Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Cesco

Jaki fabryczny ciągnik 115km

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Cesco    0

Od jakiegoś czasu zastanawiam się o zakupie nowego ciągnika. Będzie on przeznaczony do cięższych maszyn, jak płógi czy też belująca z nożami. Moc jaka mnie interesuje to około 115km. Wytypowałem sobie trzy modele nad którymi się zastanawiam, a są to:

• John deere 6115M LINK
  • New holland T6.120 LINK
  • Valtra seria N LINK

Chcę wiedzieć coś więcej na temat tych firm po względem mocy i ekonomi. Może miał ktoś z nimi do czynienia.

Liczę także na Wasze propozycję, może powinienem zastanowić się nad innymi markami? Z góry dzięki za każdą odpowiedź.

Proszę nie zamykać tego temat, bo przeszukując forum nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na pytania, które postawiłem.

1cris1    13

Powiedz kolego jaki budzet masz?

Ja oczywiście polecam jd jezeli do ciezszych prac to 6R . Osobiscie posiadam 6150R super sprzet:D

Cesco    0

W tych nowych ciągnikach budżety ceny są zbliżone. Co do jd R6 to wolał bym raczej bardziej mechaniczny ciągnik. A wgl jak wygląda kwestia spalania JD w porównaniu do innych marek?

Wiadomość z agroFakt.pl

1cris1    13

my mamy 3 jd i jednego zetora porazka kompletna nik nim jezdzic nie chce i w plugu 4 skiby wywrot w porównaniu z ja 6800 chleje więcej a zetor fortera 11441 czy cos takiego. ale każdy mowi ze dużo pala czy ja wiem mogę ci powiedzieć ze 6800 chodzil z plugiem 4 skiby i agregatem ścierniskowym 3,9 m ispalil od 9 do 12 l na ha . a co do spalania 7530 i 6150r to nie powiem za duo bo dopiero w tym roku kupiliśmy odpowiednie maszyny do 7530 i do 6150r. 7530 w agregacie 3.9m spalil 13 l na ha a w plugu 4 skibowym 14 l na ha. w tym zesonie bd pracowal min. z plugiem 5 i talerzowka 6 m.odpowiednio dobrane maszyny tzzn wykorzystanie moy obniza spalanie. my z jd jesteśmy bardzo zadowoleni i nie zamienimy na żadna inna marke zalujemy ze zamiast jd kupilsmy piepszonego zetora:( skoro wolisz mechaniczny to weź sb 6115m na pewno d z jd zadowolony. a jeżeli chcesz ekonomiczny ciągnik to kubote sb weź bardzo oszczędne ciągniki

Raczo    19

A czemu nie coś 6-cio cylindrowego skoro do cięższych prac?

Witam moim zdaniem bym wybrał Nh :wub: poniewaz ma najwieksza sprzedaz ciagników w roku na 2013 i ma dosyc dobre wyposarzenie w standardzie :P nie polecał bym JD ponieważ maja filtry cząstek :( i zależy jeszcze od serwisu

bigfarmer9    0

jd fajny traktorek ja tam mam doczynienia z forterrą 11441nawet na nią nie narzekam nie ma nawalone elektroniki w mojej 4 obrotowej spalił nie więcej niż 12l /ha ale odpowiednio dobrany pług, prędkość i cacy. w tym roku nabyliśmy nh ale serie td i 95 km wzięliśmy. myśle że jak chcesz ciągnik 115km to mozesz pomyśleć o nh td 5.115 bo on nie ma nawalonej elektroniki a nh którego ty podałeś ma sporo bajerów ale i co za tym idzie więcej elektroniki ja się jej nie boje ułatwia życie ja bym ci polecał ciągnik ze skrynią elektro hydrauliczną czy jak ją tam zwał bo szybciej sie można n niej rozpędzić i jak masz mokre sprzęgło to wtedy moment obrotowy nie jest bezpośrednio przenoszony na tarcze tylko na ciecz a co za tym idzie jest większa żywotność skrzyni z tego co znajomi mówili. także myślę że nh byś nie żałował bo tak jak u nas to serwis nie drogi i standardowe wyposażenie ma bardzo dobre, ale o zetorze też bardzo słego słowa powiedzieć nie moge nie jest najgorszy.

ja swojego bardzo lubie poza tym w zetorze jest sporo miejsca w kabinie

ale jak zetora to tylko forterra hsx z przediału mocy jaki ty preferujesz bo z tego co słyszałem spalanie dużo niższe niż w poprzednich seriach m.in. w mojej nie wiem czy to prawda ale dealer mówił że 9l/ mtg w pługu. no i komfort dużo większy niż w pozostałych tylko że nie żałuj na dodatkowe wyposażenie np na klime bo potem żałować bedziesz

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez dzik82lysy
      Słyszałem ze DF należą do lekkich ciągniczków(bynajmniej te modele)i nie wiem czy taki DF byłby dobry jako ciągnik główny?3czy 4 skiby obrotowe???Kverneland na resorach (używany) czy nowa unia na zabezp. kołkowym???Czy ok.90 konny agrotron jest w stanie unieść agr up siewny 3 metrowy zestaw famarolu???Oczywiście nie na przekaźnik!
    • Przez michal8899
      jestem na kupnie valtry a72 na 20 hektarowe gospodarstwo plus troche usług i jestem ciekawy jak sprawuje sie ten ciągnik przy pługu, agregacie, talerzówce, kosiarce itd.
    • Przez MrJareczek
      Chodzi mi głównie o to jak pasowałaby do gospodarstwa o areale około 20 hektarów - czyli około 80 KM. Pytam się bo mam dylemat między New Hollandem, Casem a Valtrą, a poza tym Valtra kojarzy mi sie zawsze z pracą w lesie
    • Przez TOME11
      witam

jakie są obecnie dostępne kolory do wybrania w nowej Valtrze?

pozdrawiam
    • Przez podlaskirolnik
      Witam Mam zamiar kupić ciągnik ,który byłby głównym ciągnikiem w mlecznym gospodarstwie. Pracował by  z pługiem fraugde 3+1, gruberem 2,5m, prasą belującą z 15 nożami i rotorem. Śmigał by też z turem i  beczką 7tyś litrów. Pieniądze jakie chcę na niego przeznaczyć nie powinny przekroczyć 300 tyś z turem (chodzi o jak najmniejszą stawkę).
       Myślałem nad Kubotą m 110gx i Case maxxumem 110-120. W grę wchodzą tylko nowe ciągniki. Proszę o pomoc. Pozdrawiam