Zaloguj się, aby obserwować  
RafaMichalak

Wyposażenie obory (agrafki, wygrody, hala udojowa)

Polecane posty

Witam:)

Na wiosnę ruszamy z budową nowej obory 42m długości 24m szerokości dobudowana do starego budynku co daje ok 57m długości. Budynek będzie miał konstrukcję bezsłupową, obora będzie bezściułowa, krowy będą leżaly na matach a odchody będą usuwane za pomocą zgarniaczy do kanału na końcu obory a następnie do zbiornika zewnętrznego za pomocą pompy. Dojone będą na hali udojowej(rybia ość) (w przyszłości robot bo robot to jednak przyszłość).

 

Moje pytanie brzmi jakie wyposażenie obory pod względem ceny i jakości jest najlepsze polskich i zagranicznych firm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adiukf    0

Sprzęt do dojenia może firmy DelPro wraz z wózkiem do zadawania paszy Delaval FW200, pięcioma aparatami udojowymi Delaval MU450, jednym aparatem Delaval MU480, wyciągiem Delaval oraz kamerą Delaval FMC60. o to ci chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi ogólnie o wyposażenie obory czyli jakich firm i czy są różnice pomiędzy np agrafkami firmy arntjen, inofamy albo rolstalu, czy warto płacić więcej za niemieckie? jakie wyciągi do kanałów westfali (łańcóchowe ) delaval( chydruliczne) czy np pellon(linowe), kurtyny boczne z poliwęglanu czy zwijaną plandekę arntjena ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

moja obora miała mieć kurtyny, ale po ostatnich mrozach i po tym jak połowa poideł pozamarzała to zmieniłam tę opcję na szerokie okna przesuwne. Mam katalog prod. z arntjen i tam są własnie takie. W sumie to wszystko jest, od a do z, ciekawa jestem jaka cena, bo cenniika w tym nie ma.

Jedyne co mi się nie podoba z tej firmy to wygrodzenia na stanowiska, bo są skręcane z elementów. Moje krowy to rozniosłyby w 5 min. Najlepiej jakby ktoś robił to z całych giętych rur, które można potem zabetonować. Można gdzieś takie coś znaleźć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

obora na 120 sztuk.

szerokie okna przesuwane czyli okna z poliuretanu przesuwane w dół, takie okna posiada kilka firm między innymi JFC :) Mi się podobają przegrody Inofamy (podobno lepsze od rolstalu ponieważ mają większą grubość rury, sprawdzę dokładnie w katalogach) arntjen ma też dobre przegrody, każda firma ma skręcane lecz poszczególne modele różnią się sposobem montażu do posadzki. Niektóre modele są montowane za pomocą kołków do posadzki a inne uwieszone są na róże wbetonowanej w posadzkę przy jej zalewaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wel    0

Na same dojne czy młodzież też? Jakie zgarniacze wybrałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj