mariuszmtz

Prace polowe wiosna 2014 i pierwsza dawka nawozu 2014

Polecane posty

Gość   
Gość

to ktoś tu jest chyba chory ludzie jest jeszcze luty !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! jesli ktoś robi jakies doświadczenie ok ale normalnie to bez sens wapno p i k sam bede siał ale azot nigdy w lutym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertmoczko    10

W opolu piękne słoneczko 11 stopni Pola obielały ... prawdziwa wiosna ....jednak moim zdaniem jeszcze czas na sypanie i sianie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Żeby tylko nie przyszła rychła susza, u mnie póki co ziemia mokra, czarna w ogóle nie obielała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas można już wjechać w pole ale jeszcze czekam do 1 marca bo ludzie na wsi są różni a szkoda złotówek z uni... jeżeli będzie taka pogoda to ok 15 marca zacznę siać owies, dawniej pamiętam że sialiśmy już 8 marca a potem przyszła zima na 4 tygodnie ale owies pszeżył i był najładniejszy w okolicy :) poczekajcie z tym nawozem, ale nie ukrywam że mnie też kręci jechać bo zboże rośnie a pszenica (jedna odmiana) zaczyna strzelać po mału. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Organiczne. A pro po prac to po niedzieli sypię potasem a azot najprawdopodobniej na początku marca bo prognozy nadal się nie zmieniają ale mimo wszystko będę czekał.

 

EDIT: Plany są sprecyzowane: W poniedziałek siew potasu na oziminy i tego samego dnia bronowanie orki zimowej i 1,5 ha łąki.

Edytowano przez PeterG14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131

ja jutro jade z sola i polifoska pod burak i korcimnei zeby posiac azot na pszenice bo juz suchutke pola ale chyba sie powstrzymam chociaz z tydzien ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

U nas na Dolnym śląsku też wszyscy ruszyli pełną parą tylko my się zastanawiamy czy to się opłaca tak wcześnie siać .. sami nie wiemy ale raczej ruszymy jak do marca narazie pogoda ma być ciepła.

 

 

tydzień temu jechałem do wrocka to widziałem jak na wysokości jaszowic/rolantowic uprawiali ziemię a przy AOW siali zboże!!! ciekawe co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcincc360    70

Kurde ludzie to jeszcze luty nie ma się z czym śpieszyć .. w tamtym roku to wszyscy ruszyli koncem kwietnia fakt wegetacja była opóźniona i wszystko było trochę później ale gdzie sypanie azotu czy sianie jarki choć owies lubi podobno mrozy . :)


Gdy Ci smutno, gdy Ci źle weź URSUSA przejedź się!!!
Poszukuje ciężkiego ursusa może być nie na chodzie byle by miał przedni napęd.:)
Kupię przedni napęd do szóstki !!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już dałem dawkę potasu na pszenicę. Uprawiłem i zasiałem doświadczalny kawałek pietruszki naciowej i kopru i teraz działam tylko w tunelach i koło domu. Koło 5 marca jak pogoda się nie będzie zmieniała ruszę z azotem na pszenice. Dopiero pod koniec marca zacznę prawdziwy sezon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w tamtym roku niektórzy zaczęli po połowie kwietnia prace polowe i zdążyli ze wszystkim, to i teraz zdąża. mnie korci siać PK na łąki, ale chyba jeszcze się wstrzymam, po niedzieli ruszę. wtedy tez pójdzie pewnie N na oziminy

 

w moich stronach nikt nie sieje jeszcze nawozów...

Edytowano przez RolniczkazZawad

Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj próbowałem wjechać na zaorane pole w okolicach Lubawy nie było tragicznie ale to jeszcze nieto co ma być - ziemia klei się do kół, jeżeli pogoda dopisze to na początku marca przebronuję pole i może sypnę polifoskę pod jęczmień, z nawozami wstrzymam się do ok. 10-tego marca jeżeli przyjdą przymrozki ( żeby nie narobić kolein) to posieję saletrę , 2 lata temu pierwszą dawkę saletry sypałem 12 marca a póżniej poprawiłem po 3 tgodniach, było ok.

 

Polecam,

 

Gospodarstwo Nasienne Mirosław Kruczkiewicz, Tuszewo 58, 14-260 Lubawa, woj. War-Maz. tel. 089 645-20-19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniusie23    10

Dzisiaj rano poszła pierwsza dawka N pod ozime (żyto hybrydowe,pszenżyto) ładnie się siało bez żadnych wtop i kolein Został mi do posiania jeden kawałek pszenżyta ale tam nie wjadę ciągnikiem bo za mokro Niecały hektar to chyba ręką posieje Mięśnie sobie przy okazji poćwiczę Okolice Łowicza Jak tak dalej będzie to myślę po niedzieli ruszyć z obornikiem pod kukurydzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131

U nas juz sieja azot na oziminy ale w formie mocznika ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Ja wczoraj rankiem po przymrozku posiałem sól potasową na 6 ha i potem bronowałem orkę zimową na lekkich ziemiach, gliny pod koniec tygodnia przebronuję chyba że będzie padać to wtedy nie będzie potrzeby.

Edytowano przez PeterG14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1525

Lubelskie, nie widziałem jeszcze żeby siał ktoś N już.

Jeśli pogoda będzie się utrzymywała i będzie się dało wejść w pole, to chcemy ruszyć z N na oziminy około 7 marca... zobaczy się co to wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131

U nas jeden facet posadzil bober juz psoial mocznik na ozime i zasiał dzis jare Łódzkie ;) Ja tam sie wstrzymuje narazie sie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Mała akcja z tym siewem 40arów owsa ,Dopiero na żniwa założę.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1301

Ja z pracami i nawozem (stosuję RSM) czekam jak zejdzie lód ze stawu,to jest dobry wyznacznik pogody,ale każdy ma swój system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Lód i śnieg-to nie występowało u nas tej zimy.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad004    7

nawóz dopiero w marcu dzisiaj orałem i szło w miare dobrze jeden "milioner" pryskał rzepak dwa tygodnie temu nie wiem po co a dzisiaj zaczeli pryskać oziminy


Valtra-Power Partner

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

a u nas dziś byli panowie z agencji i co niektórzy pozbyli się prawie dopłat gdyż do dnia 1 marca nie wolno stosować nawożenia oraz uprawiać ziemi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MalyJohn
      Witam. 8 kwietnia bieżącego roku czyli jutro odbędą się pokazy polowe fendta w Bystrzejowicach. Mam pytanie, Czy wybiera sie tam ktoś samochodem, kto po drodze będzie przejażdzał trasą 17 w okolicach Górzna? Jeśli jest ktoś taki, kto by miał miejsce w samochodzie, oraz miał by ochotę zabrać mnie na te pokazy to prosił bym o kontakt. Zapłacił bym za paliwo, oraz jakiś obiad. Bardzo zależy mi żeby tam pojchać a nie mam z kim. Proszę o pomoc Pozdrawiam
    • Przez MalyJohn
      Witam. Mam takie pytanie odnoście tych pokazów. Wie ktoś o której się zaczynają? Dzwoniłem do organizatora pokazów ale nie odbierał, a szybko jest mi potrzebna ta informacja Z góry dziękuję
    • Przez bel920
      mam program rolno środowiskowy - poplony zimowe i rolnictwo zrównoważone więc w pole mogę wjechać przepisowo dopiero od 1 marca ale mam w tym roku dużo więcej pracy w polu niż zwykle i ładna pogoda , ziemia sucha więc w polu już można by robić - obornik rozwozić czy nawozy i pytanie jak ziemia rozmarznięta to moge te pare dni prędzej w jechać i jakie kary są za to. Dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj