Skocz do zawartości
mariuszmtz

Prace polowe wiosna 2014 i pierwsza dawka nawozu 2014

Polecane posty

w moich okolicach miejscami jeszcze śnieg na polach, jak dotąd nikt jeszcze w pole nie ruszył. do raffffff w jakim celu się wałkuje pola na wiosnę

(pszenicę ozimą?)

adikon532    0

u mnie w okolicy lublina mimo iż nie ma śniegu to jeszcze nikt nie odważył się wjechać na pole może być jeszcze spowodowne ty że przez ostatni tydzień kropił deszcz ale na polu wydaje się być dość sucho

Edytowano przez adikon532

Wiadomość z agroFakt.pl

g60dalk    3

23 grudnia ubiegłego roku w ogródku zasiałem kawałek pszenżyta ozimego tak na próbę bo było ciepło jak na tą porę roku. Około 3 tyg temu jak stopniał śnieg nic tam nie było i jakie było moje zdziwienie jak dziś dostrzegłem piękne pszenżyto w fazie dwóch liści - pięknie powschodziło :)

PeterG14    114

Dzisiaj zasiałem 2,5 ha mieszanki wypełniając plan na ten tydzień. Po niedzieli biorę się za nawiezienie łąk i wylew gnojówki pod QQ no i to będzie tyle z prac bo trzeba będzie z resztą zasiewów zaczekać.

krzeniek    5

Dziś zasiałem owies i pszenicę, mieszankę po niedzieli jak będzie cieplej a jęczmień może koło 15 marca zobaczymy jaka będzie pogoda, przydało by się trochę deszczu bo robi się susza, jak będzie sucha wiosna to tylko wczesne siewy mają szansę na jaki taki plon.

mat22889    11

z tego co wyczytałem to z jęczmieniem jarym się jeszcze wstrzymać??

nawóz mam rozsiany na zboża i rzepak teraz tylko na łaki może jutro i pobronować. jutro też muszę już! pobronować z wuką pole pod kuku :D

luc93    2

ja dzisiaj wysiałem polifoske na łaki deszczu nie będzie .. azot tylko na rzepak w przyszłym tygodniu może pod zboża tylko nie wiem jaką dawke ustawić saletry bo mam nowy rozsiewacz a w tamtym roku troche mi położyło ;d

maniusie23    6

Wczoraj zrobiłem wszystkie nie obsiane pola ( pod owies, mieszanki,kukurydzę,buraki,ziemniaki,warzywa) płytko agregatem żeby ratować tą wilgoć co została w glebie i przerwać parowanie Ciągnik z czerwonego stał się czarny od kurzu Po niedzieli planuję zasiać NPK pod trawy i nawóz pod owies i zasiać owies Z siewem mieszanek się wstrzymuję bo za zimna gleba na jęczmień Dzisiaj poogarniać wszystko koło domu i można jechać na Agro-Tech do Kielc

panowie siać jutro ten owies? sieje już ktoś z centralnej Polski? jak duży mrozek zniesie, jakby już powschodził? żeby go dwa razy nie siać. ziemia suchawa się robi już, nie wiem, co robić... wszyscy czekają...

Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

ppwolf38    6

Rzeczywiscie juz sucho sie robi :( u nas juz posiana w zeszlym tygodniu pszenica jara Granus{przewodka} i juz ma ladne kielki...wszyscy dookola oczy wywalili ze tak wczesnie......nikt nic u nas nie robi,wszyscy mowia ze wyjada w pole dopiero na poczatku kwietnia....patrza w kalendarz zamiast na pogode w ktorej sie wszystko poprzestawialo.

"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

tomek30    11

Możesz siac ja też jutro sieje teraz jest trochę wilgoci a deszczu nie nadają.

Edytowano przez tomek30

Ja jutro sieję owiec na materiał siewny bo jak bruzdy zarzucałem to strasznie sucho jest a miejscami sie kurzyło. nie czekajcie na sąsiadów tylko róbcie póki jest troche tej wody

krzeniek    5

panowie siać jutro ten owies? sieje już ktoś z centralnej Polski? jak duży mrozek zniesie, jakby już powschodził? żeby go dwa razy nie siać. ziemia suchawa się robi już, nie wiem, co robić... wszyscy czekają...

Siać ja już zasiałem wczoraj i też jestem z centralnej polski, sąsiad owies zasiał tydzień temu, zawsze sieje owies wcześnie jak się tylko da wjechać i zawsze się udaje.

g60dalk    3

a pszenżyto jare można by już siać bo da się wjechać tylko czy nie za wcześnie??? okolice piotrkowa tryb.

Przemek2203    11

"owies siej w błoto zbieraj złoto" według mnie można już siać przymrozki nie powinny nic mu zrobić gorzej z jęczmieniem ja czekam pewnie dopiero po 20 a może dalej zależy od pogody górny śląsk

Edytowano przez Przemek2203

Meer    5

Ja dzisiaj siałem pierwszy kawałek jęczmienia jarego po kukurydzy .. u mnie już prawie wszyscy sieją

farmer08    3

Owies zasiany 3 marca, jeszcze nigdy tak wcześnie nie siałem, ojcieć też nie. Aura wiosenna, sucho... Jak myślicie, czy siać już jęczmienie??? Do piątku ma być nawet ok 16 stopni. Zawsze też szybko sialiśmy, ale to było ok 15 marca. Warunki są sprzyjające, bo wszędzie można wjechać. Szkoda by było jednak jak zima, by wróciła. Wszyscy mają takie obawy z zeszłego roku, ale każdy rok jest inny..

Szymi40    378

Owies to i czas już siać -[ zależy jeszcze od regionu ] ale jęczmień to jeszcze nie ja bym jeszcze nie ryzykował....

figo    0

ja mieszankę zasiałem w czwartek,a wczoraj został zasiany jęczmięń, a nawozy zarówno npk jak i azot na ozimy został rozsiany w poniedziałek a we wtorek była lekka mżawka, jezeli na polach jest sucho to nie ma sie za czym rozglądać, ponieważ zapowiada się kolejny suchy i w miarę ciepły tydzień.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez gseries
      Witam, przeszukałem forum i nie znalazłem odpowiedzi, jeśli coś przeoczyłem to przepraszam.
      Ale do rzeczy W tym roku planujemy zasiać kukurydze na ziarno, nie mamy doświadczenia w tym temacie i chciałbym się dowiedzieć co i jak.
      Czy dana firma wyznacza np dana odmiane? Czy maja jakies inne wieksze wymagania? Np co do klasy gleby etc. Oraz chciałbym się dowiedzieć gdzie Wy, drodzy forumowicze macie zakontraktowaną kukurydze i jeśli to nie tajemnica to w jakiej cenie
    • Przez Raptus902
      Witam
      Zakładam temat dotyczący żniw 2014. Na pierwszy ogień u nas pójdzie jęczmień ozimy !
      Myślę że ok 1-2 tyg ! Jak sprawa wygląda u was ??
      Piszcie jak to wygląda u was !
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Sprawdź w Kalendarzu Rolnika, co ciekawego wydarzy się w Bednarach i którzy użytkownicy AgroFoto.pl będą na Agro Show 2014

http://www.agrofoto..../212-agro-show/

A wiec tak jak w tamtym roku to i w tym zakładam temat na Agroshow Bednary 2014.

Chciał bym się dowiedzieć kto będzie, i czy robimy jakieś spotkania?

Jak wiadomo, ja juz sie szykuje i prawdopodobnie wpadnę razem z ekipa z Anglii Bede we wszystkie 3 dni.

http://www.agroshow.eu/agroshow/
    • Przez Vrykoulakas
      Dyskusja o cenach ciągników w 2013 roku dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72476-ceny-ciagnikow-2013/

to zależy z jakim wyposażeniem, ja za swojego pół roku temu dałem 260 k netto, ale to full wypas wśród full wypasów
    • Przez Gomez01
      Wątek o cenach kombajnowania w 2013 roku dostępny tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72477-ceny-kombajnowania-2013/

Dyskusja o cenach kombajnowania w latach wcześniejszych to przeczytania tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/303-ceny-kombajnowania/

wszystko Własnie zależy od tego jakie pole sie kosi jakiej wydajności zboze i czy stoi czy lezy . Ja biore 260 na godzine 970 john deere , przy wydajności pola 4-5 ton kosze hektar 45-50 min.