Razor_ex

Czy opłaca się iść do TMR ?

Polecane posty

Razor_ex    0

Witam. Chciałbym się dowiedzieć co można robić i gdzie po zawodzie Technik Mechanizacji Rolnictwa . Gdzie znajduje się szkoła w województwie Warmińsko-Mazurskim kształcąca do tego zawodu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DumBass    0

heh , ja chodzę do tech mechanizacji rolnictawa;d możesz zostać po tym Rolnikiem, specjalistą od napraw maszyn rolniczych , mechenik, kierowca\operator maszyn , diagności pojazdow, lub elektrotechnik ;d mozesz utworzyć włąsną firmę usługową ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cash8791    3

Moja skromna rada jest taka że przy wyborze kierunku kształcenia kieruj się na elektrotechnikę , bo wszystko co jest robione i będzie teraz robione (maszyny , urządzenia itp.) coraz więcej z tego czerpią.

Wiem coś o tym , może nie jestem po tym technikum ale jestem studentem na PCZ WE i z tego co wiem wszystko idzie w tym kierunku.

To taka moja rada ;) ale to co ty wybierzesz zależy tylko i wyłącznie od Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adrian34966   
Gość Adrian34966

Czy może ktoś z was wie gdzie znajduje się szkoła Technik Mechanizacji Rolnictwa w woj. Mazowieckim lub Kujawsko-Pomorskim, czy po tej szkole można zostać operatorem koparki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

na operatora koparki wystarczy kurs. Nie trzeba żadnej szkoły do tego robić...


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adrian34966   
Gość Adrian34966

@Hanter150 A to czyli coś podobnego jako kierowca wystarczy tylko prawo jazdy mnieć, a w tym wypadku tylko kurs :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Razor_ex    0

A czym różni się Technik Mechanizacji Rolnictwa od Mechanik- operator urządzeń maszyn rolniczych ?

Edytowano przez Razor_ex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DumBass    0

Technik mechanizacji rolnictwa to nazwa kierunku a możesz pracować jako Mechanik, operator pojazdów i maszyn rolniczych po skończemiu technikum mechanizacji rolnictwa, możesz też po tym kierunku pracować jako elektrotechnik, specjalista - naprawa pojazdów , diagnośc pojazdów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Połączone:

Witam

Wiem, że takich tematów jest już dużo ale ja wolę się przekonać na swoim przykładzie o wyborze szkoły.

 

Jestem w trzeciej klasie gimnazjum i jak każdy staję przed wyborem szkoły. Interesuję się rolnictwem a szczególnie sprzętem rolniczym. Myślę nad pójściem do TMR ale rodzice odradzają.

Mamy 3,5 ha, C330, C360 i maszyny do obrabiania pola ;)

Na dodatek mieszkam na śląsku, koło Pszczyny. Tereny bardziej przemysłowe niż rolnicze.

Czy faktycznie opłaca iść do TMR ?

Mnie bardzo ciągnie do tej szkoły ale patrząc z drugiej strony to co będę robił po takiej szkole ?

Czy znajdę jakąś pracę, bo taki areał jest nieopłacalny.

Oczywiście chciałbym rozwijać gospodarstwo ale jak będzie to nie wiem.

Skończę szkołę i co dalej... ?

Gospodarstwa nie rozwinę za jeden rok.

 

Dodam, że jestem dobry z matematyki, geografii. Uczę się dobrze więc mógłbym iść do innej szkoły ale do żadnej mnie nie ciągnie tak jak do TMR ;/

Może warto iść do innego technikum ?

 

Podsumowując:

Czy przy takim areale pola opłaca iść się do tej szkoły ?

 

Pozdrawiam

Edytowano przez SZYMANOX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

daruj sobie te szkołe. Szkoda życia tak samo jak męczyć te gospodarstwo bo kasy z tego pewno i tak nie masz. Chyba żeby zrobić szkołe i próbować pracy np w serwisie u Świerkota ale obawiam się, że byle jakie technikum nie wystarczy choć może jakby dostał sie na praktyki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel121
      witam mam pytanie chodze do technikum rolniczego nie długo bede kończył szkołe . Czy istnieje taka możliwość że jak przejme gospodarstwo po rodzicach i dostane dopłate na młodego rolnika to bede mógł tych pieniędzy nie wydać i czy bym mogł złożyć wniosek do uni na dotacje na ciągnik i te pieniadze które dostałem na młodego to bede mógł włożyć na ciągnik czyli to drugie 50% bo jak wiadomo trzeba swoje pieniadze też włożyć ponieważ unia całości nie da na traktor . czekam na odpowiedź dzięki pozdrawiam.
    • Przez Tom766
      Witam mam takie pytanie czy jak pójde do technikum na porfil weterynari lub agrobiznesu to bede mógł sie ubiegać na w programach Młody Rolnik i podobne w celu rozwoju gospodrastw
    • Przez Marcinekk23
      Witam kolegów
       
      Już od dzieciństwa pomagam na gospodarstwie mojego wujka (brata mojego taty) i jako że wujek jest już starym kawalerem i nie ma syna .
      Się tak przyjęło że gospodarstwo zostanie przepisane w przyszłości na mnie .
      Gospodarstwo nie jest duże liczy ok 11ha pola i hodowle trzody chlewnej .
      Lecz z powodu tego że gospodarstwo jest małe chciałbym mieć dodatkowe wykształcenie (w moim wypadku mechanik) żeby się troche utrzymywać z gospodarstwa oraz z pracy .
      Planowałem po gimnazjum uczyć się na mechanika ..
      Lecz dowiedziałem się że jeśli nie zakończę żadnej szkoły rolniczej to nie będą mi przysługiwać żadne dofinansowania i dotacje (młody rolnik itp) . ;/
      Jestem już w 3 gim porostu nwm co robić dalej , gospodarstwo jest małe i przydałoby się jeszcze jedno źródło dochodu ..
      Nie wyobrażam sobie życia bez tej gospodarki , kocham to bardzo .
       
      Co mi proponujecie ?
    • Przez kamil2111
      Witam. Uczęszcza lub uczęszczał ktoś do takiej szkoły, chciałbym się dowiedzieć jak wygląda nauka w takiej szkole, praktyki itp. Z góry dziękuje
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj