mariuszmtz

Prace polowe wiosna 2014 i pierwsza dawka nawozu 2014

Polecane posty

Tomson402    29

Rok temu siałem nawóz 7 marca potem była zimna a resztę kończyłem 14 kwietnia jak się nie mylę i to co posiałem w marcu było ładniejsze . Pierwsza dawka azotu im wcześniej tym lepiej dla roślin bo mają już zapewniony azot . W tym roku 20 ha obsiałem już pod koniec lutego a nawóz w pierwszą dawkę powinno siać w mrozy . Ale takie jest moje zdanie my tak robimy od kilkunastu lat . Teraz to już za późno ( Takie jest moje zdanie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Stosował ktoś Huzar może teraz na ozime ?Pytam ponieważ mam wątpliwości czy nie zbyt wcześnie.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Koledzy mam pytanie zapowiadają pare dni opadów i zastanawiam sie czy siać pszenzyto jare przed tymi opadami czy po opadach. Mam wątpliwości ponieważ jak zasieje popada deszcz a potem będzie słoneczna pogoda to zrobi sie taka skorupa na powierzchni i moze to opóźnić oraz utrudnic wschody z drugiej strony nie chce sie przesuszac ziemi po deszczach jakie rozwiązanie wybrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnyt    3

Ja pryskałem Huzarem ale to dopiero w maju, mogę śmiało polecić, pole czyściutkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g60dalk    3

Stosował ktoś Huzar może teraz na ozime ?Pytam ponieważ mam wątpliwości czy nie zbyt wcześnie.

 

Ja będę pryskał pszenżyto Huzarem w końcowej fazie krzewienia i wydaje mi się że faza rozwojowa rośliny jest ważna a nie termin wykonywania zabiegu, gdyż rok rokowi nie jest równy. U mnie pszenżyto dopiero się zbiera więc herbicyd nie wcześniej jak za 2 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal97rolnik    480

Chciałbym zasiać trawę. Jak myślicie można już siać ? nic jej nie zaszkodzi ? Dodam że będę robił wsiewkę z owsem.

Woj. Mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Siać pszenzyto jare przed deszczami czy poczekać i posiać po deszczach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Siej przed - i skorupa ci się nie zrobi- słońce jeszcze tak nie grzeje.... jest sucho i trzeba wilgoć oszczędzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PETECNC355    3

Dziś wujek przeleciał kultywatorem po bruzdach i ścierniskach poza tym nic nie robione. Czeka jeszcze nawóz na żyto i obornik pod wiosenne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Siej przed - i skorupa ci się nie zrobi- słońce jeszcze tak nie grzeje.... jest sucho i trzeba wilgoć oszczędzać.

No nie wiem czy sie nie zrobi jak by była taka pogoda jak teraz od razu po deszczach przez pare dni to może troche przyskalic chociaż sam juz nie wiem ale chyba posieje coś czuje że z wilgocią w tym roku beda duże problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z trawą jeszcze czekam - trawa boi się mrozu.

 

Jan dzisiaj siałem trawe nasienną, to jest wsiewka w owies. jak będzie jej zimno to nie wzejdzie i wytrzyma przymrozki

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

A jak wzejdzie i zmarznie....-ja nigdy nie siałem szybciej niż na pół kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

ja to dziś zasiałem owies przed tym zapowiadanym załamaniem pogody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Koledzy co byście powiedzieli żeby jutro dać mocznik na II dawkę, bo w sobotę i w niedzielę deszcz i potem też jakieś opady więc by się rozpuścił, a jak się ociepli to zacznie działać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jeszcze będzie czas. Mamy dopiero połowę marca, mocznik będzie działał ok w połowie kwietnia, a gdzie tam do maja czy czerwca gdzie N też się przyda.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

No to trzeba będzie poczekać. Kilku sąsiadów ruszyło z nawozem, czekają na jutrzejszy deszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Trochę sucho. Dopiero w poniedziałek 10marca udało się wysiać saletrę i siarczan magnezu na pszenicę ozimą. Saletra znikła po kilku godzinach ale siarczan magnezu nadal leży. Dziś rozsiane nawozy pod groch oraz jęczmień jary, role zabronowane zrobiły się białe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MalyJohn
      Witam. 8 kwietnia bieżącego roku czyli jutro odbędą się pokazy polowe fendta w Bystrzejowicach. Mam pytanie, Czy wybiera sie tam ktoś samochodem, kto po drodze będzie przejażdzał trasą 17 w okolicach Górzna? Jeśli jest ktoś taki, kto by miał miejsce w samochodzie, oraz miał by ochotę zabrać mnie na te pokazy to prosił bym o kontakt. Zapłacił bym za paliwo, oraz jakiś obiad. Bardzo zależy mi żeby tam pojchać a nie mam z kim. Proszę o pomoc Pozdrawiam
    • Przez MalyJohn
      Witam. Mam takie pytanie odnoście tych pokazów. Wie ktoś o której się zaczynają? Dzwoniłem do organizatora pokazów ale nie odbierał, a szybko jest mi potrzebna ta informacja Z góry dziękuję
    • Przez bel920
      mam program rolno środowiskowy - poplony zimowe i rolnictwo zrównoważone więc w pole mogę wjechać przepisowo dopiero od 1 marca ale mam w tym roku dużo więcej pracy w polu niż zwykle i ładna pogoda , ziemia sucha więc w polu już można by robić - obornik rozwozić czy nawozy i pytanie jak ziemia rozmarznięta to moge te pare dni prędzej w jechać i jakie kary są za to. Dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj