mariuszmtz

Prace polowe wiosna 2014 i pierwsza dawka nawozu 2014

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
miszka16    86

Z tymi siewami toja byłbym troszkę ostrożniejszy a w szczególności jęczmienia,mrozki jeszcze mogą zrobić swoje podczas szpilkowania.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g60dalk    3

No cóż mam do zasiania 4ha pszenżyta i jutro jakąś cześć tego zasieję (ale chyba nie wszystko) prześpię się z tym i tyle :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mawit06    6

w 2012 jęczmień siałem 22 - 25 marca to wszyscy się w czoło pukali, może ich bolało to teraz ciekawe w co by się klepali :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w 2012 siałąm owies 17 marca i tez się pukali, a w tym roku siałam 8-go to nie chce znac ich reakcji :D


Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pouzupełnialibyście sobie te profile chociaż kto skąd jest, to ze zasiałes pszenice nic mi nie mówi, bo nie wiem, w jakim regionie gospodarzysz. ja zasiałam 80% owsa i już zaczynam żałować przeglądając prognozy na przyszły tydzień


Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

pouzupełnialibyście sobie te profile chociaż kto skąd jest, to ze zasiałes pszenice nic mi nie mówi, bo nie wiem, w jakim regionie gospodarzysz. ja zasiałam 80% owsa i już zaczynam żałować przeglądając prognozy na przyszły tydzień

Owies to już może być prawie 3 tyg w ziemi więc się nie przejmuj, na ale pszenica to jest ryzyko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g60dalk    3

jutro ruszam z obornikiem pod kukurydzę na kiszonkę.

 

Kolega z Czarnocina pow. Piotrkowski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g60dalk    3

Kurcze śnieg :blink: ma padać w niedzielę ciekawe co będzie z pszenżytem które dziś zasiałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g60dalk    3

nie powiat Kazimierza Wielka woj świętokrzyskie

 

No proszę a już myślałem że jakiś ziomek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze śnieg :blink: ma padać w niedzielę ciekawe co będzie z pszenżytem które dziś zasiałem

przecież do niedzili nie wzejdzie :rolleyes: wszystko zależy od tergo jak długo tak będzie, jeśli będziemy mieli powtórkę z zeszłego roku to i owies nie przetrzyma chyba


Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1234    18

jeszcze nie dawno cieszyliście się że posialiście a teraz panikujecie. U mnie owies BRETON zasiany, pszenica KANDELA zasiana, jeszcze z dwa tygodnie i łubin będzie siany. Podstawa to nie panikować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

To jeszcze raz zasiejesz, jest czas. Panikujecie jakby to czerwiec był a taką pogodę zapowiadali. W kalendarzu zima jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mawit06    6

Pod śniegiem przetrzyma owies i pszenica, zasiany na poplon jesienią miał 2 -3 kolanka i poległ dopiero przy -10 to w szpilce wytrzyma więcej gorzej z jęczmieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniusie23    10

dzisiaj zasiałem owies i jestem spokojny W tamtym roku u znajomego miesiąc pod śniegiem poleżał bo zasiał przed powrotem zimy i pięknie przezimował i powschodził równiutko Jęczmień w mieszance z pszenicą jarą sobie poczeka jeszcze Liczę na jakieś opady bo sucho się robi NPK pod trawy zasiany przedwczoraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

woj. opolskie, powiat oleski wiosna pełną parą, mnóstwo ciagników w polu, sieją wszystko co leci, jęczmień również :) jedynie kilku się wstrzymuje z siewem czekając na deszcz :P ja dziś zasiałem mieszanke zbozową i jutro reszta, a w czwartek jeczmien i to by było na tyle tej zimy/wiosny :rolleyes: nawozy posiane na ozime, opryski zbędne bo już jesienią zrobiłem, jeszcze siewy do piątku skończyć i potem odpoczywać można i czekać na kalendarzową wiosne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MalyJohn
      Witam. 8 kwietnia bieżącego roku czyli jutro odbędą się pokazy polowe fendta w Bystrzejowicach. Mam pytanie, Czy wybiera sie tam ktoś samochodem, kto po drodze będzie przejażdzał trasą 17 w okolicach Górzna? Jeśli jest ktoś taki, kto by miał miejsce w samochodzie, oraz miał by ochotę zabrać mnie na te pokazy to prosił bym o kontakt. Zapłacił bym za paliwo, oraz jakiś obiad. Bardzo zależy mi żeby tam pojchać a nie mam z kim. Proszę o pomoc Pozdrawiam
    • Przez MalyJohn
      Witam. Mam takie pytanie odnoście tych pokazów. Wie ktoś o której się zaczynają? Dzwoniłem do organizatora pokazów ale nie odbierał, a szybko jest mi potrzebna ta informacja Z góry dziękuję
    • Przez bel920
      mam program rolno środowiskowy - poplony zimowe i rolnictwo zrównoważone więc w pole mogę wjechać przepisowo dopiero od 1 marca ale mam w tym roku dużo więcej pracy w polu niż zwykle i ładna pogoda , ziemia sucha więc w polu już można by robić - obornik rozwozić czy nawozy i pytanie jak ziemia rozmarznięta to moge te pare dni prędzej w jechać i jakie kary są za to. Dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj