mariuszmtz

Prace polowe wiosna 2014 i pierwsza dawka nawozu 2014

Polecane posty

Rolnik1973    15357

No i po wiośnie, sypie śnieg że na 100m widzialność. W nocy padał deszcz. O robocie w polu trza zapomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja zazdroszczę. u mnie sucho, ze chyba nie ma sensu już siać saletrzaku teraz na żyto.


Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

A ja bym chciał żeby było sucho, żeby tak z miesiąc nie padało. A tak to nic się nie zrobi, można by obornik wozić ale błoto w polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W 2012 siałem nawóz 8 lub 10 marca po nocnym przymrozku gdyby nie przymarzło nie było by możliwości siania, na polach w dołkach stała jeszcze woda. przedwczoraj wjechałem i przebronowałemnawet w takie miejsca gdzie ciężko było wjechać nawet w kwietniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Faktycznie na polach jest sucho. Ja nawóz siałem w poniedziałek 03 marca i jeszcze nigdy w historii gospodarstwa nie był siany nawóz tak wcześnie (kiedyś siałem np na początku kwietnia). Mam specyficzne położenie pól. Niekiedy sąsiedzi sieją nawóz a ja czekam aż wyschnie bo nie raz za wcześnie się jechało i trzeba było wyciągać ciągnik a wiadomo że później takie koleiny przeszkadzają. Ale w poniedziałek to nawet kolein nie robiłem i pszenica bardzo dobrze przezimowała zazwyczaj ok 1 ha na tym polu musiałem przesiewać . Na szczęście wczoraj wieczorem i w nocy popadało nie za dużo ale zawsze coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stalpin8145    1

Wy narzekacie na susze a ja na nadmiar wody w niektórych miejscach, gdzie nie gdzie stoi woda z nawozem nie można wjechać, jak pogoda dopisze to po niedzieli powinno się skończyć rozsiewanie nawozu na oziminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stalpin8145    1

Wy narzekacie na susze a ja na nadmiar wody w niektórych miejscach, gdzie nie gdzie stoi woda z nawozem nie można wjechać, jak pogoda dopisze to po niedzieli powinno się skończyć rozsiewanie nawozu na oziminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131

Ja tylko czekam na agregat ;) W pod koniec tygodnia ma przyjsc i od razu sieje jarke ;) Saletra na pszenica posiana w sobote 200kg ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek8111    0

Ja jestem już po zasileniu azotem ozimin pierwsza dawka i pierwszy siew owsa był u mnie 1 marca tylko zostało jęczmięń jary i ziemniaki posadzić ale na to troche za wcześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

chłopy w takim tempie to wy za 2 tyg kukurydze wysiejecie- troche ściagnijcie cugle bo zima kończy sie za 2 tyg. dopiero

Edytowano przez Zombi330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

dzisiaj rano padał śnieg, ale już go nie ma, oziminy zasilone 3 i 4 marca, dzisiaj już bym nie wjechał. Jeśli chodzi o siew jęczmienia to zdecydowanie za wcześnie, zawsze może przyjść mróz i to nie mały. Owies chcemy posiać, jak zrobimy traktor, czyli jak dobrze pójdzie około 24 marca, jęczmień pewnie na początku kwietnia. Wszystko zależy od pogody.

Północna Lubelszczyzna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

mam takie pytanie. w moich rejonach przez najbliższe 7-10 dni ma nie padać deszcz. temperatury które ostatnio się utrzymują to w nocy -1/0 a w dzień 7-9. podobna pogoda ma się utrzymać w najbliższych dniach. czy jest sen rozsiewać saletrę amonową na pszenżyto ozime czy poczekać na jakiś opad? ziemia ciężka, miejscami gliniasta. klei się do butów.

 

w nocy zapowiadają nawet przymrozki do -4/5

Edytowano przez filantrop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikon532    0

A w kwietnu taka sytuacja jak w zeszłym roku dwa tygodnie marca cieple a pozniej jak zima dała popalic to na pole po 15 kwietnia dalo sie wjechac malo kiedy byly takie lata zeby na poczatu marca a niektorzy juz pod koniec lutego rozpoczeli prace polowe moim zdaniem nie wiem czy to nie za wczesnie wjezdzac w pole bo nie wiadomo co przyniosa kolejne dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Sadzilem juz ziemniaki kolo 20 marca wczesne i wszystko bylo ok. Owies tez wczesnie mozna posiac, jak tylko mozna wejsc w pole. Ale z jeczmieniem to bez przesady, ostatni tydzien marca to najwczesniej, chyba ze od dzisiaj nie bedzie juz przymrozkow, to za dwa tygodnie moze. A co do nawozow, to ci, co w ubieglym roku posieli przed ostatnim sniegiem, wygrali, bo potem dlugo nie mozna bylo w pole wejsc i ich zboza mialy duzo lepszy start i plon. Ja nie zdazylem i bylem w plecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniusie23    10

dziś skończyłem wozić obornik i orać pod kukurydzę W szalonym tempie ale w dwa dni się wyrobiłem O pierwszej dawce pod oziminy już zapomniałem bo już ponad tydzień jak zasilone pierwszą dawką N Zastanawiam się czy zasiać już na użytki zielone NPK ale robi się sucho...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wczoraj opryskałam pszenice, łaki npk mam już zasilone, przy czym n tylko 4% na start, resztę wysieję gdzies po 20 marca. pod owies nawiezione, oziminy te w gorszym stanie zasilone, a te w lepszym jeszcze nie, może dzisiaj zaryzykuje, suchawo jest, ale chyba na razie nie ma co się spodziewać więcej wody, tylko zastanawiam się czy siac owies, czy sie wstrzymac, nikt jeszcze u mnie nie sieje....boli mnie to, że nie podają deszczu w prognozach długoterminowych, a za to ciepło i za dwa tygodnie będzie sahara. chyba zasieje w sobotę z kawąłek, resztę po niedzieli.

Edytowano przez RolniczkazZawad

Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafffffff    9

W moim rejonie zaczelo sie masowe wlokowanie pol i dzialanie z nawozami na rzepaki i zboza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g60dalk    3

Ostatni opad był u mnie dokładnie trzy tygodnie temu i zrobiło się sucho są oczywiście miejsca gdzie sie nie wjedzie ale tak bywało zawsze. Z nawozami większość ruszyła ale jarych nikt jeszcze nie sieje. Łódzkie/ pow. Piotrkowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertmoczko    10

...i kolejny dzień z zapowiadanym deszczem jednak narazie nawet jedna kropla nie spadła z nieba Z jednej strony kraju bagno a z drugiej sahara Gdyby to podzielić było nby optymalnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

oj tam prawdziwa wiosna jeszcze przed nami z opadami burzami itp także żadnego pośpiechu to nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

U mnie też żadnych opadów nie było, chyba trzy tygodnie. Dopiero od wczoraj trochę rosi. A miałem w tym tygodniu rozsiewać nawozy pod jęczmień jary i przygotowywać glebę do siewu. W każdym razie przynajmniej będzie lepsze działanie nawozów rozsianych na pszenicę ozimą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MalyJohn
      Witam. 8 kwietnia bieżącego roku czyli jutro odbędą się pokazy polowe fendta w Bystrzejowicach. Mam pytanie, Czy wybiera sie tam ktoś samochodem, kto po drodze będzie przejażdzał trasą 17 w okolicach Górzna? Jeśli jest ktoś taki, kto by miał miejsce w samochodzie, oraz miał by ochotę zabrać mnie na te pokazy to prosił bym o kontakt. Zapłacił bym za paliwo, oraz jakiś obiad. Bardzo zależy mi żeby tam pojchać a nie mam z kim. Proszę o pomoc Pozdrawiam
    • Przez MalyJohn
      Witam. Mam takie pytanie odnoście tych pokazów. Wie ktoś o której się zaczynają? Dzwoniłem do organizatora pokazów ale nie odbierał, a szybko jest mi potrzebna ta informacja Z góry dziękuję
    • Przez bel920
      mam program rolno środowiskowy - poplony zimowe i rolnictwo zrównoważone więc w pole mogę wjechać przepisowo dopiero od 1 marca ale mam w tym roku dużo więcej pracy w polu niż zwykle i ładna pogoda , ziemia sucha więc w polu już można by robić - obornik rozwozić czy nawozy i pytanie jak ziemia rozmarznięta to moge te pare dni prędzej w jechać i jakie kary są za to. Dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj