gadget

Pług ze zmiennym kątem orki

Polecane posty

gadget    1

Poszukuję wytrzymałego pługa 4 obrotowego do ciężkich zadań jakim jest orka gdzie wcześniej rosły sady,krzewy czyli ziemia długo nie odwracana i jakieś tam pozostałości korzeni w glebie itp...Pług będzie ciągany 125 konnym Renault 133.14 . Potrzebuję sugestji co do zabezpieczeń przeciw kamieniom(różne rodzaje gleby) i najważniejsze to zmienny kąt orki tzn jak to wygląda czasowo(regulacja hydrauliczna i mechaniczna) aby zmienić kąt orki z dajmy 170 na 140 cm.Docelowo umówiłem się z forumowiczem Agrofoto że kupię od niego pług Huard na zabezpieczeniach zapadkowych.Pług ogulnie mi się podoba i słyszałem że świetnie przykrywa darniny i resztki pożniwne ale ustawiana jest szerokość tylko pierwszej skiby co wzbudza moje wątpliwości bo jeśli przyjdzie orać gliniastą cężką ziemię w której są pozostałości korzeni to mam obawy że renówka zacznie puchnąć i nie da sobie rady,Proszę o sugestie i porady co do wyboru pługa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Do takich zadań to ja bym obstawiał pług Vario z zabezpieczeniami hydraulicznymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

@tomek napisz jak Ty to wyliczyłeś że wyszło Ci "Zakres od 160-270 cm" ????

W ogłoszeniu pisze 12 -20" co daje 120-200cm


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Mój ma taki zakres 5 skib LB, do 55 cm na skibę zabiera, mierzyłem w polu miarą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Do takiego zadania może być typowy pług ale najpierw należało by użyć głębosza aby porozrywać korzenie jakiś czas przed orką i ewentualnie usunąć to co głębosz wyrwie. Inaczej nie zaorzesz i nie doprawisz a pole będzie przypominało "strefę ostrzału artyleryjskiego" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadget    1

Panowie dzięki za wszelkie podpowiedzi wszystkie wskazówki są dla mnie ważne gdy by ktoś mógł jeszcze opisać w jaki sposób odbywa się zmiana kąta orki tzn czy cała rama płóga przesówa się względem ciągnika czy siłownik za pomocą dźwigni przestawia kąt skib a rama pozostaje w tej samej pozycji i trzeba jeszcze poczynić jakieś regulacje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grucha18    15

Jeśli chcesz orać jakieś korzenie to tylko zabezpieczenie non-stop bo zgłupiejesz od ciągłego wymieniania zerwanego kołka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

W KV co dałem linka i mam podobny to mam siłownik liniowania, do każdego obrotu pług liniuje się, dzięki czemu lżej się obraca, i nie musi być wysoko podniesiony, korpusy zmieniają położenie tam i z powrotem, rama liniuje się, prostuje względem ciągnika.

Jak masz taką działkę to naj pierw gruberem na sprężynach bez podcinaczy wszystko powyciągać, pozbierać a potem może przeorać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadget    1

W KV co dałem linka i mam podobny to mam siłownik liniowania, do każdego obrotu pług liniuje się, dzięki czemu lżej się obraca, i nie musi być wysoko podniesiony, korpusy zmieniają położenie tam i z powrotem, rama liniuje się, prostuje względem ciągnika.

Jak masz taką działkę to naj pierw gruberem na sprężynach bez podcinaczy wszystko powyciągać, pozbierać a potem może przeorać.

Zgadzam się , wszystko pięknie tylko że niestać mnie na taki pług... :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja w styczniu 3 lata temu dałem 14 tyś, za 5 skib na prawie nowych częściach roboczych, chciał 18.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jarekm600
      Co sadzicie o tym ciagniku.. Jaka jest wytrzymałosc silnika jaka skrzynia czy cena jest przystepna??
    • Przez void
      Witam, zimą lub wiosną planujemy zakup Renówki jednak, aby mieć pewność, że jest to słuszny wybór, chciałbym dowiedzieć się kilku rzeczy. Jak wygląda trwałość, w razie awarii dostępność i ceny części do skrzyni? Ponadto chciałbym zapytać o most oraz podnośnik i jego pompę. Czy należy unikać EHR? Czytałem, że wszystkie Renówki po 95 r. miały już EHR. Ostatnie pytanie czym różni się Renault od Renault Claas poza nazwą i malowaniem?
       
      Z góry dziękuje za odpowiedź.
    • Przez hilkowy
      Witam szukam opini na temat owego pługu Agro Masz PJ3,czy jest w miare dobrze wykonany,czy przy orce jesiennej ladnie kryje ziemie?i oczywiście czy lekko podczas takiej orki chodzi?
       
      Zapomniałem dodać ,ze mam ziemie 2,3,4 klasy dosyć ciężkie.
    • Przez casemx110podlaskie
      Witam!! Od nie dawna użytkuję case mx 110. Jaki pług polecacie do tego ciągnika? Ażurowe czy zwykle? 4 czy 5 skib? Gleby 3,4 i 5 klasa. Z góry dziękuję
    • Przez sports2011
      Witam co sądzicie o tym pługu ? http://allegro.pl/plug-overum-4-skibowy-i4464400010.html
      Jakie są w ogóle wasze opinie na temat pługów Overum ? Może polecicie coś innego .Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj