Skocz do zawartości
mariuszmtz

Prace polowe wiosna 2014 i pierwsza dawka nawozu 2014

Polecane posty

maniek20    71

to ktoś tu jest chyba chory ludzie jest jeszcze luty !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! jesli ktoś robi jakies doświadczenie ok ale normalnie to bez sens wapno p i k sam bede siał ale azot nigdy w lutym

W opolu piękne słoneczko 11 stopni Pola obielały ... prawdziwa wiosna ....jednak moim zdaniem jeszcze czas na sypanie i sianie

PeterG14    114

Żeby tylko nie przyszła rychła susza, u mnie póki co ziemia mokra, czarna w ogóle nie obielała.

Wiadomość z agroFakt.pl

U nas można już wjechać w pole ale jeszcze czekam do 1 marca bo ludzie na wsi są różni a szkoda złotówek z uni... jeżeli będzie taka pogoda to ok 15 marca zacznę siać owies, dawniej pamiętam że sialiśmy już 8 marca a potem przyszła zima na 4 tygodnie ale owies pszeżył i był najładniejszy w okolicy :) poczekajcie z tym nawozem, ale nie ukrywam że mnie też kręci jechać bo zboże rośnie a pszenica (jedna odmiana) zaczyna strzelać po mału. pozdrawiam

PeterG14    114

Organiczne. A pro po prac to po niedzieli sypię potasem a azot najprawdopodobniej na początku marca bo prognozy nadal się nie zmieniają ale mimo wszystko będę czekał.

EDIT: Plany są sprecyzowane: W poniedziałek siew potasu na oziminy i tego samego dnia bronowanie orki zimowej i 1,5 ha łąki.

Edytowano przez PeterG14

mds212    151

ja jutro jade z sola i polifoska pod burak i korcimnei zeby posiac azot na pszenice bo juz suchutke pola ale chyba sie powstrzymam chociaz z tydzien ;)

Taurus83    88

U nas na Dolnym śląsku też wszyscy ruszyli pełną parą tylko my się zastanawiamy czy to się opłaca tak wcześnie siać .. sami nie wiemy ale raczej ruszymy jak do marca narazie pogoda ma być ciepła.

tydzień temu jechałem do wrocka to widziałem jak na wysokości jaszowic/rolantowic uprawiali ziemię a przy AOW siali zboże!!! ciekawe co?

Marcincc360    55

Kurde ludzie to jeszcze luty nie ma się z czym śpieszyć .. w tamtym roku to wszyscy ruszyli koncem kwietnia fakt wegetacja była opóźniona i wszystko było trochę później ale gdzie sypanie azotu czy sianie jarki choć owies lubi podobno mrozy . :)

Ja już dałem dawkę potasu na pszenicę. Uprawiłem i zasiałem doświadczalny kawałek pietruszki naciowej i kopru i teraz działam tylko w tunelach i koło domu. Koło 5 marca jak pogoda się nie będzie zmieniała ruszę z azotem na pszenice. Dopiero pod koniec marca zacznę prawdziwy sezon.

w tamtym roku niektórzy zaczęli po połowie kwietnia prace polowe i zdążyli ze wszystkim, to i teraz zdąża. mnie korci siać PK na łąki, ale chyba jeszcze się wstrzymam, po niedzieli ruszę. wtedy tez pójdzie pewnie N na oziminy

w moich stronach nikt nie sieje jeszcze nawozów...

Edytowano przez RolniczkazZawad

Wczoraj próbowałem wjechać na zaorane pole w okolicach Lubawy nie było tragicznie ale to jeszcze nieto co ma być - ziemia klei się do kół, jeżeli pogoda dopisze to na początku marca przebronuję pole i może sypnę polifoskę pod jęczmień, z nawozami wstrzymam się do ok. 10-tego marca jeżeli przyjdą przymrozki ( żeby nie narobić kolein) to posieję saletrę , 2 lata temu pierwszą dawkę saletry sypałem 12 marca a póżniej poprawiłem po 3 tgodniach, było ok.

Polecam,

Gospodarstwo Nasienne Mirosław Kruczkiewicz, Tuszewo 58, 14-260 Lubawa, woj. War-Maz. tel. 089 645-20-19

maniusie23    6

Dzisiaj rano poszła pierwsza dawka N pod ozime (żyto hybrydowe,pszenżyto) ładnie się siało bez żadnych wtop i kolein Został mi do posiania jeden kawałek pszenżyta ale tam nie wjadę ciągnikiem bo za mokro Niecały hektar to chyba ręką posieje Mięśnie sobie przy okazji poćwiczę Okolice Łowicza Jak tak dalej będzie to myślę po niedzieli ruszyć z obornikiem pod kukurydzę

PeterG14    114

Ja wczoraj rankiem po przymrozku posiałem sól potasową na 6 ha i potem bronowałem orkę zimową na lekkich ziemiach, gliny pod koniec tygodnia przebronuję chyba że będzie padać to wtedy nie będzie potrzeby.

Edytowano przez PeterG14

XTRO    160

Lubelskie, nie widziałem jeszcze żeby siał ktoś N już.

Jeśli pogoda będzie się utrzymywała i będzie się dało wejść w pole, to chcemy ruszyć z N na oziminy około 7 marca... zobaczy się co to wyjdzie.

mds212    151

U nas jeden facet posadzil bober juz psoial mocznik na ozime i zasiał dzis jare Łódzkie ;) Ja tam sie wstrzymuje narazie sie ;)

marek1977    27

Ja z pracami i nawozem (stosuję RSM) czekam jak zejdzie lód ze stawu,to jest dobry wyznacznik pogody,ale każdy ma swój system.

konrad004    7

nawóz dopiero w marcu dzisiaj orałem i szło w miare dobrze jeden "milioner" pryskał rzepak dwa tygodnie temu nie wiem po co a dzisiaj zaczeli pryskać oziminy

90daniel    14

a u nas dziś byli panowie z agencji i co niektórzy pozbyli się prawie dopłat gdyż do dnia 1 marca nie wolno stosować nawożenia oraz uprawiać ziemi. :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez gseries
      Witam, przeszukałem forum i nie znalazłem odpowiedzi, jeśli coś przeoczyłem to przepraszam.
      Ale do rzeczy W tym roku planujemy zasiać kukurydze na ziarno, nie mamy doświadczenia w tym temacie i chciałbym się dowiedzieć co i jak.
      Czy dana firma wyznacza np dana odmiane? Czy maja jakies inne wieksze wymagania? Np co do klasy gleby etc. Oraz chciałbym się dowiedzieć gdzie Wy, drodzy forumowicze macie zakontraktowaną kukurydze i jeśli to nie tajemnica to w jakiej cenie
    • Przez Raptus902
      Witam
      Zakładam temat dotyczący żniw 2014. Na pierwszy ogień u nas pójdzie jęczmień ozimy !
      Myślę że ok 1-2 tyg ! Jak sprawa wygląda u was ??
      Piszcie jak to wygląda u was !
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Sprawdź w Kalendarzu Rolnika, co ciekawego wydarzy się w Bednarach i którzy użytkownicy AgroFoto.pl będą na Agro Show 2014

http://www.agrofoto..../212-agro-show/

A wiec tak jak w tamtym roku to i w tym zakładam temat na Agroshow Bednary 2014.

Chciał bym się dowiedzieć kto będzie, i czy robimy jakieś spotkania?

Jak wiadomo, ja juz sie szykuje i prawdopodobnie wpadnę razem z ekipa z Anglii Bede we wszystkie 3 dni.

http://www.agroshow.eu/agroshow/
    • Przez Vrykoulakas
      Dyskusja o cenach ciągników w 2013 roku dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72476-ceny-ciagnikow-2013/

to zależy z jakim wyposażeniem, ja za swojego pół roku temu dałem 260 k netto, ale to full wypas wśród full wypasów
    • Przez Gomez01
      Wątek o cenach kombajnowania w 2013 roku dostępny tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72477-ceny-kombajnowania-2013/

Dyskusja o cenach kombajnowania w latach wcześniejszych to przeczytania tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/303-ceny-kombajnowania/

wszystko Własnie zależy od tego jakie pole sie kosi jakiej wydajności zboze i czy stoi czy lezy . Ja biore 260 na godzine 970 john deere , przy wydajności pola 4-5 ton kosze hektar 45-50 min.