abuk14

John Deere seria 9xx i 10xx

Polecane posty

Renault85-15TX    190

Tak jak kolego pisałem u mnie lepiej sprawdza się koszenie bez tych podnośników łanu ale każdy ma inne zdanie. Ja jak położe cały stół na sankach to podbiore wszystko no chyba że już tak przemuskane to niczym nie da rady tego zerwać. Jak są nowe takie podnośniki to może i dobre ale jak już trochę zużyte to każdy idzie na swojej wysokości i lepiej się kosi bez nich.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rawpanic    0

Witam, panowie schodzi mi paliwo z układu John Deere 965. Wcześniej palił od strzała po 10 miesiącach postoju. Nowa pompka elektryczna założona...Jaka może być przyczyna zapowietrzania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Pamiętam kiedyś znajomy miał podobne problemy i po wymianie wszystkich przewodów paliwowych (tych gumowych) na nowe załatwiło problem, zaczął palić od strzała. Może i u Ciebie gdzieś ciągnie lewe powietrze tymi przewodami albo któraś opaska jest nie dociśnięta i przez to masz problem z zapowietrzaniem i schodzeniem paliwa z układu na dłuższym postoju. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

@rawpanic Masz założony zaworek zwrotny ? 

Ja od kilku lat koszę groszek 965 bez podbieraczy i zbieram praktycznie przy ziemi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rawpanic    0

Tutaj nic takiego nie mam, jedyny objaw jaki mnie niepokoi to że jak kupiłem kombajn była pompka elektryczna nie wiem czy oryginalna czy nie. Po włożeniu kluczyka pracowała wolniej od tej nowej, słychać było że ma opór, a ta tylko brzęczy jak szalona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Też kupiłem nową taką i też brzęczy jak szalona :    https://www.google.pl/search?q=john+deere+965+elektryczna+pompa+paliwa&tbm=isch&imgil=eW7zdYjnJ5ckaM%253A%253B--TLkp39Wyn3oM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fakumulatorywroclaw.net.pl%25252Fopis%25252F5373488%25252Fpompa-paliwa-case-international-harvester-m-series-ford--new-holland-john-deere.html&source=iu&pf=m&fir=eW7zdYjnJ5ckaM%253A%252C--TLkp39Wyn3oM%252C_&usg=__J9h3lqAEYtWadAHVnBewQt58gQ8%3D&biw=1280&bih=709&ved=0ahUKEwjhnoHl75LSAhXjDpoKHTZSB9UQyjcIKg&ei=7LCkWOH4DOOd6AS2pJ2oDQ  Ja mam tą z pierwszego rzędu ostatnią po prawej.

Dobrze ja podłączyłeś ???

Załóż zaworek zwrotny niedaleko zbiornika i będziesz miał spokój ;)

Kolego dobrze Ci czyści ten kombajn ?? Ja nie mogę dojść co jest z wiatrem chyba na wiosnę będę rozbierał  z prawej strony kombajnu ten wariator od wiatru i patrzył :/

Edytowano przez rafto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atari    12

Tutaj nic takiego nie mam, jedyny objaw jaki mnie niepokoi to że jak kupiłem kombajn była pompka elektryczna nie wiem czy oryginalna czy nie. Po włożeniu kluczyka pracowała wolniej od tej nowej, słychać było że ma opór, a ta tylko brzęczy jak szalona...

 

jeśli masz odstojnik możliwe, że zasysa ci powietrze kranikiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rawpanic    0

rafto 


rafto Ja górne sito mam zamknięte na max dolne delikatnie uchylone ale nie za dużo. Do cięzkich zbóż wiatr prawie na max w skali od 1-10 to na 8-9. przerabiałem to już w nie jednym JD serii 900 jeśli masz sita ok nie jakieś trupy powinien ładnie czyścic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gomez01    1

Witam

 

Panowie a według was to jaki heder jest lepszy tez z stołem przedłuzonym czy normalny , osobiscie mam ten przedłuzony i mam wrażenie ze jakby był standardowych wymiarów to lepiej by zbierał wylegniete zboża. I wogole to dlaczego te stoły sa przedłużane ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Koledzy muszę kupić oponę do jd 965 mam dwie do wyboru Petlas 14 PR lub cultor 18 PR. Różnica w cenie między nimi to 300 zł. 

Którą byście wybrali i dlaczego ? 

Waży chyba 7,3 t bez kabiny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

Witam

 

Panowie a według was to jaki heder jest lepszy tez z stołem przedłuzonym czy normalny , osobiscie mam ten przedłuzony i mam wrażenie ze jakby był standardowych wymiarów to lepiej by zbierał wylegniete zboża. I wogole to dlaczego te stoły sa przedłużane ??

 

pewnie heder wyposażony w dłuższy stół  przystosowany jest bardziej pod rzepak

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Taki stół sprawdza się w każdej roślinie która ma tendencję do osypywania się bardzo dobrze to było wymyślone i przydatne. Jedyny minus takiego stołu że jak jest strasznie niski jęczmień lubi stawać na stole i trzeba kosić z prędkością żeby wpadał bo motowidła mimo że są cofnięte do końca nie zawsze wsuną. To takie moje spostrzeżenie dotyczące tego stołu. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Też mam ten dłuższy (30cm) dłuższy stół , jak dla mnie jest OK. 


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

używacie w swoich jelonkach tego wału nad wytrząsaczami co ma niby słomę wytrzepywać czy coś ? bo u mnie jest zdjęty napęd z niego bo poprzedni właściciel mówił że zawijało na nim żyto przeważnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Na 20 lat użytkowania raz się zabił , zieloną przytulią i wyką ,nigdy słoną ,nawet żytnią , 


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykjd    11

U nas jest to odlaczone i zapchal sie tylko raz jak pasek od sieczkarni strzelil. Takze uwazam że bez tego sie obejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

u mnie nawet druty są odkręcone  tak było jak kupiłem kombajn pewnie poprzedni właściciel  poodkręcał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr291179    2

Też mam ten dłuższy (30cm) dłuższy stół , jak dla mnie jest OK. 

 

Witam,ja też posiadam taki heder z przedłóżeniem i jest ok, tylko w moim jest opcja [typ 814] że można go regulować,co prawda roboty na pare godziń ale jak ktoś chce to może sobie podłubać,ja jak kupiłem to był na maxa wydłóżony i nic nie ruszam bo jest oki zwłaszcza jak się kosi groch to poprostu poezja nawet bez podnośników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

u mnie też druty odkręcone tylko wał jest, ale nie będę tego zakładał tylko napęd na klimę puszczę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Coś nie pykło  mój stół jest poszerzony o 30cm na stałe , dołożyli taki ceownik na długość hedra i dokręcili bagnety , dali dłuższy targaniec, takie mam poszerzenie 


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

 na stałe to jest zrobione nie ma tam bynajmniej regulacji , blacha dokręcona taka wstawka , jak kupiłem kombajn to ślizgi regulowałem pod chederem bo jeśli się za nisko opuszczało to zaraz ziemi nabierał , i przejrzałem jak tam to jest , można by odkręcić wstawkę bagnety przełożyć krótszy targaniec i zrobić krótki stół po ślimaku zaraz ,  pozostaje problem bocznych blach i nagarniacza bo jest to jednak przysposobione do tej opcji z przedłużeniem stołu ,sporo roboty i dodatkowe koszty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Na stałe, fabrycznie poszerzony ,jest możliwość zdemontowania na węższy, wszystkie elementy są przykręcone ale niema takiej potrzeby.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel10987    5

Witam moze ma ktos do sprzedania jd 1075 albo ma namiary na jakiegos handlarza co by mogl taki sprowadzic. piszcie na prw jak cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez Slavan
      Witam. Przymierzam się do zakupu john deera w540 z 2009r. Posiada ktoś taki i jest w stanie się wypowiedzieć na jago temat? Czy lepiej go odpuścić i wziąć 2256? Areał 110ha zbóż i 70ha qq.

    • Przez RolnikMat
      Zainteresował mnie ten model kombajny marki JOHN DEERE. Czy moglibyście mi powiedzieć co nieco o nim. Jakieś dane techniczne chodzi mi tu o moc silnika, masę kombajnu, cena, awaryjność. Proszę nie dawać linków z przekierowaniem na 1450 cws.
    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj