abuk14

John Deere seria 9xx i 10xx

Polecane posty

romeki66    0

dzięki izydor 6280 w międzyczasie doszedłem że to była wina linki, miałem zamiennik gdy założyłem oryginalną linkę pożyczoną od kuzyna problem znikł a jeszcz jedno wczoraj wymieniłem docisk sprzęgła i dziś po założeniu tej linki sprzęgło chodzi bardzo lekko odkąd mam ten kombajn nigdy tak leciutko nie chodziło teraz tylko kupić pożądną linkę i do koszenia,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Dużo macie problemów ze swoimi jd w żniwa ?

Edytowano przez rafto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pep14    29

Witam

 

Potrzebuję większego kombajnu zamiast mojego JD 935 aby kosić też rzepak. Proszę o opinie na temat JD 955 I 965. Z jakim hederem najlepiej wybrać kombajn z ww.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

Tylko że nic pasów nie obraca tylko po godzinie jazdy bez żadnych objawów orywa jakby siekierą uderzył

 

pep14 doszedłeś co jest przyczyną zrywania pasów ?, rozmawiałem z gościem ostatnio też obrywa mu pasy twierdził że przyczyną są wycięte koła pasowe czy też przekładnia  pasy wycięły już rowki   i dlatego tak może  być że rwie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pep14    29

Mechanik znalazł mi jednak luz na wariatorze niby niewielki ale jednak. Dorobili tulejki złożyli wyregulowali siłownik ( co też jest bardzo ważne ) no i żniwa dokończyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinKa    153

Witajcie,

tak na szybko,czy ogarniał ktoś temat hamulca w JD 952?

Problem jest taki ,że olej ze zbiorniczka znika ,pedał wpada pomału jak się naciska tylko ,że nigdzie od spodu nie ma wycieków.

Jednym słowem hamulce są ale na krótko.

 

Wie ktoś jak to tam jest rozwiązane??

 

Edytowano przez MarcinKa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pep14    29

Proszę o opinie na temat john deere 1042, szczególnie wydajność i awaryjność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

przez 7 sezonów wymieniliśmy kilka łożysk i pasków, jakaś drobna kosmetyka, poza tym płyny ustrojowe i filtry, niezawodna maszyna i na areale do 20 ha spokojnie sobie radzi


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pep14    29

izydor6260 Ile czasu zajmuje wykoszenie 1 ha dobrej pszenicy ( 8 t/ha) i rzepaku tym kombajnem ? Zastanawiam się czy wybrać jd 1042 czy dominator 48 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

dokładnie Ci nie powiem, bo mało jeżdżę jeleniem, ale przy takim plonie myślę że ok. 1.5h


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

1072 ma silnik 125 KM a 1075 ma 150 KM , jest to taki pośredni kombajn między 1065 a 1075 , ma 5 wytrząsaczy i szerszą młocarnię jak 1075 , heder i reszta wyposażenia to zależy maja hedery 3,60 -4,20 -4,80 i czy sieczkarnie mają czy nie to już zależy jak był doposażony bardziej zbliżony jest do 1075 egzemplarz który raz widziałem  miał heder 3,60 i  silnik 125KM  nie wiem jak ze zbiornikiem na zboże w 1075 może być większy , pasy jezdne były dwa szerokie wariator na siłownik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

czyli jednak trzeba szukać 1075 a jeszcze jedno czy 975 i 1075 maja zblizona wydajność?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Z tego co wiem to są bardzo podobne wręcz identyczne tylko ze seria 10xx jest nowsza , maja np. komfortowe kabiny, jak rozmawiałem z handlarzem to mówił że seria 9xx jest najtwardszą i najlepszą serią .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Tego to Ci kolego nie polecam, widziałem oglądałem stoi już sporo na olx. JD 975 i 1075 to dosłownie bracia pod każdym względem. Jak wiadomo 1075 jest młodszy bardziej komfortowa kabina, spotykana z klimą. Moc silnika ta sama co 975 i wszystko na podobnych szerokościach roboczych. Co do 1072 to mało czym się różni od 1075 jedynie mocą silnika i numeracją ale jest jedno ale do 1072 jest większy problem z używanymi częściami i jeszcze jedno za 1072 trzeba sporo więcej zapłacić niż za 1075. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

czyli znasz ten egzemplarz z linku?

Jas miałem zbierac kase na 1075 ale jak 975 to "to samo" to może wcześniej się dorobie i zmienie, bo mercator 60 juz troche za mały


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

975 posiadam już dwa sezony i nie raz na nim palce zbiłem więc co nieco o nim wiem. Jak szukałem dla siebie to trochę się już obeznałem w JD bo ich brałem szczególnie pod uwagę. A ten z linku widziałem, oglądałem, ale już wtedy kupiłem to jego nie brałem pod uwagę kupna chociaż nie było nawet sensu brać go pod uwagę bo on już swoje wykosił i nie jeden już na nim palce zbijał. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

tasz 975 i co o nim powiesz warto sie tym interesować jak sie spijuje i gdzie do niego czesci? w Modlibozycach dostane?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

czyli znasz ten egzemplarz z linku?

Jas miałem zbierac kase na 1075 ale jak 975 to "to samo" to może wcześniej się dorobie i zmienie, bo mercator 60 juz troche za mały

 

niby to samo , luknij na dupsko blachy w 1075 ma bardziej rozbudowane , na linku który wrzuciłeś to widać za silnikiem w 975 jest taki uskok  i jakby ten tył był taki ucięty , z części np wytrząsacz pasuje nawet od 965 do całej serii 1065 1075 975 1072 a nawet i do serii 11 xx różnica tylko na wałach

wszystko zależy ile możesz przeznaczyć   kasy na kombajn ja byłem nastawiony na 965 ale nic nie mogłem trafić i kupiłem 1065 dołożyłem jeszcze 10 tys , zawsze nowszy model zrób podobnie dołóż 10 -15 tys i poszukaj 1075

Edytowano przez STANK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

też mi się wydaje że starsze są wykonane z nieco lepszego materiału

 

z częściami w lubelskim nie ma problemu, choć zwykle wymienia się pasy, gumy czy łożyska, a to dostaniesz niemal wszędzie

 

od siebie polecam http://www.lubagro.pl  ;)


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Jeszcze kilka pytań

1 czy to prawda ze sa tam jakies specjalne łożyska niektórzy mówią ze calowe

2 czy model 975 ma cofanie gardzieli tak jak 1075?

3 jak wysoko mozna rozładowac zboze tj czy na tira wysypie


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Jak chcesz jakieś szczegółowe wiadomości na temat 975 pisz na priv.
1. Łożyska wymieniałem i to już kilka dostałem bez problemu w każdym sklepie więc co ludzie mówią to nie słuchaj. 
2. 975 nie ma cofania gardzieli to własnie jeden minus ale już posiadam go 2 sezony i raz tylko w rzepaku mi lekko zabiło ale to łom w rękę i 5 min i sam cofniesz ręcznie. 
3. Z tirem może być problem z tego co słyszałem ale sam nie wysypywałem to się nie wypowiem. Gość ode mnie ze wsi ma 985 to wysypywał na tira ale nie wiem czy taka sama jest długość rury jak w 975. 
Co do części to w Modliborzycach dostaniesz wszystko, ewentualnie jak coś bardziej poważnego to zamówią i w ciągu 5 godzin jest u nich a jak chcesz do domu to na drugi dzień z rana jest u Ciebie tylko do godz. 17 musisz zamówić. Druga sprawa to w Draganach są używane części i to sporo do tego modelu ale gość żyd musisz dobrze negocjować. A trzecia to taka że wszystkie tryby, gumy, i inne pierdoły dostaniesz w GREGOR SKLEP. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CONDOR    10

Jeżeli chodzi o "sypanie" na tzw. tira to zależy od dwóch rzeczy. Pierwsza sprawa zależy od naczepy (są różne wysokości przyczep). Ja spotkałem się z najniższą naczepą co ma 3.15 m po opuszczeniu na poduszkach. Druga sprawa zależy od długości rury. W modelach 965, 975, 985 (i nowszych 10xx i 11xx) występowały dwa rodzaje długości rur wysypowych. Ta krótsza ma wysokość (z tego jak dobrze pamiętam 3.2 m), a posiadając wersje z rurą dłuższą nie powinno być problemu z wysypem na najwyższe naczepy. 


JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

aha czyli nie zaleznie czy 10xx czy 9xx to trzeba szukac z odpowiednia rura... moje wymagania rosna, chyba takiego nie znajde :D


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez Slavan
      Witam. Przymierzam się do zakupu john deera w540 z 2009r. Posiada ktoś taki i jest w stanie się wypowiedzieć na jago temat? Czy lepiej go odpuścić i wziąć 2256? Areał 110ha zbóż i 70ha qq.

    • Przez RolnikMat
      Zainteresował mnie ten model kombajny marki JOHN DEERE. Czy moglibyście mi powiedzieć co nieco o nim. Jakieś dane techniczne chodzi mi tu o moc silnika, masę kombajnu, cena, awaryjność. Proszę nie dawać linków z przekierowaniem na 1450 cws.
    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj