abuk14

John Deere seria 9xx i 10xx

Polecane posty

patrykjd    11

Nadal ten link nie działa przynajmniej u mnie. A ten facet sprowadza pod zamówienie maszyny? Panowie a mam jeszcze takie pytanie. Klapa z prawej strony ( gdzie podajniki, zbiornik paliwa) tak jakby była malowana i oglądając kilka ogłoszeń też to kilka razy zauważyłem. A jak u was?

Edytowano przez patrykjd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

To wpisz w wyszukiwarkę  ANKUS Piotrowice części do maszyn. 


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

Nadal ten link nie działa przynajmniej u mnie. A ten facet sprowadza pod zamówienie maszyny? Panowie a mam jeszcze takie pytanie. Klapa z prawej strony ( gdzie podajniki, zbiornik paliwa) tak jakby była malowana i oglądając kilka ogłoszeń też to kilka razy zauważyłem. A jak u was?

 

nie ma się czemu dziwić że może być malowany jakiś  element , blacha , osłona , to maszyny które maja bynajmniej około 30 lat jak nie więcej , albo pomaluje to handlarz dla lepszego wyglądu bo jak porysowane czy coś , sami też przecież odnawiamy czasami jakąś maszynę czy częściowo , facet raz powiedział jak kupowałem jakąś maszynę i była odmalowana ale widać że jakiś czas już , że na zachodzie rolnicy malują  maszyny żeby podnieść ich wartość do ubezpieczenia , jak jeździłem za kombajnem oglądałem w firmie na placu  stwierdziłem że cały jest odmalowany , gość zaprzeczał ,mówił że to oryginalna farba , oczywiście nie był malowany świeżo na pewno jakiś czas ale było widać że po wierzchu ktoś kiedyś odmalował go i pewnie oryginalną farbą  , a takie elementy jak rura wysypowa lub blacha od sieczkarni mogą być malowane , u mnie blacha co rozrzuca słomę za sieczkarnią i przy chederze jak są te miejsca na haki od gardzieli dane są wzmocnienia  to było tam pryśnięte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykjd    11

Wlasnie ta oslona nie byla pogieta bo nie widac zeby bylo cos "klepane" jast rowniutka a tam gdzie farby troszke odeszlo to widac ladna farbe jak na reszcie maszyny. Tez mam pomalowana ta blache od sieczkarni bo widac po niej ze troche przeszla w sumie ze 2 razy ja zgubilem bo na dolkach podbilo i spadla.Tez jak jezdzilismy za kombajnem to niektore takie szroty jeszcze pomalowane beznadziejne.

Edytowano przez patrykjd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

nie musiało to być  że aż klepane było , ta osłona z tej strony to kawał blachy , może na zawiasach popękało ktoś to pospawał lub porysowana była akurat ta strona to nic dziwnego bo czy drogą czy coś krzaki najwięcej jest narażona , i ktoś prysnął , oglądałem kilka kombajnów i przeważnie a to gdzieś pod spawane gdzieś przy krzywione , podmalowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykjd    11

W jd 1075 odkreca sie kilka srub i ich wysuwasz bez zadnych problemow i wchodzenia w kombajn a w 950 to nie wiem ale pewnie podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

co powinno sie dziać jak się załączy czujnik zapchania bo dziś sprawdzałem u mnie i słychać tylko na przekaźniku takie cykanie a żadna kontrolka ani klakson nie działa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

styki czyściłem ale coś jest dalej nie tak bo prztyka tylko przekaźnik. pobawię się tym jeszcze jak nie to przerobi się na kontrolkę i będzie ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janeczek16    0

ja podłączyłem za przekaźnikiem mocny sygnal dźwiękowy w kabinie po tym jak zapchałem i pogiąłem klawisze

   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

jeśli już mowa o czujniku zapchania słomą, co może być że cały czas drze się sygnał, przekaźnik, czujniki sprawne, problem jest gdzieś między przekaźnikiem a kokpitem, ale elektryk poległ  <_<


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Kolego przetarł Ci się kabel w którymś miejscu dlatego tak się dzieje. Miałem to samo u siebie, był przetarty kabel dotykał do blachy i cały czas piszczał przez to sygnał. Trzeba po prostu znaleźć na którym czujniku masz przetarty kabel i albo go zaizolować albo dać zupełnie nowy (wybrał bym ten drugi sposób na Twoim miejscu). 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

co powinno sie dziać jak się załączy czujnik zapchania bo dziś sprawdzałem u mnie i słychać tylko na przekaźniku takie cykanie a żadna kontrolka ani klakson nie działa. 

 

przekaźnik walnięty skoro pyka

 

Edytowano przez STANK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

Kolego przetarł Ci się kabel w którymś miejscu dlatego tak się dzieje. Miałem to samo u siebie, był przetarty kabel dotykał do blachy i cały czas piszczał przez to sygnał. Trzeba po prostu znaleźć na którym czujniku masz przetarty kabel i albo go zaizolować albo dać zupełnie nowy (wybrał bym ten drugi sposób na Twoim miejscu). 

 

raczej nie możliwe, tam wszystko idzie w podwójnie izolowane, a problem jest w wiązce kokpitu, bo nawet po odpięciu kabla od czujników pieje


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

jak wcześniej kolega pisał kabel przetarty 

ja miałem tak ale mysz obdarła izolację i zwierał z blachą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

 u swojego jelenia dałem czujnik przed sieczkarnią mechaniczny wciskany  dorobiłem klapkę , klakson dałem nowy  podpiąłem pod plusa  minus załącza czujnik . sprawdził się  jak zapomniałem włączyć sieczkarnie po przejechaniu paru metrów ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

witajcie moi drodzy mam taki problem teraz ze swoim Jeleniem 1075 otóż przy przekaźniku od  odpalania urwała się jedna stopka po założeniu nowego jak chcę odpalić to tylko cyka a jak weźmie się kable przy rozruszniku na zwarcie to odpala bez problemów. Przekaźnik ma symbol RLY-4120. Kable podpinamy tak jak były podpięte oryginalnie, czy może ten przekaźnik ma inaczej wejścia i trzeba przepiąć? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez Slavan
      Witam. Przymierzam się do zakupu john deera w540 z 2009r. Posiada ktoś taki i jest w stanie się wypowiedzieć na jago temat? Czy lepiej go odpuścić i wziąć 2256? Areał 110ha zbóż i 70ha qq.

    • Przez RolnikMat
      Zainteresował mnie ten model kombajny marki JOHN DEERE. Czy moglibyście mi powiedzieć co nieco o nim. Jakieś dane techniczne chodzi mi tu o moc silnika, masę kombajnu, cena, awaryjność. Proszę nie dawać linków z przekierowaniem na 1450 cws.
    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj