczyścic i nasmarowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Dokładnie problem jest w tulejce lub regulacji napinacza.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fulton    18

Witam:) Posiadam JD 955 sprowadzonego z Danii i jest w nim komputer ktorego nie umiem ustwaic:( Dodaje zdjecie i gdyby ktos cos wiedział to prosze pisać:) pozdropost-9956-127296967476_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dudi834    18

Witam Forumowiczów Zakupiłem john deere 955 i mam taki problem mianowicie przy hederze tam gdzie bierze napęd obk gardzieli jest taki wałek na wypust z jednej strony z drugiej jest zębatka jedna a druga za wale od hedera i nie ma nic więcej i moje pytanie do użytkowników Johnów czego ta jeszcze brakuje i czy te dwa wały muszą byc ustawione osiowo no bo nie są heder nie był podpinany podczas zakupu i dlatego braki proc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Te zębatki muszą dolegać do siebie następnie opinasz je łańcuszkiem i na to nasuwasz taką osłonę i masz załączony napęd hedra.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Witam. W związku, że jadę jutro obejrzeć kombajny zbożowe JD prawdopodobnie modele 1075, 952 i jakiś chyba jeszcze to mam kilka pytań. Czym różnią się modele z cyfrą nieparzystą na końcu od tych z parzystą? Pewien użytkownik Jelonków i jednocześnie osoba, która sprowadza kombajny z Niemiec doradziła żeby lepiej poszukać z nieparzystą, bo w tych modelach parzystych są problemy z łożyskami. Wiem, nie są to kombajny nowe, zależy też dużo od ich wcześniejszego użytkowania, ale skoro tak powiedział to coś w tym pewnie jest. Może ktoś kto użytkuje tego typu sprzęt podpowiedzieć, które modele są lepsze, które gorsze?


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

O jaki problem z lożyskami mu chodziło?O dostęp czy trwałośc?Ja mam 1075 mój znajomy 1072 kombajny prawie identyczne oprócz mocy i krótszej(jego) rury wyładowczej i kilku pierdół ale związanych z różnicy wieku.Zarówno jego jaki i mój póki co chodza bdb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nickfrey    0

Witam. Czy wymieniał ktoś chłodnicę w kombajnie jd. Jestem niezadowolony z chłodnicy w swoim 1065 a ponieważ cena nowej chłodnicy jest zaporowa zastanawiam się nad regeneracją starej lub adaptacją od innego kombajnu. Jeśli macie jakies doświadczenie w tej materii to proszę o poradę :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez Slavan
      Witam. Przymierzam się do zakupu john deera w540 z 2009r. Posiada ktoś taki i jest w stanie się wypowiedzieć na jago temat? Czy lepiej go odpuścić i wziąć 2256? Areał 110ha zbóż i 70ha qq.

    • Przez RolnikMat
      Zainteresował mnie ten model kombajny marki JOHN DEERE. Czy moglibyście mi powiedzieć co nieco o nim. Jakieś dane techniczne chodzi mi tu o moc silnika, masę kombajnu, cena, awaryjność. Proszę nie dawać linków z przekierowaniem na 1450 cws.
    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj