matidi

Kombajn MF 38-Opinie

Polecane posty

inzKonrad    1

 

witam mam zamiar kupić podobnego MF 38 czy można prosić o szczegóły maszyny jak z awaryjnością na co zwrócić uwagę przy kupnie czy dobry jest ten heder power flow? oto krótki opis maszyny

' Massey Ferguson 38

Rok prod. 1996

2300 mtg

heder 6.10 Power flow

silnik Valmet 265 KM

klimatyzacja 

hydrostat

6 wytrząsaczy

wózek transportowy

prawa kosa do rzepaku

Proszę o opinie i rady. Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Jak dźwignia hydrostatu ciężko pracuje, to wypnij linkę przy pompie przy silniku i sprawdź, jak pracuje wypięta. Jak ciężko, to musisz ją jakoś posmarować, jak lekko, to pewnie przytarła się dźwignia w pompie, zapodaj jakiś środek penetrujący co jakiś czas, powinno pomóc. Ja tak miałem, użytkownik masseyfendt pomógł:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JurekS    5

Dzieki serdeczne za zainteresowanie. Masseyfendt baaardzo pomógł :) Peron też. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pokorskip    0

Witam,

Mógłbym prosić jakiegoś użytkownika MF 38 o zdjęcie ustawienia kierownic wiatru?

Jak macie ustawione przedłużenie sita?

 

Z góry dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

i takim ustawieniem jedziesz cały czas? Ja własnie zawsze się zastanawiam jak to ustawiać ale mam mniej więcej na środku, zboże jest czyste i z tyłu też nie gubi więc oki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

Panowie mam zamiar kupić przystawkę do kuku na przyszły sezon do MF 38 problem tkwi w napędzie, wyjście jest tylko z prawej strony gardzieli przy moim kombajnie, można to przerobić czy są przystawki z napędem tylko z jednej strony? Kosił ktoś MF 38/40 kuku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy przeprowadzał już ktoś regenerację wytrząsaczy? Chodzi mi konkretnie o wymianę wkładów sitowych na klawiszach, w mojej 38 wyglądają w kiepskim stanie. Poprzedni właściciel zastępowal czy popadnie. W serwisach MF twierdzą że nie można dostać tych wkładów. A do claasa można kupić za bagatelne pieniądze. Czy można gdzieś takie coś kupić bądź dopasować, ewentualnie czy ktoś takie coś dorabia? Proszę o pomoc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.12.2017 o 15:41, beret1990 napisał:

Panowie mam zamiar kupić przystawkę do kuku na przyszły sezon do MF 38 problem tkwi w napędzie, wyjście jest tylko z prawej strony gardzieli przy moim kombajnie, można to przerobić czy są przystawki z napędem tylko z jednej strony? Kosił ktoś MF 38/40 kuku?

Miałem ten sam problem, ale przerobiłem napęd. Na wale napędowym gardzieli z prawej  założyłem dużą zębatkę a wałek z frezem na początku gardzieli odwzorowałem z lewej strony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi484    0

Czy ktoś z obecnych miał w MF 34/36/38 problem z wysoką temperaturą powyzej 100stopni oleju hydraulicznego przy czym wszystko działa poprawnie jedynie alarmy . temperatura badana pirometrem również i faktycznie jest taka wysoka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzys14433    0

Witam. 

Posiadam Massey Ferguson 38 z 1997 roku.

W poprzednim sezonie kombajn wyrzucał z tyłu sporo nasion. Próbowałem różne ustawienia ale nie potrafiłem znaleźć dobrego ustawienia, a w dodatku zauważyłem, że tej ruchomej blachy pod wytrząsaczami zbierało się dużo zboża, które prawdopodobnie właśnie wypadało na zewnątrz a nie do środka. Nie ma możliwości ustawienia innego konta tej blachy ruchomej, skąd tam tyle zboża? Proszę o poradę. Pozdrawiam 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawin698    7

Skoro wyrzucal ziarno to mozliwosci jest kilka:

1. Za małe otwarcie sit górnych i dolnych.

2. Za duża prędkośc wialni, niewlaścjwy kąt kierownic wiatru

3. Za duza prędkość koszenia przy wlaściwych ustawieniach sit i wialni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzys14433    0
16 minut temu, sawin698 napisał:

Skoro wyrzucal ziarno to mozliwosci jest kilka:

1. Za małe otwarcie sit górnych i dolnych.

2. Za duża prędkośc wialni, niewlaścjwy kąt kierownic wiatru

3. Za duza prędkość koszenia przy wlaściwych ustawieniach sit i wialni...

Ad. 1 i 2 to sprawdzałem różne ustawienia, 

Ad. 3 prędkość koszenia między 3 km/h a max. 4.5 km/h, bez różnicy w czyszczeniu ziarna, a wręcz przy mniejszej prędkości zauważyłem więcej śmieci w zbiorniku.

Jestem ciekaw czy inni użytkownicy tych modeli mają również tyle zboża na tej ruchomej blasze pod wytrząsaczami?

Moim zdaniem jest go tam za dużo a blacha na końcu nie posiada przesłony tylko jest trochę karbowana że zbyt moim zdaniem małym spadkiem w kierunku podsiewacza. Przed tym sezonem planuje podnieść tył kombajnu na tylnej osi, ponieważ jest tam taka możliwość na wachaczu osi przestawić ja wyżej na inny otwór. Liczę, że to pomoże. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyfendt    5
Dnia 21.01.2023 o 18:19, Krzys14433 napisał:

Ad. 1 i 2 to sprawdzałem różne ustawienia, 

Ad. 3 prędkość koszenia między 3 km/h a max. 4.5 km/h, bez różnicy w czyszczeniu ziarna, a wręcz przy mniejszej prędkości zauważyłem więcej śmieci w zbiorniku.

Jestem ciekaw czy inni użytkownicy tych modeli mają również tyle zboża na tej ruchomej blasze pod wytrząsaczami?

Moim zdaniem jest go tam za dużo a blacha na końcu nie posiada przesłony tylko jest trochę karbowana że zbyt moim zdaniem małym spadkiem w kierunku podsiewacza. Przed tym sezonem planuje podnieść tył kombajnu na tylnej osi, ponieważ jest tam taka możliwość na wachaczu osi przestawić ja wyżej na inny otwór. Liczę, że to pomoże. 

Dodatkowy otwór na tylnej osi może pomóc ale tylko w bardzo małym stopniu. Fabrycznie to podnoszenie było dla kombajnów z poziomowaniem górskim ale w kliku przypadkach pomaga zwłaszcza jeśli z tyłu są mniejsze koła(czasem fabryka wypuszczała biedniejszą wersję z małymi kołami z tyłu i przodu, potem ktoś wymieniał koła przednie na większe zostawiając  małe z tyłu.

Jeśli problem strat ziarna jest duży z praktyki przypatrzyłbym się na młocarnie. Często szukamy problemu na separacji a przyczyna jest na omłocie.

Nieraz widziałem kombajny ze źle uwarstwionym klepiskiem - zwłaszcza chodzi tu o równoległość szczeliny wylotowej po prawej i lewej stronie. Młocarnia wówczas po jednej stronie jest już ciasno a z drugiej 1-2 mm powoduje mniej intensywną pracę. Konstruktorzy kombajnów zazwyczaj zakładają w kombajnach, że 80% oddzielania ziarna powinno być na młocarni a pozostałe 20% układ separacji i czyszczenia. Wpływ ma też zastosowane klepisko -sprawdź czy przypadkiem nie masz zamontowanego klepiska kukurydzy bo i takie przypadki widziałem.

Zobacz czy klepisko nie jest ugięte na środku, czy masz wszystkie druty i czy nie jest zaklejone.

 

Sprawdź też podsiewacz - budowa tarki powoduje, że podczas przesuwu zgonin na tarce ziarno opada w dół a plewa idzie ku górze i w takiej kolejności spada na sita, jeśli nie ma takiego zachowania to sita pracują z małą wydajnością. Ma tu znaczenie też poślizg na podsiewaczu-podsiewacz silnie skorodowany i zabrudzony nie spełnia swojej roli.

Ustawiając kombajn nie możemy się też bać używania dużego wiatru-z praktyki lepiej czasem otworzyć szerzej sito i dać więcej wiatru niż to wszystko dławić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kazim11
      Witam czy ktoś z was spotkał się z takim kombajnem ponieważ rozważam kupno tego modelu a wiem że w Polsce jest ich strasznie mało czy ktoś wie jaką pojemność ma zbiornik??
    • Przez Pietras892
      rok Temu kupiłem 29xp. bardzo fajna maszyna chciałbym sie zapoznać z waszymi spostrzeżeniami na temat tego sprzętu gdyż ostatno pojawia się ich coraz więcej na naszych polach
    • Przez trufel11
      witam
      mam w kombajnie założony przełącznik od którego kable idą do skrzyni biegów na skrzyni jest założony przekaźnik i taki jak gdy by silniczek i to połączone jest z linka od załączania biegów i czy możliwe jest ze tym uradzeniem załączą się 3 bieg w tym kombajnie w kabinie mam wajchę tylko na dwa biegi . zdoiłem pokrywę skrzyni biegów i jest tam tam wolna jedna zębatka czy wie ktoś czy ten kombajn ma 3 biegi i czy jest możliwe ze tez silniczek elektryczny załącza 3 bieg???
    • Przez lukaszkuc
      Witam mam problem z kodem błędu ehr 3-6 razem z nim występował też kod błędu 2-2 ciągnik to massey ferguson 6120 speedshift
    • Przez lukaszkuc
      Witam mam problem z kodem błędu ehr 3-6 razem z nim występował też kod błędu 2-2 ciągnik to massey ferguson 6120 speedshift
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj