abuk14

John Deere seria 9xx i 10xx

Polecane posty

szczewko    33

Wytrzasacze maja taka konstrukcje ze od tak od zapchanej sieczkarni sie raczej nie pogną chyba ze to była naprawde ekstremalna sytuacja.Jesli nawet sie pogiely to sprawdz wały wytrzasaczy i ich mocowania bo tez raczej oberwały.A dlaczego skoro ma nowe wytrzasacze to ich nie zakłada?Mi to smierdzi jakąs miną.Wogóle w ogłoszeniu pisze stan badzo dobry a tutaj taka historia!!!Ja bym nie kupił!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Od położenia siłownika przyśpieszacza (wariatora).Mam w swoim970 podobny.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal12    9

Jaki jest gwint od czujnika oleju w john deere 965 bo chce zmierzyć ciśnienie oleju ale nie wiem jaki jest gwint.prosze o pomoc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Wykręć czujnik i zmierz, takich detali to nawet w serwisie nie znają . :P


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33
Jaki jest gwint od czujnika oleju w john deere 965 bo chce zmierzyć ciśnienie oleju ale nie wiem jaki jest gwint.prosze o pomoc?

taki sam jak w 60 z reszta czujniki tez sa zamienne.W moim jak padł czujnik to wstawiłem polski i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateush    2

Hej moze tu mi ktos pomoże dlaczego w JH 1052 nie chce mi chederu płynnie opószczac tylko tak albo raptownie albo riwe ? Wie ktos może? Rozdzielacz czy coś te akumulatoryhydrauliczne czy co?


sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal12    9

CO myślicie o tym kombajniehttp://allegro.pl/item326006780_kombain_john_deere_965.html Jestem zainteresowany kupnem tego kombajnu , ale kombajn jest nie dokońca sprawny a mianowicie brak wytrząsaczy, właściciel twirdzi że się zapchała sieczkarnia i wytrząsacze zostały pogięte.Silnik zapala i pracuje ładnie ale dymi na początku czarnym dymem ale jak się zagrzał i chodził na wyższych obrotach dymił na niebiesko..Co może być z silnikiem jak dymi.Czy kombaj wart jest tych pieniędzy(spuścił na 27000zł), bo jest jeszcze jeden niedaleko w bardzo dobrym stanie ale gościo chce 40 tyś jak spuści na 35 to będzie dobrze . Właściciel dokłada do kombajnu drugie wytrząsacze.Co sprawdzić przy silniku żeby wiedzieć co jest nie tak że dymi . I gdzie w województwie lubelskim można dostać części do tego kombajnu.Prosze o odpwiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinJvD    8

John deere ma to do siebie że dymi.każda maszynka jd troche dymi a przy rozruchu tak jest ponieważ ma wiekszą dawke i tu nic sie nie da zrobić.jeśli dokłada drugie wytrzasacze to sie musisz zastanowić tylko zeby sie one do czegoś nadawały.pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Mam takie pytanko: Otóż czy jak się bedzie odpalało silnik w Janku co jakiś czas, gdy niema sezonu to dobrze to zrobi na silnik czy też to nie ma znaczenia??? B) Bo coś takiego slyszałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzelec    1

Mam problemik z odpowietrzeniem pompy wtryskowej w jelonku 1055 z pompką elektryczną zasilania paliwa ze zbiornika. Poradźcie jak to zrobić....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

No wlaśnie mam podobny problem z paliwem, otóż to w zeszlym sezonie z dnia na dzień mój JD zaczął bardzo ciężko zapalać trzeba kręcić 10 minut rozrusznikiem. Może zaworki zwrotne w pompce paliwowej szlak wziął??? Prosze o rade, bede wdzięczny! <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8
Mam problemik z odpowietrzeniem pompy wtryskowej w jelonku 1055 z pompką elektryczną zasilania paliwa ze zbiornika. Poradźcie jak to zrobić....

jesli to nie jest zaden wynalazek tylko typowa szóstka JD (bo nie wiem jaki tam jest) to najpierw trzeba odpowietrzyc filtr (pompowac pompką az powietrze wypchnie) a pozniej odkręcic jeden albo dwa przewody do wtryskiwaczy i podpompowac znowu i zapalac powinien zapalic na 4 i wypchnąc powietrze i pozniej zaraz zakręcic te 2 zeby chodził normalnie na 6 cyl.... my tak w 6800 robilismy z elektryczna pompką i zapalił...


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzelec    1

Dzięki spróbuje. No tak typowa 6-stka.Filtr odpowietrzyłem co prawda widac tam mały pęcheżyk powietrza bo jest szklana obudowa ale nie da sie go "wygonić"-próbowałem kilka razy. Ale ta pompa to niezły wynalazek nie ma to jak w Bizonku dwie śrubki w pompie i pompu pompu. A może lepiej odkręcić przewód nadmiaru pompy tylko ???

 

Zrobilem jak mówiłeś. Sukces.... Dzięks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

<_< nie ma sprawy <_< to jest typowa pompa tylko ze rotacyjna to jest troche inna jej obsługa... oczywiscie mozna ja odpowietrzyc odkręcając srubki, ale efekty nie zawsze sa pozytywne a i trzeba dobrze dokładnie wypchnąc całe powietrze z niej a to długo trwa...


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzelec    1

Czy wie może ktoś gdzie można jeszcze sprawdzić w jd 1055 rok produkcji bo na tabliczce nie jest wybity???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Jak nie jest wybity musi być... :D , na felgach jest wybity i na ramie chyba też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

To ciekawe czemu ty nie masz, a ja mam :D , a ile masz tych tabliczek bo powinny być dwie z rokiem prod., ciężarem kombajnu i pojemnościa zbiornika i druga to Product Indentification Number obie są na pomoście po lewej stronie patrząc od przodu. A na ramie powinno być przy lewym kole no i felgi jeszcze sprawdż :D

Ps. A masz do niego orginalny podręcznik techniczny, bo ja mam i tam są wszystkie numery wpisane wraz z pobytami serwisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzio16    0

Ile wchodzi oleju do mechanicznej skrzyni biegów do JD 1065, jaki olej najlepiej tam wlac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzelec    1
To ciekawe czemu ty nie masz, a ja mam :P , a ile masz tych tabliczek bo powinny być dwie z rokiem prod., ciężarem kombajnu i pojemnościa zbiornika i druga to Product Indentification Number obie są na pomoście po lewej stronie patrząc od przodu. A na ramie powinno być przy lewym kole no i felgi jeszcze sprawdż :D

Ps. A masz do niego orginalny podręcznik techniczny, bo ja mam i tam są wszystkie numery wpisane wraz z pobytami serwisu.

 

 

 

Zobacz Fotkę oto link: http://s4.zapodaj.net/49675068.jpg.html

 

Jest na niej taka rubryka jak "Baujahr" - czyli po niemiecku rok prod. no i nie ma niestety śladu numeratora....

Podejrzewam że przyczyna jest prosta a mianowicie chodzi o to że przy produkcji maszyn rolniczych pod koniec roku kalendarzowego nie wybija sie roku produkcji ponieważ maszyna może już się nie sprzedać w bieżącym roku tylko będzie stała np. na placu do następnego roku... a jak przyszło do sprzedaży to pewno zapomnieli wybić...

Pracuję w dużej firmie produkującej prasy rolujące i kiedyś zajmowałem się wybijaniem tabliczek znamionowych i problem ten był rozwiązywany w taki sposób jak opisałem. Maszyny stały na placu nawet 2 lata a później podmalowali wybili rok i szla jako nowa.

 

A jeśli chodzi o podręcznik to coś mam tylko mi zamókł no i nie wiele można odczytać.

Będę musiał poszukać na ramie i na feldze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem, że były tematy o poszczegolnych kombajnach, ale myślę, że warto założyc taki temat aby wszystko było zebrane w jednym miejscu. Wpisujcie tutaj swoje problemy opinie o poszczególnych modelach itp.

 

Sam zastanawiam się nad kombajnem z takiej serii, najbardziej podoba mi się 975. Jak sie sprawuje ??

 

Witam potrzebuję pomocy. Problem dotyczy kombajnu zbożowego JOHN DEERE 975. Szukam sprawnego silnika za rozsądną cenę tzn.6000zł do tej maszyny. Oryginalny 150 konny z turbo pokazał kopyto- pękł blok. Może ktoś z obecnych wie czy będzie pasował do niego silnik od ciągnika JD 4955. A może inny. Po 05.07.2008 jadę z odkręconą przystawką od mojego zobaczyć czy istnieje możliwość dopasowania tego od ciągnika. Przepraszam jeśli zrobiłem coś nie tak jak należy na tym forum nie mam czasu zagłębiać się akurat w ten temat. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez Slavan
      Witam. Przymierzam się do zakupu john deera w540 z 2009r. Posiada ktoś taki i jest w stanie się wypowiedzieć na jago temat? Czy lepiej go odpuścić i wziąć 2256? Areał 110ha zbóż i 70ha qq.

    • Przez RolnikMat
      Zainteresował mnie ten model kombajny marki JOHN DEERE. Czy moglibyście mi powiedzieć co nieco o nim. Jakieś dane techniczne chodzi mi tu o moc silnika, masę kombajnu, cena, awaryjność. Proszę nie dawać linków z przekierowaniem na 1450 cws.
    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj