abuk14

John Deere seria 9xx i 10xx

Polecane posty

fulton    18

Jak sprawdzić stan łożysk na ślimaku w hedrze bo wydaje mi się ze cos może być nie tak i jaki powinien być naciąg lancow na pochylym w 955?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Z ciągnij łańcuch z napędu ślimaka, a następnie nawiń spory kawał sznurka (najlepiej w okolicach palców ślimaka) na ślimak , energicznie pociągnij za sznur aby ślimak dostał sporych obrotów , to pozwoli na potencjalne usłyszenia uszkodzonego łożyska.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

W moim niemcy polegli przy rewersie i wywali go i mam zwykłe tarczowe.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Koledzy na jakiej wysokości od podłogi powinien być ślimak ??? Chodzi mi o ślimak w hederze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek83    16

wymienilem pas jezdny gorny w jd 955 , pas i kolo pasowe przyspieszacza sie mocno nagrzewa, co moze byc tego przeczynom ??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

przy korku zbiorniczka powinien być


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

I nie będzie , bo w zbiorniku jest taka wygięta blaszka jak na niej pokaże się olej to jest stan. patrz przez korek wlewu.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

witam

chciałem zapytać o ostojnik paliwa który jest przy zbiorniku ,ma on jakiś wkład  wymienny czy sitko tam jest jakieś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykjd    11

U mnie w 1075 jest sitko, kiedys sie pytalem bo chcialem zmienic i nie moglem nigdzie dostac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co może być przyczyną grzania się tuleji gumowych z obrazka pod numerem 3 ?.Ale tylko tych dolnych górne się nie grzeją.Ośka nr 4 jest tak gorąca aż parzy i tulejka po przegrzaniu robi się klejąca i nadaję się do wyrzucenie.Tulejki oryginały.

Edytowano przez SAUTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam co może być przyczyną teho że nie odpala kombajn ? z rozrusznika słychać takie "pykanie" miał ktoś taki problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

elektrowłącznik, szczotki, ogólnie rozrusznik na stół do przeglądu i regeneracji


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Rozrusznik po dwóch remontach i dalej pyka i łapie jak mu się chce , potrafi dopiero za piątym naciśnięciu startera . 


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spartaks    0

witam

ma ktoś jakiś sposób na linkę sprzęgła w jd serja 900 (935), bo kupiłem linkę i po założeniu słabo sprzęgło działa, czasem wogule a pedel nie wraca spowrotem do góry, po prostu ten pancerz się zaciska i linka w nim nie pracuje prawidłowo. Ktoś ma na to jakiś patent ? bo podobno na 100 tych linek były tylko 3 reklamacje więc nie wiem jakim cudem u innych to działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

witam

ma ktoś jakiś sposób na linkę sprzęgła w jd serja 900 (935), bo kupiłem linkę i po założeniu słabo sprzęgło działa, czasem wogule a pedel nie wraca spowrotem do góry, po prostu ten pancerz się zaciska i linka w nim nie pracuje prawidłowo. Ktoś ma na to jakiś patent ? bo podobno na 100 tych linek były tylko 3 reklamacje więc nie wiem jakim cudem u innych to działa.

 

sam walczyłem z tym w tamtym roku, skończyło się na spawaniu ucha do pręta i zaplątaniu linki

nowe jak wspomniałeś ściska pancerz, tandeta i nie wierzę że ktoś na tym jeździ

masz do wyboru zakucie nowej na starym pancerzu lub zakup oryginału, choć trochę boli, bo koszt to 1400zł

jako ciekawostkę mogę dodać że linka hamulca ręcznego może być taka sama, przynajmniej w 1042 tak jest


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spartaks    0

niestety oryginału to już dawno niema, poprzedni właściciel uśmiercił i założył jakiś zmiennik dorabiany gdzieś w jakimś zakładzie, nawet dobrze to działało chociaż trochę zgrzytu było. dzwoniłem do serwisu JD i powiedzieli że nowa linka 400zł i obawiam się, że będzie to samo badziewie co jak kupiłem, czyli z tym zgniatającym się pancerzem. Zastanawiam się czy nie przedłożyć tej dźwigni przy sprzęgle (obok skrzyni)  to wtedy będzie potrzebna mniejsza siła aby pociągnąć przedłużone ramie lub nałożyć tą linkę na jakaś rolkę aby była sztywna, tylko czy wtedy będzie pracować w środku pancerza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

to szukaj po złomach pancerza na dawcę

nie możliwe aby ori linka kosztowała 400zł, w tamtym roku gravit lublin miał za 1400 i na prawdę widać różnicę w jakości materiału


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spartaks    0

no i udało się linka za 82 zł działa jak tralala

nie rozumiem po co to tak spierniczyli skoro dało się to zrobić normalnie :)

jakby ktoś miał kiedyś dylemat czy kupować linkę za 1500 lub 400zł to powiem brać pierwsza lepszą za te 80zł i będzie git tylko trzeba przedłożyć to ramie co wychodzi ze skrzyni aby była dłuższa dźwignia przez co potrzeba mniejszej siły do jej pociągnięcia (wystarczy kawałek płaskownika ja to przedłużyłem o 100%) linkę puściłem starym otworem w ramie, pasuje to jeszcze przesunąć aby linka i rama tworzyła kąt prosty bo tak to może się wytrzeć, (tylko już wczoraj nie miałem czasu wiercić otwór bliżej gardzieli).

ps. jak popatrzyłem na ceny z gravit lublin to ręce mi opadły, jakbym je znał wcześniej to dwa razy bym się zastanowił nad kupnem JD, tyle dobrego że się nie rzuciłem na duży kombajnik tylko skromny 935 bo ceny do niego o połowę niższe niż tych większych.

 

jak ktoś zastosuje "mój" patent to piwo dla mnie   oO

 

 

a kolega od tego pykajcego rozrusznika to kiedyś tak miałem w pojeździe który miał świece żarowe (które jeszcze się dogrzewają przez 5 minut po odpaleniu i pobierają prąd wyczerpując akumulator) i jak był słaby aku to potem tak pykał, poprostu był za słaby alternator, najlepiej miernik do łapy i sprawdzić ładowanie.

Edytowano przez spartaks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez Slavan
      Witam. Przymierzam się do zakupu john deera w540 z 2009r. Posiada ktoś taki i jest w stanie się wypowiedzieć na jago temat? Czy lepiej go odpuścić i wziąć 2256? Areał 110ha zbóż i 70ha qq.

    • Przez RolnikMat
      Zainteresował mnie ten model kombajny marki JOHN DEERE. Czy moglibyście mi powiedzieć co nieco o nim. Jakieś dane techniczne chodzi mi tu o moc silnika, masę kombajnu, cena, awaryjność. Proszę nie dawać linków z przekierowaniem na 1450 cws.
    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj