mariuszmtz

Prace polowe wiosna 2014 i pierwsza dawka nawozu 2014

Polecane posty

mariuszmtz    70

Witam chcialbym sie zapytac kiedy zamierzacie wyjechac w pole i siac nawozy ? Widzialem w internecie ze niektorzy juz siali , piszcie tu kto co działał juz w polu

Edytowano przez mariuszmtz

zima trwa juz za dlugo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesio    10

Podobno , jeśli można na pole wjechać to na rzepak można już siać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja dziś zaraz po Sumie :P .Ludzie spokojnie , jeszcze nie wiosna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Ja tradycyjnie w kwietniu, wcześniej nawet traktora nie odpalam. U mnie jeszcze zaspy po 0.7m pod płotami, lub drzewami gdzie nawiało, a po dołach woda. A nawóz to jeszcze w fabryce się robi by był świerzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kp38    8

Oj chlopaki z tym sianiem nawozow i wywożeniem gnojowicy jeszcze obowiązuje zakaz do końca lutego.

Ale jak nie macie życzliwych sąsiadow to co tam ;) ,znam przypadek że ONW popłyneło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak masz racje u mnie jednemu rolnikowi cofnęli dopłaty ale nie wiem czy wszystkie czy tylko rolno środowiskowe, więc ursusek nie chwal się tak tym oficjalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

oraz nie wolno nawozić pól zmrożonych powyżej 30 cm a podejrzewam, że gdzieniegdzie w Polsce tak może być, ten nawóz wysiany w tej chwili i tak nie wiele pomoże bo rośliny dopiero się przebudzają i nie ciągną za wiele z ziemi, u nas północna wielkopolska jeszcze ze dwa tygodnie co najmniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mp255    7

A sól potasową lub "polifoskę" one potrzebują dużo czasu by się rozpuścić ??

Edytowano przez mp255

Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

a czy wjedziesz na pole na pewno nic się nie stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wejść pewnie wejdzie , ale fajnie by było jeszcze wyjechać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek2203    11

według mnie jest jeszcze za wcześnie na prace polowe, po pierwsze do 1 marca nie wolno robic nic na polu a po drugie zima może jeszcze nas zaskoczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zaraz zacznie sie bicie kto pierszy :D ludzie nie wiadomo czy zimy jeszcze nie bedzie w kwietniu tak jak rok temu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesio    10

Fachowcy twierdzą że kto w ubiegłym roku nie wysiał pierwszej dawki azotu na rzepak przed powtórnym atakiem zimy w marcu i kwietniu, to popełnił błąd, no i muszę przyznać że chyba mają rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1822

Jak taka pogoda się utrzyma jak obecnie w pierwszej połowie marca pójdę siać żyto jare o ile pozwolą warunki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

Ja słyszałem że nie wolno stosować nawozów naturalnych do 1 marca a wy mówicie o wszystkich pracach polowych.

To jak kto w końcu jest?? :huh:

A co do nawozu, to dzisiaj siali chyba sól potasową po rzepaku !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robak12    0

W mojej okolicy pare ,,specjalistów'' już jęczmien posiało że o azocie na rzepak i zboża nie wspomne Faktem jest że śniegu było tylko troche w listopadzie i temperatura ciągle ok 7 stopni i bez przymrozków ale jednak dla mnie to przesada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcincc360    70

U nas na Dolnym śląsku też wszyscy ruszyli pełną parą tylko my się zastanawiamy czy to się opłaca tak wcześnie siać .. sami nie wiemy ale raczej ruszymy jak do marca narazie pogoda ma być ciepła.


Gdy Ci smutno, gdy Ci źle weź URSUSA przejedź się!!!
Poszukuje ciężkiego ursusa może być nie na chodzie byle by miał przedni napęd.:)
Kupię przedni napęd do szóstki !!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Jeżeli taka pogoda będzie się utrzymywała to 1 marca zaczynam prace nietypowo bo od wywozu obornika i orki pod QQ i ziemniaki a potem będę obserwował prognozy i zdecyduję czy sypać nawozy czy nie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MalyJohn
      Witam. 8 kwietnia bieżącego roku czyli jutro odbędą się pokazy polowe fendta w Bystrzejowicach. Mam pytanie, Czy wybiera sie tam ktoś samochodem, kto po drodze będzie przejażdzał trasą 17 w okolicach Górzna? Jeśli jest ktoś taki, kto by miał miejsce w samochodzie, oraz miał by ochotę zabrać mnie na te pokazy to prosił bym o kontakt. Zapłacił bym za paliwo, oraz jakiś obiad. Bardzo zależy mi żeby tam pojchać a nie mam z kim. Proszę o pomoc Pozdrawiam
    • Przez MalyJohn
      Witam. Mam takie pytanie odnoście tych pokazów. Wie ktoś o której się zaczynają? Dzwoniłem do organizatora pokazów ale nie odbierał, a szybko jest mi potrzebna ta informacja Z góry dziękuję
    • Przez bel920
      mam program rolno środowiskowy - poplony zimowe i rolnictwo zrównoważone więc w pole mogę wjechać przepisowo dopiero od 1 marca ale mam w tym roku dużo więcej pracy w polu niż zwykle i ładna pogoda , ziemia sucha więc w polu już można by robić - obornik rozwozić czy nawozy i pytanie jak ziemia rozmarznięta to moge te pare dni prędzej w jechać i jakie kary są za to. Dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj