Johny6910

Większy czteroskibowy czy mniejszy pięcioskibowy?

Polecane posty

JozeF84    1

u nas JD 6930 ciągnie 5-tke vogel&noot i jakioś daje rade ale chyba ustawiony na 5x40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasso    9

Ja mam Classa Aresa 145 KM i śmiało ciągam 5 obracaną na resorach agromaszu w nastawie 42 cm na korpus. Robota szybko idzie a i spalanie całkiem przyzwoite na poziomie 13-15 l/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2247

Ja mam Classa Aresa 145 KM i śmiało ciągam 5 obracaną na resorach agromaszu w nastawie 42 cm na korpus. Robota szybko idzie a i spalanie całkiem przyzwoite na poziomie 13-15 l/h

 

Raczej spalanie/ha bo na godzinkę raczej mało realne posiadam Ariona 610 i koło 15-17l/ha się zakręci ale w 4x45 bądz 40 brakuje mocy i trzeba gonić na 630 chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek12    42

Jaki pług zagonowy lepiej wybrać awemaka 4x40 czy 5x35? Ziemie cieżkie tereny górzyste który sprawi mniejszy opór jaki wy polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Według tego co wszem i wobec głoszą lepiej mniej odkładni a szerszych. Jak znajdę na ten temat artykuł to wstawię linka.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Mam mtz 82 zwykłego staruszka ze sportową kabiną i 4x40 pług i daje sobie radę na 25 cm a mam same góry no czasami na ile(ił) to muszę podnieść pług ale nie zalezy mi bo i tak na ile to nic sie nie urodzi a mam go z 10 arów na 2,5 ha kawałku. Nie daleko facet ma też mtz starego to robi 5 skib i podobno przesadnie za głęboko ze 30 parę centymetrów. Ja bym jednak dał 4x40 do pronara. Ale na awemaka to szkoda kasy wydasz z 4-5 tyś a gowno to a nie pług lepiej starą grudziącki pług

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrekNHts    15

u mnie sąsiad też ma pronara 82 tsa o ma do niego unię tura 4x40 to idzie jak szalony a są tu lekkie ziemię ale nie zwrócił uwagi na belkę zaczepową że ma grube bolce i musiał wymienić całe ramiona na cbm i są trochę dłuższe i podobno rozwalił przez to podnośnik coś mu tam szwankowało a wystarczyło do starych ramion dokupić cbm i przyspawać i by było cacy a za pług używany dał podajże 17tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

@jonkszi już u nas facet kupił stary pług UG 4x40 i za nic nie idzie go ustawić. Nie równo sypie i traktor ściąga. Avemak nie jest wcale zły ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

Atlas chyba oznacza odkładnice 40cm. Co do tego pługa to chcesz kupować u tego faceta co dałeś link ? Ile masz km do niego ? Bo znajomy w zeszłym roku kupował Avemaka 4x30cm i w Turobinie kupił taniej niż tu i to z dowozem do domu. Nie pamiętam ile dokładnie, ale chyba ok 200zł zaoszczędził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maryush    9

Szukam czwórki obrotowej do Renault 110.54 (100KM) a teraz trafiła mi się oferta 5 obrotowej (Demblon T 65 S). Pług jest w dobrym stanie i chętnie bym go wziął, ale - nie da się odkręcić piątej pary korpusów. Tzn da się, ale ponad pół metra ramy i tak będzie z tyłu wystawać. Musiałbym ucinać ramę z ostatnim korpusem. Czy próbować orki na 5 skib 100 konnym ciągnikiem? Mam głównie IV i V klasę, przewaga lekkich ziem.. Co sądzicie, pociągnie na "piachu"?

Edytowano przez Maryush

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Będziesz fruwać z ta 5 jak chcesz to kup oddaj do dobrego fachwca niech utnie dorobi flansze i będziesz mieć 4+1 u siebie bedziesz orać na 4 a jak będziesz sprzedawać to będzie 4+1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maryush    9

No i kupiłem tę piątkę. Ciągnik elegancko podnosi (zaczepiłem na tuza z przodu obciążnik około 350 kg), nie zrywa przodu, pług w obecnej konfiguracji zabiera około 185cm, zaorałem 3 ha bez problemu, bez używania przedniego napędu (tylko miejscami pod górkę na piachu). Jestem zadowolony. Ponadto okazało się, że ten Demblon ma otwory w ramie, że można na jej długości rozciągnąć 4 korpusy i będzie czwórka więc cięcie ramy odpada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

tylko nie zapomnijecie o jednym... że orka na 5 skib i na ta samą szerokość co 4 daje nam lepsze efekty w późniejszej uprawie, czyli im mniejsza skiba tym lepiej się rozkrusza...

 

co do wyboru pługa to nie podpowiadam, bo chyba każdy zna mozliwosci swojego ciagnika i swoje ziemie... np, u mnie 150 km miało by co robic w 4 skibach... a u drugiego 100 nie ma co robic w tych samych skibach... ;) więc mówienie , że bierz smiało u mnie 100km smiaga bez problemu w 5 skibach.... jest troche dziecinne... ;) Każdy ma swój rozum i powinien go używać w miare swoich możliwości i potrzeb... ;)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Nie do końca tak jest. Szersza skiba może dać lepszy efekt, zależy od uprawy i ziemi, np. zdecydowanie lepiej kryje i nie pcha a czy mnie czy lepiej kruszy to już kwestia samego pługa - gleby - prędkości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaczyn    585

A jakiej firmy te pługi?


RÓB TO CO LUBISZ, A NIGDY NIE BĘDZIESZ MUSIAŁ PRACOWAĆ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj