mariuszmtz

Prace polowe wiosna 2014 i pierwsza dawka nawozu 2014

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Przemek2203    11

U mnie suszy jeszcze nie ma dzisiaj sialem azot na pszenice i ziemia sie kleila do kol wiec moge jeszcze czekac na dobre warunki

Optymaly termin przypada od 20 III do 10 IV wiec.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco401    0

Panowie czy praktykował ktoś z was stosowanie gnojówki pogłównie na zboża ozime wczesną wiosną ?? dodam że jest to gnojówka z pod płyty obornikowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Dzisiaj rozsiałem nawóz pod owies i poleciałem z fosforem i potasem po łąkach, W żadnym roku o tej porze nie szło na tą łąkę wjechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mp255    7

Nawóz na pszenżyto pszenicę i jęczmień oz. posiany 1 marca (saletra) a na żyto (saletra i saletrzak) 7 marca.Żałuję że nie zrobiłem odwrotnie bo gdy w piątek siałem ten nawóz na żyto to już było sucho a saletrzak potrzebuje dużo wody do rozpuszczenia.Dużo azotu z saletrzaku wyparuje ?? Dzisiaj z rana pojechałem do Centrali po Owies (Arab) i od razu go zasiałem nie ma co zwlekać bo za chwilę wogle nie zejdzie jak nie będzie miał wilgoci.I tak już wszystko skończone teraz jeszcze II dawka i opryski


Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meer    5

Ja juz nie czekam nie ma na co deszcze przydał by sie nawet jak by tydzień średnio padało nie było by zadużo .. jak dobrze pójdzie jutro zakończe siew jeczmienia , sieje odmiany eunova i frontier po kukurudzy gdzie nawóz został rozsiany 150 kg saletry pod korzeń do tego po 200 kg npks 8 20 30 3 .. jesienią był tez oprysk z mocznika na resztki kukurydzy 100 kg na ha wiec mam nadzieje ze to mu wystarczy .. dodam że kukurydza na ziarno i wyskość roślin była średnio 3 m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj zasiałem 10 ha owsa i jeszcze 5 mi zostało na jutro i wsiać trawe nasienną w ten owies na 5 ha. Ktoś tam pytał z okolic piotrkowa czy można siać pszenżyto jare i odpowiadam że tak, Centrala nasienna zaczeła siać w piątek...

 

Pozdrawiam

 

Adam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g60dalk    3

No to jutro dokończę uprawę pod siew i we wtorek sieje Dublet oby w tym roku lepiej sypnęło niż w ubiegłym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ze wzgledu na to ze to temat o pracach polowych to zadam tu swoje pytanie a mianowicie czy wluczenie czy bronowanie jak tam kto mowi zapobiega wysuszeniu ziemi, przerywa parowanie itp. Wynikla ostatnio klotnia z tata na ten temat poniewaz on twierdzi ze absolutnie odwrotnie tzn ze po tym zabiegu dopiero wysycha a bez zabiegow nie a ja twierdze ze wlasnie trzeba pole zbronowac zeby przerwac parowanie. Panowie jak to wkoncu jest???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

A mi się wydaje że bronowanie wysusza. Bo abym wszedł z broną to ja bronuję 3x dziennie i po 2 dniach wejdę z kultywatorem. A gdybym nie bronował to przez tydzień błoto będzie jak nie dłużej. Ja mam zawsze problem z wejściem w pole i zawsze bronuję by osuszać. Może na piaskach gdzie w marcu już susza to działa odwrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wlasnie chodzi o piaski praktycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meer    5

Po zimie kapilary są pootwierane przez co ucieka wilgoć z ziemi . kiedy sie włókuje kapilary sie pozamyka i wilgoć z ziemi nie ucieka tak szybko .. wszedzie można to znaleść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Wydaje mi się, że trochę szybko jak na jęczmień. Ja planuję dopiero po niedzieli go siać.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Dzisiaj wywożę gnojówkę na łaki i pod kukurydzę, aktualnie chwilka przerwy no i tak powoli bez pośpiechu ubywa. Gdyby trochę popadało to byłaby najlepsza wiosna jaką mogę sobie wyobrazić, czasu od groma bo nie ma co się spieszyć a wszystko i tak przed czasem zrobione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g60dalk    3

Miałem zamiar zasiać jutro pszenżyto jare ale martwią mnie przymrozki które mają się pojawić w przyszłym tygodniu jak myślicie mogą one zaszkodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g60dalk    3

hm... nie wiem czy ma cechy przewódkowe ale jest to odmiana Dublet. Dzięki za podpowiedź zobaczę może jeszcze ktoś się wypowie :D a generalnie jak bym jeszcze trochę poczekał to jeżeli nie popada bedzie już dosyć sucho i to mnie też martwi :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Na Twoim miejscu bym posiał. Będzie leżeć w ziemi to w dogodnym momencie wyjdzie.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

W okolicy kilka osób siało jęczmień ok 3 tyg temu Efekt : żaden :) Gdzieniegdzie kiełkuje

Ja 2 lata temu siałem zgórek k 15 kwietnia, a dół gdzie było błoto 2 tyg puźniej i ten w dole dognał ten na zgórku i razem się wykłaszał i razem koszone. A kiedyś posiany 10 czerwca po 5 dniach już się zieleniło. Ja dziś powruszyłem błoto żeby przesychało, może jutro z obornikiem się zacznie jak nie będzie grzązł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Dogonilo ale te posiane później dało mniejszy plon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
urszula    0

Witam. Mam do zasiania okolo 3 hektarów jeczmienia na ziemi o klasyfikacji 3b 4a 4b i troche gliny. Pytanie, czy Jako pierwszy zabieg mozna wykonac agregat na takiej ziemi czy delikatnie ruszyc kultywatorkiem. Włokowanie nie wchodzi w gre bo nie mam włuki a broną to wiecej kolein niz to warte.Slyszalem ze jezli wszesnie sie zagregatuje to ziemia moze sie "zassac" i za mocno sie zbije. z kolei kultywatorkiem za mocno sie wysuszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszmtz    70

ja robilem tak i bylo ok , takze smialo pierwszy raz mozesz uprawowym jechac


zima trwa juz za dlugo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MalyJohn
      Witam. 8 kwietnia bieżącego roku czyli jutro odbędą się pokazy polowe fendta w Bystrzejowicach. Mam pytanie, Czy wybiera sie tam ktoś samochodem, kto po drodze będzie przejażdzał trasą 17 w okolicach Górzna? Jeśli jest ktoś taki, kto by miał miejsce w samochodzie, oraz miał by ochotę zabrać mnie na te pokazy to prosił bym o kontakt. Zapłacił bym za paliwo, oraz jakiś obiad. Bardzo zależy mi żeby tam pojchać a nie mam z kim. Proszę o pomoc Pozdrawiam
    • Przez MalyJohn
      Witam. Mam takie pytanie odnoście tych pokazów. Wie ktoś o której się zaczynają? Dzwoniłem do organizatora pokazów ale nie odbierał, a szybko jest mi potrzebna ta informacja Z góry dziękuję
    • Przez bel920
      mam program rolno środowiskowy - poplony zimowe i rolnictwo zrównoważone więc w pole mogę wjechać przepisowo dopiero od 1 marca ale mam w tym roku dużo więcej pracy w polu niż zwykle i ładna pogoda , ziemia sucha więc w polu już można by robić - obornik rozwozić czy nawozy i pytanie jak ziemia rozmarznięta to moge te pare dni prędzej w jechać i jakie kary są za to. Dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj