abuk14

John Deere seria 9xx i 10xx

Polecane posty

romek6340    221

To pewnie jest podobnie jak w każdym silniku z turbiną. Po odpaleniu odczekać chwilę i nie gazować od razu, a przed zgaszeniem chwila na studzenie i wyhamowanie turbiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beni226    0

Czy posiada ktoś z użytkowników seri 9xx badz 10xx ori naklejke punktów smarowań?poszukuje fotki z tymi punktami jak by ktoś miał to niech wrzuci na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leobone    1

Proszę, oto schemat smarowania

Dziś zerwało mi górny pas jezdny, co może być przyczyną?

post-192479-0-08182000-1469575948_thumb.png

post-192479-0-23220600-1469575961_thumb.png

post-192479-0-36239800-1469575974_thumb.png

Edytowano przez Leobone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

koledzy co może być przyczyną że nie mogę ustawić szczeliny na klepisku na wylocie   do 5 mm  , dźwignia na max podciągnięta ,dociągnięte  na śrubie do końca i tak jest szczelina około 10 mm , kombajn 1065

Edytowano przez STANK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beni226    0

STANK ja u siebie w 975  też tak mam ze dzwignia jest podciagnieta na 5 a szczelina jest ok 10mm i szczerze nie wiem czy to prawidłowo ale jak do tej pory wszystko dobrze sie wymłaca a nawet za dobrze bo jak pocisne za bardzo to przetraca badz mieli ziarno i trzeba popuszczac na 10. NIech wypowiedza sie może dojrzali jacys kombajnisci w tej kwestii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

mam problem z biciem ośki od ślimaka w hederze, jak się to rozbiera ? ona jest wyjmowana ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Panowie jak macie ustawione u siebie te blachy co się nimi ustawia kont nawiewu wiatru? Na której dziurce macie je poustawiane? Za wszelkie wskazówki wielki dzięki :).


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leobone    1

W tym roku tak jak na zdjęciu, w zeszłym o jeden ząbek wyżej w górnym i dolnym ustawieniu

post-192479-0-25811100-1469736647_thumb.png

Edytowano przez Leobone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

STANK ja u siebie w 975  też tak mam ze dzwignia jest podciagnieta na 5 a szczelina jest ok 10mm i szczerze nie wiem czy to prawidłowo ale jak do tej pory wszystko dobrze sie wymłaca a nawet za dobrze bo jak pocisne za bardzo to przetraca badz mieli ziarno i trzeba popuszczac na 10. NIech wypowiedza sie może dojrzali jacys kombajnisci w tej kwestii

 

właśnie nie wiem jakie powinny być szczeliny na klepisku JD jak to powinno być ustawione na max w bizonie wartości były że na wlocie 16 mm na wylocie 3mm ,  w JD nie wiem ktoś podał wcześniej że 1cm wlot i 0,5 wylot może wartości są w calach , ale do 5mm na wylocie nie dociągnie się , wskaźnikiem z boku ja się nie sugeruje klepisko dźwignią na max jest ile można praktycznie widać że już więcej nie pójdzie patrzyliśmy na płaskownikach które trzymają klepisko to już opiera się o górne położenie i naciągami jest na max a szczelina jest około 9,10 mm

beni226 a jaka jest szczelina  u ciebie na wlocie , mnie nic nie miele czy przetrąca praktycznie nie ma ziarna przetrąconego co najwyżej 1-2 % nawet jak jest na max ale jak opuszczę klepisko tak na 10 -15 jakoś na tej taśmie  np pod wieczór to trochę nie domłaca w samo południe też jeśli jest opuszczone za bardzo to trochę puszcza a jeśli dociągnąć na max to się nie pośpieszy bo młocarnia odpowiada za bardzo ją muli

Edytowano przez STANK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

W tym roku tak jak na zdjęciu, w zeszłym o jeden ząbek wyżej w górnym i dolnym ustawieniu

Czyli teraz jest mniejsza siła nawiewu na sita niż rok wcześniej mam rozumieć? 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

Co lejecie do tego zbiorniczka z prawej strony kombajnu(obok kabiny) co idzie do pompki hamulca i sprzęgła? bo świeci mi kontrolka w kabinie

 

u mnie nad tym zbiorniczkiem jest nalepka ACHTUNG ATTENTION pisze w trzech językach  to chyba jest  olej i podane są trzy nazwy

JOHN DEERE

HY-GARD OIL

JDM J20A

 

Edytowano przez STANK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leobone    1

W tym roku chce zmienić kąt powietrza na oba sita, nad zmianą siły wiatru też myślałem, chyba troszkę zmienię.
Próbowałem z tymi ustawieniami wiatrów pszenzyto i wyszli całkiem fajnie aczkolwiek chyba za dużo wyrzuca mi ziarna za kombajn...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Witam. Może ktoś będzie tak łaskaw i podpowie jak ma ustawione dolne sito do pszenicy, jęczmienia? Na którym ząbku macie ustawione? 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W tym roku chce zmienić kąt powietrza na oba sita, nad zmianą siły wiatru też myślałem, chyba troszkę zmienię.

Próbowałem z tymi ustawieniami wiatrów pszenzyto i wyszli całkiem fajnie aczkolwiek chyba za dużo wyrzuca mi ziarna za kombajn...

 

A nie wyrzuca ci za bardzo ziarna do przenośnika kłosowego?Ja co roku mam problem z ustawieniem,bo za dużo mi idzie ziarna na przenośnik kłosowy i słychać takie cykanie jak ziarno obija się o ten przenośnik w tym miejscu gdzie się otwiera tą klapke przenośnika.Jak dam mniejszy wiater to zaś brudne leci,jak kierownicami zaczne się bawić to zaś spod fartucha na końcówce kosza sitowego wylatuje ziarno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

Witam. Może ktoś będzie tak łaskaw i podpowie jak ma ustawione dolne sito do pszenicy, jęczmienia? Na którym ząbku macie ustawione? 

 

z tego co pamiętam położone ile się da lub prawie leżące


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

renault czy ty pierwszy raz w życiu będziesz kosił kombajnem? Jeśli tak to poproś jakiegoś kombajnistę z okolicy aby pojeździł z tobą w kilku rodzajach zboża i ci wytłumaczył co się zmienia w ustawieniach gdy się zaobserwuje jakieś konkretne zjawisko za kombajnem z tyłu lub w zbiorniku.

 

A jeśli już kilka lat kombajnujesz, to ja nie mogę zrozumieć co tutaj robią takie pytania..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leobone    1

Zbyt małego wiatru nie ma co ustawiać, nawet w instrukcji jest napisane...
"Lepiej większy niż zbyt mały"

Co do odgłosu ziarna, też taki mam;) Jak sobie z tym poradziłeś??

Gdyby ktoś potrzebował instrukcje do serii JD 9.. JD 10.. oraz JD 11.. mam takow;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

renault czy ty pierwszy raz w życiu będziesz kosił kombajnem? Jeśli tak to poproś jakiegoś kombajnistę z okolicy aby pojeździł z tobą w kilku rodzajach zboża i ci wytłumaczył co się zmienia w ustawieniach gdy się zaobserwuje jakieś konkretne zjawisko za kombajnem z tyłu lub w zbiorniku.

 

A jeśli już kilka lat kombajnujesz, to ja nie mogę zrozumieć co tutaj robią takie pytania..

Po pierwsze primo kosze już dobrych kilka lat, po drugie primo 3 sezon na JD ale pytam bo zauważyłem że w tym sezonie ciężko jest ustawić kombajn żeby czysto czyścił. Pytam po prostu z ciekawości jak jest ustawiony inny kombajn użytkownika może coś mi pomoże w tym bo nie idzie za żadne skarby dobrze ustawić, próbowałem różnych kombinacji i mały efekt.

 

A tak poza tym to chyba po to jest forum żeby coś podpytać i nikomu to nie powinno przeszkadzać. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zgadza się, taka jest właśnie funkcja forum, ale informacja od użytkownika kombajnu z drugiego końca polski o szczelinie sita do czyszczenia pszenicy jest jak informacja od sąsiada ile kartofli na byka dla dziennego przyrostu 1kg.

 

Przede wszystkim zachwaszczenie plantacji, wilgotność ziarna, długość słomy, odmiana, szczelina na klepisku i obroty młocarni (czy robisz sieczkę bo nie możesz wymłócić, czy przelatuje wszystko bez uszkodzeń) przecież to wszystko ma wpływ na wielkość szczeliny sita. A dla ciebie zbawienna będzie informacja ,,3 ząbek od prawej,, ok skoro ma ci to pomóc nie mam nic przeciwko, nie było tematu, piszcie sobie dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rawpanic    0

Panowie taka sprawa JOHN DEERE 965 zaświeciła mi kontrolka druga od lewej i świeci stan oleju hydraulicznego jest bo dolewałem.

Druga sprawa zaświeciła mi kontrolka ciśnienia oleju w silniku ale kombajn chodzi ładnie. Zmieniłem czujnik ciśnienia na nowy i jest ok, ale po włożeniu starego ponownie też jest dobrze. Silnik pali od strzała olej w normie, płyn też..nie dymi...nie wiem czy wzywać jakiegoś mechanika czy jechać w robotę. JD mam drugi sezon i trochę już nim zrobiłem nie było wcześniej żadnych problemów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sprawdź kabelki pod deską. Miałem tak samo i to w najmniej oczekiwanym momencie. Podczas oględzin przez kupca. Ale człowiek ogarnięty był i załapał że nic nie ściemniał. Sytuacja dla mnie była na prawdę głupia, nigdy wcześniej się coś takiego nie zdarzyło aż do przyjazdu i oględzin. Wyglądało jak bym ściemniał czy chciał ukryć jakiś mankament.

Doszliśmy do tego że podczas ruszania deską gasła, pewnie gdzieś jakieś zwarcie robiło, ale ja już tego nie naprawiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

hydrauliczny. Doleliśmy oleju hydraulicznego i dalej. Mówimy może kontrolki pomieniane może my źle patrzymy, doleliśmy silnikowego bo była dolna granica a kombajn nie równo stał. Dalej świeci, aż któryś oparł się o deskę, zaczęliśmy ruszać blatem a ta miga jak by na dyskotece była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez Slavan
      Witam. Przymierzam się do zakupu john deera w540 z 2009r. Posiada ktoś taki i jest w stanie się wypowiedzieć na jago temat? Czy lepiej go odpuścić i wziąć 2256? Areał 110ha zbóż i 70ha qq.

    • Przez RolnikMat
      Zainteresował mnie ten model kombajny marki JOHN DEERE. Czy moglibyście mi powiedzieć co nieco o nim. Jakieś dane techniczne chodzi mi tu o moc silnika, masę kombajnu, cena, awaryjność. Proszę nie dawać linków z przekierowaniem na 1450 cws.
    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj